FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
21-11-07 09:36  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Informacja dla Wrocławian - kupiłem dwa egzemplarze w Empiku w Rynku. Wybierałem losowo, obydwa nie mają żadnych wad w druku. Jest zatem szansa, że akurat tam dotarła partia prawidłowo wydrukowana.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-11-07 10:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

W Oświęcimiu i w Brzeszczach przekopałem 16 egzemplarzy. WSZYSTKIE SĄ WADLIWE;-(

--

 
21-11-07 12:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Jari 

 

Pytanie do posiadaczy owego wydania. Czy asortyment uzbrojenia zmienił się pod względem poprzedniego?

 
21-11-07 12:45  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Hook6   

 

W tym wątku jest już odpowiedź na Twoje pytanie :-)

Viper
18-11-07 07:53
....Natomiast bardzo ubogie uzbrojenie - jeden zbiornik podwieszany i dwa Mavericki - to wszystko.


Podstrona 4 wątku.

 
21-11-07 13:53  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

U mnie dzisiaj się wreszcie pojawił. W każdym kiosku ruch był po 1 egzemplarzu, w jednym udało się znaleść 3-wszystkie wadliwe! Miały przetarcia na skrzydłach i kadłubie. Wybrałem jeden, który ma przetarcia na cz.11L i P. Z odległości 1metra są całkowicie niewidoczne, a z bliska trza się dobrze przyjrzeć.

A-10 ma jeszcze wnękę na drabinkę i drabinkę. Trochę waloryzacji i będzie to super model, gdyby nie te przejścia kolorów i zadrapania. No i zdecydowanie za mało rysunków, mogli opis skrócić- ja wolę rysunki, a nie opis, albo dołożyć 1 kartkę A3(?) część mogła być jako rysunki, a część jako dodatkowe uzbrojenie, i wszyscy by byli zadowoleni:).

W opisie samolotu pisze, że A-10 miały ponad 20 schematów kamuflażu. Na razie MM wydał 3, to zostało jeszcze 17(w 17lat?).

EDIT(21.11 g.21): Policzyłem części jest ich 644, łącznie z paskami do łączenia itp.
Co to uzbrojenia, to jest:
1wyrzutnia pocisków niekierowanych (cz Y: 1-3) pod 1 cz.95a
1 zbiornik średni (cz Z 1-7)
2 rakiety [chyba AGM-65 Maverick] (cz.P 1-6) + szyna P7 do części 94a
2 rakiety [chyba AIM-9 Siedewinder] (cz.R 1-6) + podwójna szyna R7-9 pod 1 cz. 95a

Są też plany:
bomby GBU-10 lub 12 (szablon XVIII)
zbiornik główny [podkadłubowy] (szablon XIX)

żeby mieć wszystkie węzły obwieszone trza skopiować zbiornik (cz.Z) i dać na pierwszy węzeł, a na drugi po 1 GBU (XVIII), a na środku zbiornik wykonany z szablonu XIX, lub 2 bomby itp., bo choć jest 3 węzły to może być używany, albo środkowy, albo 2 zewnętrzne.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (21-11-07 21:21)

 
21-11-07 14:42  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Raduss -dzieki za odpowiedz.
Masz racje -hallo Warszawiacy , albo znowu niski uklon do Partyzanta,
tym razem jednak aysylam czek lub $$ na "Bank zachodni"
tato Brenta

 
21-11-07 15:32  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Z ciekawości przejrzałem 20 egzemplarzy w salonie prasowym i 12 egzemplarzy w kiosku osiedlowym. Wszystkie miały wyglądająco identycznie "przetarcia" . Zapewne w drukarni siedział Reksio i stawiał te stempelki. ;-). Więc w moim mieście dotarły zapewne tylko MM z wadą. Jest to mocno widoczne. Bez drobnego retuszu raczej się nie obejdzie. Sprzedawcy nic nie mówili o rozchodzeniu się tego numeru jak świeże bułeczki, ale na pewno jest lepsza niż poprzedniego z Bounty.

--





Post zmieniony (21-11-07 16:09)

 
21-11-07 15:50  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam
Dziś zakupiłem we wrocławskim Empiku egzemplarz bez wad przejrzałem losowo jeden inny i też był w porządku, więc popieram w pełni informację przekazaną przez Stealth.
Co do uzbrojenia, dopatrzyłem się dwóch Mavericków, dwóch Sidewinderów i wyrzutni pocisków, do tego dodatkowy zbiornik paliwa.
Kamuflaż trójbarwny z motywem świni. Przejścia kolorów faktycznie troche rozmyte, w niektórych miejscach widać "komputerowe" załamania i ostre granice kolorów, ale są to dosłownie kilkumilimetrowe odcinki więc nie powinny rzutowac tak bardzo na ogólny wygląd.
Moim skromnym zdaniem to dobry model i cieszę się że mam go w swoich łapkach:)
Zobaczymy jak się bedzie sklejał,ale boję się że na to jeszcze długo poczeka:(
Pozdrawiam

 
21-11-07 16:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Do mnie też dziś dotarł do kiosku. Niestety na 4 egzemplarze 3 miały przetarcia, a czwarty miał 4 skrzydła bez kadłuba, więc na to też uważajcie.
Pozdrawiam

 
21-11-07 16:47  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyżby kogoś w drukarni znowu dopadła "filipińska choroba"...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024