FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 20Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-12-07 11:36  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie rozumiem skąd to poirytowanie , przecież sam Zaproponowałeś dyskusję .
Dyskusję , która w mojej ocenie jest bardzo merytoryczna , powiem nawet - ma walory dydaktyczne , dlatego że poruszmy w niej kwestie techniki wykonania , jej zasadność oraz przewidywania i planowania budowy modelu ...
Czy moje dotychczasowe wpisy sugerują nie szczere intencje ?
...dokąd zaprowadzi nas ta dyskusja , teraz nie wiem - to zależy od Nas .
Niczego nie udowadniam , wymieniamy poglądy , które podkreślę to jeszcze raz są bardzo merytoryczne .
Budujesz model w technice , która w niedalekiej przyszłości może stać się kanonem modelarstwa kartonowego ! ( a propo wypowiedzi Syjka )

"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Post zmieniony (02-12-07 11:36)

 
02-12-07 22:26  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

OK, ale nie napisałeś do czego mam się odnieść w pierwszej części tego wpisu z 11:09 ?

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
02-12-07 23:58  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z Twojej wypowiedzi rozumiem ,{{{ że Kleisz model według własnych zasad , z materiałów które w Twojej ocenie będą bardziej właściwe , a malowanie jest tylko konsekwencją wcześniej podjętych decyzji }}} . ...
Do fragmentu w "klamerkach" ...
Skądinąd wiem , że Budujesz model z więcej niż jedna wycinanek , więc może udałoby się jeszcze poprawić wieże główne ?!

 
03-12-07 07:03  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Tak, kleję wg własnych zasad. Tzn. nie trzymam się kurczowo tzw. "standardu" - szukam najlepszych rozwiązań i staram się ulepszać techniki. Ja sądziłem, że jest to powszechnie oczywiste stwierdzenie - a nie pytanie. Chyba każdy tak skleja.

Model powstaje z dwóch wycinanek.

Co takiego chcesz poprawiać w wieżach artylerii głównej ?
Dorobiłem odrutowanie, wizjery na przodzie, spody (wycinanka nie zawiera spodów) włącznie z onitowaniem i klapami do wyrzucania łusek, ulepszoną wersję wentylatorów na tylniej ścianie, wypukłe nity, okrągłe podkładki pod trzpienie na skosach . Jak rozumiem to wszystko mało i wieże są do wymiany ?
Jeśli chodzi o linie gięć na tych wieżach to akurat tak się składa, że większość z nich to linie cięć - przy wycinaniu starałem się nie zostawiać linii. Najbardziej widoczne linie to krawędzie górne. Zauważ, że nie istnieją bo pomalowałem dachy na ciemno. Ile więc zostało ?
Dopiska: bym zapomniał. Wsuwany dalmierz jest sklejony na lewą stronę bo tam akurat linie przeszkadzają.
Warto robić wszystko od nowa ?

Zobacz część 2 i 3 relacji - jest w spisie.
--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (03-12-07 08:56)

 
03-12-07 19:37  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie warto wszystkiego robić od nowa , chodziło mi tylko o boki wież .
Chociaż w świetle " nie zapomnianego dopisku " wychodzi, że wsuwany dalmierz sklejony na lewą stronę bo tam akurat linie przeszkadzają wykonany został później biorąc pod uwagę wypowiedź ... Kiedy kleiłem artylerię główną to wtedy nie wpadłem na ten pomysł - dzisiaj bym tak zrobił. ... tzn. równocześnie z alt.105 , jak więc mógł się znaleźć na fotkach w relacji cz.2 i 3 . [ w grę może wchodzić jedynie wymiana z drugiej wycinanki ;-) ]
Czytałem i oglądałem wszystkie części relacji z budowy tego modelu , nie tylko tu , nawet raz wpadłem na coś takiego ".... Model bedzie standardowy bez szpachlowania i malowania - ale z dodatkiem elementow uplastyczniajacych: bulaje, drabiny, zawory denne itp. .. " jest to początek relacji prowadzonej przez Ciebie na kartonbau założonej na początku 2004 i uzupełnianej na bieżąco .

"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Post zmieniony (03-12-07 19:49)

 
03-12-07 20:37  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Wacek   

Saburo: Te klapy z tyłu wież artylerii głównej to do wyrzucania łusek?
Prawdę powiedziawszy nie sądziłem, że do dział takiego kalibru stosowano ładunki miotające w łuskach.
Kiedy znowu będzie można popaść oczka postępami? :)

 
03-12-07 21:30  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dlaczego równocześnie z art 105 ?
Nie przyszło Ci do głowy, że dalmierz był ostatnim etapem wieży ? Kiedy wszystko było zrobione na gotowo to został wykonany na samym końcu dalmierz ?
Przecież sklejałeś Bismarcka więc powinieneś pamiętać, że na dalmierzu są linie na środku pomagające równo wsunąć dalmierz. U mnie te linie były po za obrysem wieży - sytuacja nie do zaakceptowania - i tak powstała pierwsza część sklejona na lewą stronę.

Jestem dumny ze swoich wież artyleryjskich. Dzisiaj skleiłbym je ciut lepiej - ale na pomysł sklejania ich od nowa mogłeś wpaść chyba tylko Ty.

Vercyn, powtarzam pytanie: do czego zmierza ta rozmowa ?
Chcesz mnie sprowokować ? Daremny wysiłek.

Zwracam Ci jednak uwagę, że przez 2 strony wpisujesz się tylko Ty. a to jest relacja z budowy a nie rachunek sumienia i tłumaczenie się "skoro teraz zrobiłeś to czemu wtedy nie... " itd.
Nie chcę być niegrzeczny ale te uwagi nie są zbyt konstruktywne.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
03-12-07 22:20  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Wacek, klapy na spodzie - podłodze wież. Zobaczysz je w 2 części relacji.
Te łuski miały 420mm.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
04-12-07 19:11  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zauważ , że połowa tych wpisów na 2 stronach należy do Ciebie ;-).
W tym miejscu należą się podziękowania dla forumowiczów , to dzięki nim była możliwa wymiana poglądów bez "zakłóceń", widać obserwowali to z zainteresowaniem .
Ciągle Piszesz o próbach prowokacji , kompletnie tego nie rozumiem , jedyną prowokacją jaką tu widzę są zdjęcia Twojego modelu , które "prowokują pozytywnie " do pracy nad własnym warsztatem , do zastanowienia się nad metodą wykonania , do jej zmiany w trakcie budowy . To co można przeczytać wyżej nie da się zamknąć w jednym zdaniu : czy kleisz model według własnych zasad ... tak kleję wg własnych zasad ... , to pozwala poznać te zasady , przemyśleć je i spróbować samemu .
Wiesz , nie każdy kto zada może trochę irytujące (przyznaję ) pytanie musi okazać się prowokatorem .
Pozdrawiam i przepraszam jeśli zakłóciłem Twój spokój .

 
04-12-07 21:33  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Siłą rzeczy połowa wpisów jest moja - bo odpowiadam.

Spokoju mojego nie zakłóciłeś.
Za wyjątkiem kabestanów to bardziej wyglądało na rozliczanie z moich słów i poprawianie na siłę mojego modelu. Stąd irytacja.

Decyzja jest moja a jakiekolwiek naciski są nie na miejscu. Na sugestie jestem otwarty.
Dziękuję za zainteresowanie budową

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (04-12-07 23:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 20Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024