FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
31-03-08 12:10  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rewelacja!
Gratuluję

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
31-03-08 13:05  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Nooo, Grzesiu;-) Ty mój Mały Modelarzu!!! Co za bestia w Tobie drzemie - modelujesz wybornie. Trzeba byłoby się spotkać, z miłą chęcią bym go macnął;-) Jakby co mam już trochę siateczki dla Ciebie;-))

pozdr. L.

--

 
31-03-08 13:47  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Ciężko wyjść z podziwu dla tego dzieła twoich rąk. Praktycznie cały model powstał od nowa bo cóż tam właściwie było w tej wycinance. Jakaś ogólna bryła. Podziwiam twoja pracę i umiejętności i czekam na kolejny model, bo cokolwiek by to nie było warto będzie obserwować takiego MISTRZA przy pracy.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
31-03-08 16:25  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Yyyy ten tego, co ja chciałem:-)...

Oczywiście dziękuję za wszystkie słowa mocnej krytyki:-) W tym czołgu (modelu) jest jeszcze trochę baboli, nie zlikwidowanych przeze mnie. Raz było to podyktowane zbyt późnym dotarciem do materiałów, "inną razą" koniecznością zaklejenia nieprawidłowych białych pół na kadłubie, a jeszcze inne przyczyny to moje lenistwo i brak doświadczenia (oraz brak zapasu koloru:-))). Ale ogólnie rzecz biorąc efekt końcowy mnie samego zadowala w takim stopniu, by go postawić z satysfakcja na półce:-)

Wiem, wiem, QNiu będzie zaraz marudził, żebym zaczął malować i projektować od podstaw, bo mam dryg cy cuś takiego do tego:-) Na pewno kiedyś dobrnę i do tego etapu:-) Wszystko w swoim czasie - modelarz uczyć sie musi (i chce) swojego "fachu" całe życie:-)

Co do kolejnego modelu, to juz prawie (94,56%:-)) zdecydowałem sie na konkretny model. Od razu uprzedzę, że również nie jest to gigant, aczkolwiek w porównaniu do L6/40, to praktycznie był łysy, goły i wesoły pojazd:-) Chociaż akurat tematyka może być bardziej interesująca niż poprzednio:-)

Także pozostaje mi zaprosić na kolejną relację (wszystko przygotowane do prób doboru właściwego koloru retuszu:-)), którą mam nadzieję niebawem rozpocznę:-) Mam nadzieję, że będziecie ją również z chęcią śledzić:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-03-08 16:27  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

No to w końcu we Wrocławiu ustawisz go wśród modeli ukończonych ;-)
Czy przygotować szkła powiększające dla gawiedzi coby mogła należycie maestrię docenić ? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-08 16:33  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Hehe, dobrze, że ten makaron jest taki żółty, będzie go można w ogóle jakoś dojrzeć wśród wszelkiej maści "pancerów" i T-34:-)
Zamiast dużego szkła powiekszającego, można zastosować w ramach cięcia kosztów - tańszą wersję przybliżacza "majstri" - czyli moją skromna osobę, która każdego chętnego zgrabnie pochylała będzie nad modelem i trzymając jedną ręka mocno za kark (bić pokłony:-), druga ręką wprawnie objaśniać i pokazywać co ciekawsze elementy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-03-08 20:43  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Piekny model, aż trudno uwierzyć ile udało Ci się "wycisnąć" z tej wycinanki. Kibicowałem po cichu przez całą budowę, długo to trwało,ale warto było czekać na końcowy efekt. Jeszcze raz gratulacje i pozdrawiam.
AndrzejS.

 
31-03-08 21:28  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Naprawdę przepiękny model udało Ci się zrobić z tej prostej wycinanki!
Gratuluję jeszcze raz i cieszę się też, że mogłem choć troszeczkę Ci pomóc swoimi radami w kwestiach, o które pytałeś. Zwis gąsienic oczywiście jak zauważyłem totalnie zlikwidowałeś :-)
A z tym pochylaniem przez Ciebie osób zainteresowanych i objaśnianiem drugą ręką ciekawszych elementów to raczej uważaj by nie było to dwuznacznie odebrane ;-)))))

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
31-03-08 22:05  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zwis gąsienic totalnie się zredukował... sam;/ Aby pobrudzić nieco model, musiałem zdjąć gąski. Po ponownym ich założeniu okazało się, że jeszcze bardziej trzeba je naciągać, by wlazły na koła. Szlag mnie prawie trafił, tym bardziej, że szybko zaglutowałem ostatnie sworznie. Trudno, wygląda badziwnie, ale nie może być zawsze pięknie i dobrze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-04-08 11:35  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

"wygląda badziewnie" - ja żesz Cię golę, co za koleś :P Chciałbym takie badziewne modele kleić.
:D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024