FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-07 22:11  [Relacja/Galeria] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Poprzedni wątek niebezpiecznie się rozrósł, więc postanowiłem rozpocząć drugą część relacji z budowy czołgu L6/40. Różne wyjazdy służbowe i inne takie niepotrzebne nikomu rzeczy nieco wydłużają dość poważnie czas powstawania modelu:) Własna inwencja także ma co nieco na sumieniu:)

Ale wróćmy do meritum:)

Połączyłem wahacze z wózkami kół jezdnych.

Sprawa prosta - jako ośki wykorzystałem kawałki miedzianego drutu i by nie wylatywały, lekko "skropiłem" ich końcówki superglutem, tak by skleiły się ze ściankami otworów. Otwory zamknąłem podwójnymi krążkami imitując (także z papieru) końcówki osiek. Krążki te - własnej "konstrukcji" - mają zbyt dużą średnicę (ale za to prawidłową), by otwór na środku pasował do tego w wahaczu. Stąd te imitacje:)

W międzyczasie wykonałem łopatę.

Tutaj pojawił się znany problem z białym polem na błotniku, który dokładnie odwzorowywał jej położenie. Możliwości waloryzacji i poprawnego ułożenia tejże łopaty były zatem ograniczone. Aby nie było widać białego pola pod samą łychą skleiłem z kawałków zapasu mini-pokrowiec. Jest to co prawda science-fiction, ale skutecznie zasłania białe pole:) Reszta dała się przykryć samym trzonkiem i zapięciami (niestety, z powodu szerokich białych pół są nieco za szerokie).


Ponieważ od poniedziałku siedzę niejako na przymusowym, tygodniowym urlopie (jeszcze z zeszłego roku:)), postanowiłem nie próżnować i dokończyć elementy składowe układu jezdnego, a konkretnie - zrobić koła podtrzymujące:)

Pracując pół poniedziałku udało mi się wykonać "coś" takiego jak powyżej:) Chciałem najpierw wykonać tarcze/felgi, a na to nałożyć osobno wykonane bandaże. We wtorek rano nie spodobało mi się to i poleciało w pierony:)

Rzadko mi się zdarza ponowne wykonywanie jakiejś części (a już na pewno nie dwunastu identycznych:)), ale uwziąłem się - za bardzo spartoliłem te kółka. Zacząłem więc dziergać od nowa.

"Najsampierw" podkleiłem i powycinałem elementy składowe kół - na zdjęciu nie ma ich wszystkich - to pierwszy etap:) Oczywiście części były wcześniej skserowane (zły odcień), a te żółte kółka wyciąłem z zapasu. Tutaj w ruchu był tylko skalpel - cyrkiel Olfy jest za duży:) Koła mają ok. 5-6 mm średnicy.


Trzy elementy składowe "podstawy" kół skleiłem ze sobą (razy 12) nanosząc później na krawędzie dość grubą warstwę wikolu. Po jej wyschnięciu zeszlifowałem nadmiar i bandaże pomalowałem czarną Pactrą.


A tak wyglądają kółka na "teraz":) Podkleiłem i wyretuszowałem środkowe części kół oraz wyciąłem z zapasu nity (nie muszę ich w ten sposób malować). Pomimo, że miałem pomalowane wewnętrzne krawędzie tarcz, postanowiłem dorobić jeszcze dodatkowe okręgi z pasków o szerokości mniej więcej 0,5 mm. Ich krawędzie, wyretuszowane na kolor żółty, mają imitować krawędzie felg.

Koła będą połączone w pary, ale w nieco inny sposób, niż większość sądzi:) obydwa koła będą skierowane "ładną" stroną (tę, którą pokazuję na zdjęciach) na zewnątrz. Wewnętrznych stron, które są płaskie i pomalowane na czarno i tak nie będzie kompletnie widać:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)  nowe
StuGu 18254 01-03-07 22:11
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
Janek 414 01-03-07 22:25
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
StuGu 407 04-03-07 15:52
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
MARIUSZ 434 04-03-07 17:12
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
Kwiatek 465 04-03-07 17:35
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
StuGu 435 01-04-07 14:12
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
Kwiatek 375 01-04-07 14:48
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
ams 365 01-04-07 19:24
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
Maverick 352 01-04-07 20:55
 Re: [Relacja z budowy] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2  nowe
StuGu 398 13-05-07 14:17

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024