FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
11-06-09 19:50  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
greg   

Witam,
gdyby mnie kol. vansen nie ubiegł to też miałem napisać coś podobnego. Rzeczywiście gdyby nie tło (penseta, patyczek i mata OLFY), to można by sądzić że faktycznie skubnąłeś prawdziwe śmigło! Realistyczne jak muzealny eksponat ! Wyrazy uznania za Twój Warsztat modelarski ! Proszę napisz jak osiągasz takie rezultaty.
pozdro -greg.

 
11-06-09 22:26  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

A ja, jeśli pan pozwoly, się czepnę ;-)
Czepnięcie I: Dlaczego niektóre cylindry mają gęściejsze ożebrowanie?
Czepnięcie II: Jeden z brązowych kabelków ,ten na czwartym zdjęciu, na górze i lekko po prawej jest nie pomalowany na kolor mosiądzu (lub złota).

Kurcze, Piterski to co pokazujesz daje radę, wymiata i miażdży!
Gdzieś w bliżej nieokreślonej przyszłości planowałem sklejenie Rufe, ale po tym co zobaczyłem...będę potrzebował korepetycji ;-)

--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (11-06-09 22:40)

 
16-06-09 14:46  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Zbierałem się i zbierałem by Wam podziękować za miłe słowa i niniejszym to czynię :-)

Pozwolę sobie teraz w kilku słowach odpowiedzieć na Wasze pytania.

Tuco, po twoich kołach i ich bieżniku to nie wiem kto tu kogo ma uczyć :-))
- Ożebrowanie cylindrów jest dwojakiego rodzaju. Pierwsze to te nawijane zwój koło zwoju. Drugie gdzie zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej zostawiać miedzy nimi luz by się nie zlewały. Część głowic wykonałem właśnie tak, niestety podstawy wszystkie maja gęsty splot.
Mi się osobiście podoba najbardziej ten luźny.
- Co do tego kabelka to zapomniałem o nim ponieważ był wymieniany. Wykonałem ten niepełny pierścień z drutu w izolacji no i SG nie chciał łączyć mi brązowych kabelków z pierścieniem. Tak, więc w pierścieniu porobiłem za pomocą Olfy otworki i osadziłem w nich brązowe kawałki izolacji zakończone trochę grubszym litym przewodem miedzianym. Tak samo z drugiej strony z tym, że drut wsuwałem po docięciu izolacji na długość. Ten jeden dociąłem za bardzo i dlatego poszedł do wymiany.

Greg miło się czyta takie słowa pochwały, a jak to robię. No do skutku najpierw starałem się skleić ten kołpaczek jak najdokładniej potrafię, to samo pióra, ale tu juz wyszło każde inaczej. Przetarłem to SG za pomocą chusteczki tak by nanieść cienką warstwę, która w większości wsiąka w karton i go wzmacnia, lepiej operacje powtórzyć niż raz nanieść za dużo. Potem szlifuje długo i namiętnie papierem ściernym. Tu się nie można spieszyć trzeba to robić, delikatnie i dokładnie.
Na to naniosłem lakier, który wyrównał powierzchnie i metalizer Model Mastera. Metalizer jest na nitro i trzeba go nakładać szerokim pędzlem np. 4 i cienka warstwą płynnie rozprowadzać. Nie nakładać warstwy na warstwę, bo się ślady porobią. Wyschnie to przeszlifować i najwyżej poprawić raz jeszcze.
Można go kłaść bezpośrednio bez lakieru, ale wyciąga całą fakturę, na lakierze jednak się tak pięknie nie poleruje. Generalnie trzeba dużo cierpliwości a nie rzadko jak można to robi się dana część aż do skutku.

Lelum Polelum Co do zadzierania nosa to może i sprawiam takie wrażenie ale to tylko pozory :-)), a ze stolica no cóż czasem życie tak pokieruje człowiekiem że ląduje nie koniecznie tam gdzie chciał ;-D. Ja nie wiem czy jak Wam pokaże kadłub to "Stegna" za mną nie wyśle listu gończego :-))) za profanacje i zniesławianie marki.
Już w Lublinie Pan Haliński mnie pytał, czemu tracę czas na takie stare opracowania.

Vansen dziękuje za miłe słowo. Z tego, co ja się orientuje to ty tez lubisz przeróbki i waloryzacje :-)

Jeszcze raz wszystkim dziękuje za odwiedziny i miłe słowo. No niestety przy kolejnej odsłonie to raczej spodziewam się zasłony milczenia lub fali krytyki, dlatego robię sobie krótka przerwę. I ostatnim rzutem na taśmę wykańczam (dosłownie i w przenośni) kadłub.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
27-09-09 19:04  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Tak jak pisałem efekty są takie sobie, ale skoro dałem się namówić by je pokazać na innym forum to tym bardziej jestem zobligowany by zademonstrować je i tu.
W końcu nie wszyscy forumowicze mają czas, chęć i ochotę by zaglądać na inne fora.
Do tej relacji zaś czasem zerkają. Tak więc by docenić moją szanowną publiczność. Zamieszczam wątpliwe efekty moich usilnych starań.
Co do piegów to cały czas się zastanawiam czy ich bardziej nie powiększyć, ponieważ zamierzałem je jeszcze modyfikować.

RELACJA
Jak wyglądał kadłub tego samolotu można zobaczyć, w tej relacji, ładnych kilka stron wcześniej. Trochę "zamydliłem" Wam oczy pokazując detale, które nawet jakoś tam się nie najgorzej prezentują. Moim prywatnym faworytem jest podwozie.
Cały czas wojowałem i masakrowałem kadłub samolotu, chciałem go wygładzić i częściowo mi się to udało. W międzyczasie próbowałem czyścić z śladów palcy owiewkę, która zmatowiała i została przeze mnie polakierowana.
Sam już dobrze nie pamiętam ile razy to szlifowałem glutowałem zmywałem lakier, a na koniec odciąłem wiatrochron by jednak dało się coś wewnątrz zobaczyć.

Tak to się teraz prezentuje:




i kilka innych ujęć:


Na koniec największy mankament w moim modelu. Brak wzniosu skrzydeł. Wałczyłem z tym przy montażu skrzydła co mało nie skończyło się lotem do kosza,
ale o tym można przeczytać wcześniej. W każdym bądź razie nie udało mi się i skrzydła są prosto. Trudno. :-/


CDN...

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
27-09-09 22:29  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba Ci go troszkę rdza bierze... ;P

--

 
27-09-09 23:48  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

To czerwono-brązowe to co to ma być?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-09-09 10:12  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Te cętki to początek skórowania czyli złuszczania farby.
Niestety chociaż tego robić nie zamierzałem to sobie narobiłem bałaganu i musiałem pójść w tym kierunku.
Zastanawiam się jak rozległe zrobić te płaszczyzny, dodatkowo chciałem je przetrzeć jeszcze takim burym czerwonym i delikatnie gdzieniegdzie metalizerem lub Pactrą aluminium.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-09-09 10:38  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmmm, moze ekspertem nie jestem, ale super dural, ktorym kryty byl Zero to chyba raczej nie rdzewial...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-09-09 11:04  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Masz racje Rafael, ale te plamy to nie ma być rdza ale farba podkładowa :-).

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
28-09-09 11:29  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A to minii w Japonii uzywali wtedy? :) Zrob normalne srebrne odpryski, bo beda Cie odzegnywac od czci i wiary...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024