FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-04-07 09:35  [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam w części nr 5 :-) ale się tego narobiło ;-)

CZĘŚĆ NR 1 Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33


CZĘŚĆ NR 2 Re:..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ II


CZĘŚĆ NR 3 Re:..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ III


CZĘŚĆ NR 4 Re:..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV



Cześć

Pewnej osobie :-) przed świętami obiecałem zdjęcia, więc wywiązuję się z obietnicy ..nie wiem czy fotki ucieszą oczy, ale powiem tak ...są takie elementy w tym modelu, które będą długo, długo śniły mi się po nocach. Jednym z tych elementów jest radar, kiedy go skończyłem cieszyłem się tak ja byłby to koniec całego modelu. (radar jest w wersji ruchomej).

Teraz czas na dysze, które zostaną zrobione w wersji „max czystość”. Połowę roboty mam już za sobą teraz ta druga gorsza.. montaż. Dzięki Kari :-) postaram się jakoś z tego wybrnąć.








P.S. Łukasz nie wiem jak dziękować ..jesteś WIELKI!
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-04-07 18:57  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
kari   

Witaj BERP, napiszę tylko tyle:

<zawsze czysto, zawsze ładnie(sucho), zawsze pewnie> :-)


Nie mogę się doczekać efektu finalnego i sesji zdjęciowej.

Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aha, uwag brak. :-)

 
11-04-07 08:29  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

czekam tylko jak BERP pokaże zdjęcia z momentu startu samolotu z katapulty :)
super!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
11-04-07 17:56  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

BERP - troszkę "przeginasz" z tym kociakiem. Daj spokój, bo zostaniesz wezwany na dywanik do "hameryki" i kto zaopiekuję się kocięciem :))

Twoje dzieło to jest poprostu mistrzowskie i tyle.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
31-05-07 09:10  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dzięki chłopaki za docenienie mojej skromnej pracy miło słyszeć coś tak pozytywnego od trójki znawców tematu, jakim jest modelarstwo.

Zawirowania życiowe skutecznie odciągnęły mnie od modelarstwa, kiedy myślałem, że gorzej być nie może okazało się jednak, że może, dlatego na wszelki wypadek pokazuje to, co powstało (niewiele), bo niewiadomo na ile znów zniknę :(.

Zakończyłem budowę wiatrochronu, który na „sucho” umiejscowiłem na modelu. Spore problemy sprawiła mi przednia część wytłoczki, która została uformowana delikatnie w „prostokąt” a nie w łuk. Trudno było przykleić dwie ramki i pewnie trudno będzie dokleić to do owalnego kadłuba, ale coś się wymyśli.

Udało się również postawić „kota” na własne łapy po tym jak przeanalizowałem jakieś 600 zdjęć i parę dziwnych planów w celu ustalenia czy dwa golenie rozchodzą się na boki względem kadłuba czy też są prostopadłe. Okazało się, że są prostopadłe a wrażenie rozchodzenia na boki,(co widać na większości zdjęć w necie) to efekt obłości i skośnego uformowania poszycia wlotów powietrza (i może jeszcze czegoś, o czym nie wiem).

Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy się ponownie :) jednak nie wszystko zależy ode mnie.








Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
31-05-07 10:46  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
kari   

Witaj BERP, w tej chwili dzwonię do stomatologa żeby wstawił mi to co z wielkim hukiem spadło na glebę :-), czyli "szczenę". Warto czekać na takie arcydzieła :-).

Odnoszę jednak wrażenie, że goleń główna podwozia jest jakby troszeczkę za chuda lub za długa przez co sprawia wrażenie smukłej (może to tylko złudzenie).
Na fotkach oryginału wygląda to trochę inaczej, jest trochę "grubsza " .
Reszta oczywiście OK.
Pozdrawiam.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-05-07 10:49  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Może i mało Cię ostatnio na Forum ;-( , ale potrafisz paroma zdjęciami natchnąć pozytywnie niejedną duszę modelarską ;-D Moim zdaniem wygląda to bardzo gustownie, a retusz ramek to już czysta perfekcja.

PS. Mógłbyś coś dla żartu zrobić "krzywego"? ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
31-05-07 12:14  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Niesamowite! Ja w tym modelu odpadłem już podczas robienia wlotów powietrza bo nie mogłem się połapać ocb na rysunkach :( Ale cudo ci wychodzi.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
31-05-07 13:47  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kurcze nie wiem, co pisać … mi wszystko, co to pokazałem średnio się podoba serio obawiam się jak model zostanie odebrany na żywo może ktoś będzie zawiedziony jego wyglądem i wtedy będzie dziwnie. Od razu podkreślam, że na fotkach staram się wszystko wyciągać a nie ukrywać :) zresztą jak to mówią albo ja mówię „ chcesz sprawdzić czy skleiłeś poprawnie .. to zrób zdjęcie makro”.
Jeszcze raz dzięki za miłe słowa a czytanie, że moja praca kogoś motywuje to już miód na serce. Leszek rozbawiłeś mnie na maxa tym stwierdzeniem pewnie znajdziesz parę „skopanych” elementów, bo ja zwykły sklejacz jestem.

Jeżeli chodzi o goleń przedni to przypuszczam, że jest to złudzenie fotka była robiona z góry pod kątem do tego na goleni jest napchane pełno części, co może powodować takie wrażenie. Grubość jest dokładnie taka sama ja w opracowaniu a części, które opasają goleń idealnie pasują. Kari imponujesz mi swoją wnikliwością i przywiązywaniem uwagi do najmniejszych szczegółów… to lubię chodź nie zawsze jeszcze to robie …ale spoko kiedyś się nauczę.

Wojtass tak na wszelki wypadek zapytam, (bo listki do dysz już prawie gotowe) masz może niepotrzebne części składające się na wylot dysz. Jeśli tak i są już Ci nie potrzebne to daj znać odkupię w celach ulepszenia tego, co mam do wydruku i montażu (tu ponowne podziękowania dla Łukasza).

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
31-05-07 14:05  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ V
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Niestety nie mam. To było jakieś 3 lata temu :(

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024