FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-11-07 08:22  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja także podziwiam kunszt i wykonanie. spasowanie elementów pierwsza klasa. Pokażesz go na zawodach? czy będzie dostępny tylko u Ciebie?

 
29-11-07 09:26  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Pokażę.
Po raz kolejny - ale obiecuję, że ostatni - bo skończony będzie na wystawie we Wrocławiu (czerwiec) i postaram się być w Porąbce i Oleśnicy.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-11-07 16:46  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam , cieszę się że prace ruszyły . W związku z tym mam do Ciebie parę pytań .
Czy łańcuch kotwiczny jest właściwie umieszczony na kabestanie ?
( sam miałem podobny dylemat i po poszukiwaniach w "necie" wywnioskowałem , że powinien być usytuowany wyżej tj. na tych biało-czerwonych tulejach )
Czy przy budowie kutrów Korzystałeś z innej ( niż wycinanka ) dokumentacji wykonując dodatkowe elementy wyposażenia ?
Czy malowanie niektórych elementów ( w nawiązaniu do fragmentu wypowiedzi Kemota
"... malowanie w zasadzie tam gdzie jest to niezbędne..." ) faktycznie było niezbędne skoro gro części modelu wydrukowano na obustronnie szarym papierze ?
Ogólnie całość prezentuje się bardzo okazale .
Serdecznie pozdrawiam i kibicuję dalszej budowie .

 
29-11-07 21:21  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Łańcuch jest dobrze, Vercyn.
Łańcuch przechodził pod kolorową tuleją na 100%. "Schlachtschiff Bismarck - DAS ORIGINAL IM DETAIL" strona 25 i 27. Łańcuchy zechodziły przez dolne części kabestanów.
Przy wszystkich częściach korzystam z dostępnych mi publikacji. O ile jest z tego korzyść i jest to dla mnie wykonalne to staram się ulepszać model.
Ulepszanie sprowadza się do zwiększenia detalizacji - to wydanie Bismarcka jest bardzo wierne historycznie.

Kutry widać na wielu zdjęciach. Są też ładne rendery w publikacjach AJ-Press.
W modelu Halińskiego są one zrobione moim zdaniem świetnie i mają zgodną, atrakcyjną kolorystykę. Ja tylko je odrobinę uplastyczniłem. Ława na środku jest nadrukowana - ja ją zrobiłem 3D, stopnie schodków, bulaje itp.
Na stelaże zwrócił mi uwagę Veteran. Ma rację. Widać je na fotografii w 3 części EOW o Bismarcku z AJ-Press. Jest na nich plandeka i wyraźnie widać, że składa się z 5 części - więc tak zrobiłem.

Z tym malowaniem wyjaśniłem kilka postów wyżej (kuter trzymany w palcach). Musiałem zamalować widoczne linie nacięć na poszyciu dna. Ja nie nacinam. Bez nadrukowanych linii malowanie byłoby zbędne, co widać na zdjęciach.

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (29-11-07 21:24)

 
30-11-07 17:56  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie zrozumieliśmy się w kwestii malowania ( może zadałem nieprecyzyjne pytanie ?).
Nie chodziło mi o malowanie dna kutrów ( to sprawa oczywista , u siebie też pomalowałem cztery sztuki ), a o elementy wież Anton ,B,C,D - poza "dachami" oraz boczne i górne fragmenty osłon armat 105 , hangary przy kominie , podstawy pod kutry na tych hangarach , boczne osłony artylerii średniej , górna ( srebrna ) część komina . Całość tej kwestii i związane z nią wątpliwości wynikają z twierdzenia Kemota o malowaniu "... w zasadzie tam gdzie jest to niezbędne...".
W temacie dwóch pierwszych pytań Odpowiedziałeś mi wyczerpująco , dziękuję .

 
30-11-07 22:29  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Możemy podyskutować.
Kemotowi chodziło właśnie o dna kutrów. Dlatego mogłem źle zrozumieć Twój wpis.
Model ma pomalowane dno, pas wodny - bo miał niejednolity odcień, dachy głównej i średniej, radary, lufy.

Z tego co wymieniłeś nie było malowania.
Wieże 150 oraz 105 są sklejone odwrotną stroną - stąd brak linii na krawędziach. Nity są delikatnie odcisnięte.
Widzisz, jestem miłośnikiem czystego sklejania z kartonu - ale nie jego niewolnikiem - jeśli nie służy to modelowi.

Dla przykładu te małe tulejki dookoła komina zrobiłem z kalki technicznej. Karton jest moim zdaniem zbyt gruby. Materiał spoza wycinanki wymaga malowania. Musiałem pomalować przy okazji okap aby nie było różnicy farby pomiędzy okapem a tymi tulejkami - bo to szpeci model.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
01-12-07 11:09  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z Twojej wypowiedzi rozumiem , że Kleisz model według własnych zasad , z materiałów które w Twojej ocenie będą bardziej właściwe , a malowanie jest tylko konsekwencją wcześniej podjętych decyzji . Takie podejście według mnie nie jest pozbawione sensu , jest ciekawe i twórcze .
Wracając do 105-tek , to dlaczego Wybrałeś tylko niektóre fragmenty do odwrócenia ...?

"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Post zmieniony (01-12-07 11:10)

 
01-12-07 13:03  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Vercyn, zauważ:
Odwrócone są same wieże - i moim zdaniem porawiło to ich wygląd bo czarne linie na rawędziach zgięć za mocno podkreślają te krawędzie - nie wygląda to najlepiej.
Po za tym odrobinę przesunąłem pozycję drzwiczek..
Nie skleiłem na lewą stronę peryskopów - nadrukowany na peryskopach wizjer jest jak najbardziej "na miejscu".
Nie skleiłem na lewą stronę zamków armat. Zauważ, że są tam wydrukowane otwory do ładowania pocisków. Otwory być muszą - są jeszcze bardziej "na miejscu". Sklejenie otworów 3D odrobinę trudne - i nie opłaca się wkład pracy bo armaty będą wycelowane w górę i na zewnątrz - ledwo będzie je (otwory) widać.

--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (01-12-07 13:07)

 
01-12-07 18:37  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobre uzasadnienie . Wywnioskowałem z niego , że czarne linie na krawędziach nie wyglądają najlepiej , idąc dalej tym tokiem myślenia zastanawiam się dlaczego nie Wykonałeś bocznych powierzchni artylerii głównej , bądź niektórych elementów wyposażenia pokładu głównego i pokładów nadbudówek w podobnej technice ?
Co do "otworów 3D", to w pełni podzielam Twój pogląd .
PS;
Interesująca dyskusja szkoda tylko , że nie Odniosłeś się do pierwszej części wpisu z 11:09 .

 
01-12-07 19:23  Odp: [Relacja] Pancernik BISMARCK cz.5 (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Zadaj mi konkretne pytanie to na nie odpowiem. Do czego mam się odnieść w pierwszej części tego wpisu z 11:09 ?

Kiedy kleiłem artylerię główną to wtedy nie wpadłem na ten pomysł - dzisiaj bym tak zrobił.

"...idąc dalej tym tokiem myślenia zastanawiam się dlaczego.. "
Vercyn, proszę o szczerą odpowiedź na pytanie: do czego ma prowadzić ta dyskusja ? Chcesz mi coś udowodnić ?

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024