FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
02-10-08 03:39  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Najlepszego!!!!!!!

--

 
02-10-08 11:50  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ( 37) !

Mnie się bardziej podoba gęstsze ożebrowanie cylindrów,choć to uczucie subiektywne nie poparte fotką oryginalnego silnika ( aktualnie, przed oczami...;-) ).

A co do narobienia się i czy warto?
Myślę,że warto. Otwór czołowy osłony silnika jest dość spory i silnik jest dobrze widoczny.
Zatem uważam,że jak najbardziej warto było!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-10-08 12:47  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Właśnie zapomniałem o najważniejszym i dzięki że Mariuszu poruszyłeś tę sprawę.
Jeśli chodzi o oryginalny wygląd silnika to temu jest na pewno do niego daleko i generalnie nie drutowałem go by upodobnić do oryginału. Powód był bardziej prozaiczny. Mianowicie silniczek jest klejony z wydruków i nie widać tej eleganckiej grafiki imitującej żeberka. tak wiec gnany ciekawością podjąłem się takiego eksperymentu.

No i jak to w tym powiedzeniu ciekawość to pierwszy stopień do piekła ;-))

Drucik ma grubość 0,15 mm i obawiałem się czy farba nawet delikatnie nakładana ale jednak pędzlem mi nie zaleje tych drucików.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-10-08 12:52  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dziękuje za życzenia ale wspomniałem o tym trochę na zasadzie, że to się czeski film robi z angielskim [poczuciem humoru.

No bo tak naprawdę ile latek tak czynnie jeszcze będzie dane mi sklejać i ile tych modeli stworzę jak nad tym siedzę już ponad 3 lata :-))))
Wynik przemyśleń optymizmem mnie nie napawał i to dodaje mi determinacji by już tę relację zakończyć.

No nie ciurkiem wprawdzie bo w pudełkach leża jeszcze 4 inne rozgrzebane a 5 nawet skończyłem (Ławoczkina).

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-10-08 17:55  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Delikatnie nakładana farba nie powinna zalać drutów, pod warunkiem, iż będzie bardzo rzadka. Myślę, że najlepiej nada się wodna Pactra. Prócz tego, że jest rzadka, wspaniale kryje metal.

Ale co ja Ci tu makaron na uszy nawijam. Wyłączaj monitor i biegnij do parku wypić zaległe urodzinowe winko. Taka okrągła 37-ma rocznica nie będzie ważna bez urodzinowej alpagi i urodzinowego pawika. Wszak liczą się czyny !

--
serwusik

 
17-10-08 11:51  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
W dniu przedwczorajszym, a raczej w środku nocy, kiedy skończyłem sklejać kołpak i zbiornik paliwa spojrzałem na to co przede mną leżało i załamka :-?
Dobiło mnie najbardziej kołpaczek, rozważałem już czy nie wywalić go do kosza i nie skleić od nowa. Chyba tylko to, że już mam dość. Spowodował odłożenie decyzji na następny dzień.
No i elfek jest taki, że zaklepałem i zostaje.

RELACJA
Zaczniemy od podwieszanego zbiornika paliwa.
Był klejony dwoma rodzajami kleju SG i BCG i o dziwo ten drugi dał znacznie lepsze efekty niż pierwszy. W tej chwili kończę jeszcze pylon do podwieszenia, a potem odbędzie się eksperymentalne lakierowanie lakierem nitro. Jak wynik będzie zadowalający to cały polakieruje cały samolot co powinno ułatwić mi wykonanie na nim śladów zużycia w warunkach polowych.

No dość tego gadania, teraz zdjęcia z komentarzem.



Wlot powietrza w który muszę korygować kształt by pasował na swoim miejscu. Na razie taki pół produkt skończę go po zamocowaniu jednostki napędowej.



No i kołpaczek, będzie malowany, ale jeszcze nie wiem czy farbą o kolorze aluminium czy też może metalizerem.



CDN...

