FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
25-01-07 15:40  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

StuG! Mała ilość czasu nie pozwala mi na oglądanie wielu relacji. Więc sobie wybieram kilka teoretycznie dobrze się zapowiadających i od czasu do czasu zaglądam. Ostatnio padło na Twoją. Jak zobaczyłem, że zaczynasz robić stary model pomyślałem, że z tego modelu nie da się chyba wiele wycisnąć. Jednak ilość wyświetleń skłoniła mnie do powtórnego zaglądnięcia i szczerze mówiąc szczęka mi tak dawno już nie opadła. Zrobienie z tego starego modelu takie go cacka i to utrzymując generalnie standart jest moim zdaniem nie lada osiągnięciem. Z przyjemnością oglądnąłbym go w realu.

 
27-01-07 16:13  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dziękuję za miłe słowa:)))

Dobrze, że poprosiłem o pomoc, bo jak się okazało, odwaliłem niezłą wątrobianę:))
Otóż tablica rejestracyjna była zła/niedobra/be (do wyboru:))), mimo, że wizualnie mniamuśna:)

Pomógł mi członek ZŁO-Squadu - Grzesiek Staniucha, za co mu jestem ogromnie wdzięczny:)

Do rzeczy więc...
Litery R E powinny być koloru czerwonego (to "skrót" od Regio Esercito - Królewska Włoska Armia), a tajemnicza "pałeczka" to symbol tzw. "flaming grenade" (po noszymu gorejoncy handgranat:)))))) Dodatkowo po R i E miały być jeszcze mniejsze literki... ale wszystko jest na zdjęciach:)



Oczywiście musiałem starą tablicę wyrzucić i zrobić nową - technika pozostała niezmienna:) Literki O i TO powinny być czerwone, ale już nie udało mi sie tego wyciąć:P, a drukarkę mam tylko mono:) Obwódkę tablicy pomalowałem tym razem na biało, choć widziałem kilka wersji (właśnie białą, czarną i żółtą:) Z kropelek wikolu dodałem imitację śrubek... Jak widać zmieniłem także numer:)

]

A tak wygląda całość po przyklejeniu do "głównego czołga":P. Podstawa tablicy okazała się minimalnie szersza, ale może to i dobrze, bo widać, że zrobiłem ją osobno:))

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-01-07 17:00  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Super to wygląda. Trzymaj tak dalej.

PS: Możesz zrobic jeszcze taką listewkę jaka jest pod wpółczesną rejestracją samochodów, z adresem i nazwą firmy jaka wyprodukowała ten pojazd :-)

--
May the force of superglue be with you :-)

 
27-01-07 18:01  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
daat   

MISTRZU : szacunek i podziw !

 
02-02-07 00:57  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ten zad mnie wykończy:)
Już już prawie siadałem do układu jezdnego (powrót Jedi:), a tutaj różne drobnoustroje nie pozwoliły mi odejść od włoskiego tyłka:)
Co było robić?:) Jak mus to mus:)
Wykonałem więc do końca tłumik wraz z osłoną, śrubkami, itp.



Górną część osłony zaprojektowałem oczywiście sam, acz wyszła tak sobie - listki jak już wiecie nie są moją mocną stroną:) Z daleka wygląda to nieźle:P Ileż przekleństw padło podczas przymiarek "na sucho", uuuuaaa:) Co chwilę bowiem całe te ustrojstwo przewracało się i spadało z błotnika:) Paluch modelarski w końcu złapał właściwy rytm i poskromił złoczyńcę:)


Wykonałem również dwa haki holownicze wraz z podstawami i "kołatkę" do włazu tylnego komory silnika:)



Uchwyt przy włazie jest ruchomy:) Mogłem go zwyczajnie przykleić, ale po co sobie upraszczać życie, nie:)? Sam górkę sobie usypuję, żeby potem się spocić przy wspinaczce:)

Pozostał właściwie jeszcze jeden "obiekt" na zadzie, ale jego już chyba faktycznie zrobię nieco później:) Chociaż... kto to wie:)?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-02-07 08:15  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie a wyszło jak zwykle. Popracowałeś nad tym zadem, wyszedł z tego zgrabny tyłeczek.

 
02-02-07 09:53  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...a dostał Kolega pozwoleństwo i glejt na samowolną zmianę nie tylko tablicy , ale i numeru rejestracyjnego...?

CZAD !!

Składam dłonie w błagalnym geście do Czynników Nadrzędnych o zapewnienie Ci większej ilości wolnego czasu do sklejania tego cacka!!

Z biciem serca czekam na ciąg dalszy!

;-) !!!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-02-07 09:59  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Rewelacja, model powala na kolana !

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
02-02-07 10:04  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Dorsz Odyniec 

 

Po prostu genialne i piękne, to czysta przyjemność patrzeć na taką robotę.

 
02-02-07 15:19  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Żeby z takiego prostego modelu zrobić takie cuda to naprawdę trzeba mieć talent...

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024