FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-11 23:50  [G] Afryka 1919 czyli 150 ton szczęścia - K-Wagen - Orlik
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 


Szanowni Lordowie,
plotki jakoby projekt Großkampfwagen zakończył się fiaskiem i jedyny ukończony egzemplarz został zniszczony pod koniec 1918 roku okazały się fałszywe. W czasie lotu balonu zwiadowczego nad terenami dawnej kolonii niemieckiej zaobserwowano nadzwyczajną aktywność niedobitków armii Cesarstwa Niemieckiego. Dalsze obserwacje wykazały, że przeprowadzają one próby polowe maszyny K-Wagen o numerze fabrycznym "2".



Zwiadowcom udało się dotrzeć w pobliże zakamuflowanej bazy, jednak z powodu stałej obecności wartowników nie udało się dokonać sabotażu maszyny.



Atak przeprowadzony na maszynę w trakcie testów także zakończył się niepowodzeniem... Ostatnie zdjęcie wykonane przez sierżanta Smitha w trakcie tego ataku w załączeniu.



Z wyrazami szacunku
Major James W. Brown




Normalnie nie kleję pancerki, ale pod wpływem chwili zakupiłem model K-Wagen z wydawnictwa Orlik. Model wygląda na prosty i taki jest :D

Skleja się go bez większych problemów, należy jednak zwrócić uwagę na kilka błędów w szkielecie. Największy problem to za wąska oklejka górnej części kadłuba (w porównaniu z szerokością szkieletu) - brakuje jej 2 milimetrów. Można z tego wybrnąć zwężając szkielet - ja musiałem zwężać elementy zawierające układ napędu gąsienic (po 1 mm na stronę) co z kolei spowodowało konieczność zwężania gąsienic. Był to wspaniały pretekst aby pomalować je w całości :D

Kamuflaż zgrywa się bardzo ładnie a niedociągnięcia wynikają z mojego braku umiejętności. Kadłuba nie nitowałem, gdyż nie chciało mi się wybijać i retuszować takiej ilości łbów :/ Przypuszczam także, że nawet po ich przyklejeniu model nie stałby się bardziej atrakcyjny.

Teraz zastanawiam się gdzie go upchnąć - żona proponuje kosz na śmieci i z upływem czasu zaczynam rozważać także ten wariant...

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024