--

Post zmieniony (07-02-11 15:06)

 
17-10-08 20:05  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Podziwiam Cię za konsekwencję w klejeniu modelu w sytuacji gdy są na rynku lepsze opracowania (3 lata na samolot to niezły wynik, przy którym blednie mój czteroletni Wicher ;-)). Domyślam się, że masz swoisty sentyment do takich modeli choć troszkę szkoda, że nawet takie samozaparcie i umiejętności nie będą raczej w stanie zrobić z takich modeli konkurentów dla nowszych opracowań. Tym niemniej uznanie i szacun masz zapewnione, chyba nie tylko u mnie.
Serdecznie pozdrawiam.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-10-08 22:16  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Jhradca dziękuje Ci bardzo za te kilka miłych słów pod moim adresem. Nawet mała pochwała z ust takiego modelarza to duże wyróżnienie, nawet jeśli dotyczy tylko mojego nastawienia do modelu. Powoli ja też dojrzewam do tego, że szkoda czasu na zabawe ze starociami kiedy są takie wspaniałe opracowania. Ten model zaczynałem z zupełnie innym nastawieniem niż kończę i traktuje w dużej mierze jako poligon doświadczalny. Mam nadzieje, że te eksperymenty zaowocują w przyszłości przy całkowicie nowych modelach. Z wielką uwagą śledzę twoje poczynania przy Wichrze i całkowity brak kompromisu przy odtwarzaniu tego niszczyciela. Trzeba mieć naprawdę wiele zapału i siły charakteru by zbudować model tak jak ty to robisz. Podziwiam Cię za to.
Pozdrawiam,
Piterski

RELACJA
Eksperyment z lakierem Nitrolak się powiódł :cool:
Lakier daje dość twardą powierzchnię dość trudną do szlifowania i z kredy nie złaził.
Zbiorniczek poniżej został jednokrotnie polakierowany wspomnianym lakierem, następnie przetarty w celu zmatowienia i wyrównania powierzchni po nakładaniu trochę za gęstego lakieru.
Później dwa razy przetarłem zbiorniczek SG za pomocą ręcznika papierowego, głównie koncentrując się na łączeniu segmentów i kopułkach. Efekt jest zadowalający, powierzchnia stała się bardziej gładka bez wyczuwalnych łączeń. Oczywiście nie wszystkich.
Efekt po szlifowaniu papierem 1200 pokazują zdjęcia.



Zadowolony z efektu zamierzam zawalczyć tak z całym kadłubem, muszę tylko wybrać dobry moment na to lakierowanie bo śmierdzi to tak że aż oczy szczypią.

CDN...

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
12-11-08 11:21  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Miałem nic nie malować, ale .... ;-)):

W trakcie wyjazdu do Lublina Prezes rzucił tekst "wyszpachluj to wyszlifuj i pomaluj" . Nie zamierzałem niczego malować, ale Paweł powiedział mi iż zbiorniki nie były malowane, a skoro nie były no to czemu z tym nie powalczyć. No i taki jest tego efekt.

RELACJA
Przód już skończony na tyle jeszcze delikatnie przeszlifuje te kilka miejsc gdzie naniosłem trochę SG. Można to sobie teraz porównać z tym jak wyglądało na początku.


Machnąłem też jeszcze kołpaczek. Miał być ten z oryginału, ale skoro i tak postanowiłem to pomalować to ożyłem tego z nowego opracowania.


Na koniec jeszcze pierwszy rząd cylindrów dorobił się "kapci" czyli osłon zaworów. Dorobić drugi i zaczniemy malowanie. Na drugim planie widać igły lekarskie 0,6 mm które będą cięte właśnie na osłony popychaczy.


Na razie tyle.

CDN...

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
12-11-08 22:04  Odp: [Relacja] A6M2 Zero Model 21 [część II]
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Też podziwiam Twój upór:) Zbiornik wyszedł rewelacyjnie. Czym szpachlowany i malowany?

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024