FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
23-09-07 22:59  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szybka przebitka na kolejne powolne kroki w kierunku ukończenia wieży makaroniarza:-)


Jak widać, powstały zawiasy przy obu włazach, jak również podstawa antenki:-) Przyozdobiłem tył wieży nitami, które nie będą mi przeszkadzać w dalszym operowaniu całym elementem (nie to co boki:-))). Walczę dalej:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-03-08 14:55  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

...cóż by tu napisać...:-)
Cuda sie jednak zdarzają, synowie marnotrawni powracają, ale stara miłość do modelarstwa nie rdzewieje - jak mówi starożytne przysłowie pszczół:-)

Powoli i z pewną taką nieśmiałością, zacząłem ostrożnie dłubać przy pracach wykończeniowych słynnego już długaśnego makaronu o wdzięcznej i nic nikomu nie mówiącej nazwie L6/40:-)



Ostrożność była wskazana tym bardziej, że wlazłem w delikatny etap budowy wieży - działko 20 mm + karabin maszynowy. W obu przypadkach z pomocą przyszły mi igły lekarskie. Technika wykonania kaemu i działka różni się zewnętrzną częścią tychże - w działku jest to papier, a w kaemie - większa igła:-)

Niewiele tego, ale na dobry początek i te dwa zdjęcia trzeba uznać za dobra monetę (i to nie jednogroszową:-)).

Zostało już naprawdę niewiele, by nastąpił koniec:-) A już w wolnych chwilach wertuje zasoby modeli 2D w poszukiwaniu kolejnego tematu:-) Chociaż... nie zapeszajmy lepiej...:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-03-08 15:40  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wiedziałem,że ta choroba kiedyś minie!
Zresztą trzymałem za to kciuki!
Widzę ,że wracasz do dawnej formy! Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-03-08 13:00  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No i wieża wylądowała na swoim miejscu:-)



Brakuje jej jeszcze małego "dupslika" pod lufą oraz lakierowania, ale to już zrobię w terminie późniejszym, tak przy BTW:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-03-08 15:35  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Aż się wierzyć nie chce że to jest model który ma na okładce cenę 3 zł z groszami... Fach w rękach :) Co następne?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
15-03-08 17:09  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kacie - trochę się pospieszyłeś:-)
Model wygląda już jak czołg, ale nie jest jeszcze nim w 100%:-) Brakuje jeszcze kilku drobiazgów - reflektorów, stopni bocznych, kilofa (jego nie ma w ogóle w modelu), anteny... Być może założę jeszcze linę holowniczą, jakiś łańcuch, wiadro...:-)
Także jeszcze trochę cierpliwości...:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-03-08 21:14  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No cóż - każdy mężczyzna musi kiedyś skończyć:-)
Dzisiaj nadeszła ta wiekopomna chwila, bym mógł będąc w pełni władz umysłowych i częściowo fizycznych, oznajmić radosną nowinę (bracia słuchajcie:-) - budowa L6/40 dobiegła końca:-)!!!

Właściwie przyklejenie ostatniego elementu nastąpiło nieco wcześniej (bodajże 2 dni temu), ale dzisiaj od rana do wieczora (nie licząc przerw na jedzenie i przejażdżkę rowerową) starałem się wykonać jakieś tam pseudo-fajne ślady eksploatacji:-)

Cóż, pozostaje mi tylko zaprosić do oglądnięcia kilku zdjęć gotowego modelu :







Fotografie są takie sobie, ale to tylko na próbę:-) A poza tym nie mogłem Was dłużej trzymać w niepewności i tym nieznośnym napięciu rozsadzającym gumki majtalasów:-)
Na prawdzwą profesjonalną sesję w dobrych warunkach oświetleniowych być może przyjdzie jeszcze pora:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-03-08 21:41  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Moje gratulacje. Twój czołg wygląda naprawdę świetnie. Ze stosunkowo prostej wycinanki wykonałeś niezły model redukcyjny, jest co podziwiać. Mam w swoich zasobach ten czołg, może też w końcu przyjdzie na niego kolej.
Przy okazji ja też się nie mogę doczekać porządnej sesji zdjęciowej swojej Blindy.

--
http://messer.cba.pl

 
30-03-08 21:53  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Takie prace mi się podobają - tylko jeden błąd zauważyłem - nie ma wody we wiaderku z tyłu. Super model.

 
30-03-08 22:19  Odp: [Relacja] Włoski czołg lekki L6/40 - cz.2 (koniec)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Moje szczere gratulacje Grzegorz. Jestem pełen podziwu dla pracy jaką włożyłeś w ten modelik. Niesamowite jest co potrafisz zrobić z takiej sobie wycinaneczki;) Przepiękny czołg wyszedł, jakby to powiedział Konieczko;) "aaallleee wyypasizna;)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024