FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-10-06 20:31  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a Ty tradycyjnie rzucasz sobie "kłody" pod nogi. Jak dla mnie- oglądacza, im więcej takich przeszkód w szybkim sklejaniu tym lepiej.

 
04-10-06 09:16  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Gratuluję ! Piękny pokaz dobrego warsztatu modelarskiego. Model w standardzie, i to nie z najnowszego wydania ! Kibicuję i czekam na efekty finalne.
Jaką farbką retuszujesz krawędzie i malujesz łby śrub ? Czy wycianka była przed wycięciem impregnowana ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
04-10-06 16:43  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dziękuję Wam za miłe słowa - ja jestem o wiele bardziej krytycznie nastawiony do swojego warsztatu modelarskiego:). Ale każda pochwała i wyraz zainteresowania na pewno podnoszą mnie na duchu i dodają kolejnych bodźców do dalszej pracy:)
A na efekty finalne trochę jeszcze trzeba będzie poczekać:) W końcu jestem jeszcze "w lesie":)

Co do retuszu - wymieszałem sobie różne farbki Humbrol - proporcje były na "oko", a barwy to żółta, zielona, czarna, kremowa i jeszcze chyba z dwie pochodne:) Także tutaj raczej słowa wyjaśnienia niewiele pomogą:) A i tak ten kolor nie jest idealny:) Ale to się wyrówna przy pigmentowaniu:)
Wycinanka nie była niczym impregnowana, zamierzam model polakierować, ale zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-10-06 22:19  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak ogladam tego twojego L6/40 i przypominam sobie ze tez go zrobilem i zaluje ze spierniczylem taki fajny model :) Jakbym wiedzial ze zamierzasz go zrobic oddalbym Ci 3cia wycinanke zeby bylo wiecej czesci zamiennych :>

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
15-10-06 13:17  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bocznym ściankom wózków przybyło nowych elementów "3D":))

Oczywiście paseczki z zapasu części (dolne podklejone dodatkowo papierem offsetowym). Żadna filozofia - może trochę trudne retuszowanie krawędzi:)

Przyglądając się ciągle rysunkom i zdjęciom stwierdziłem, ze pokpiłem sprawę z kołami - tarcze (felgi) powinny być w tej samej linii co bandaże - a u mnie nie były. ZONK:)! W zasadzie nie byłoby to tak widoczne, no ale uparłem się:) Głównie chodziło mi o ten seksowny rowek między felgą a bandażem:)))


Na początku wyciąłem przy pomocy cyrkla Olfy 36 pierścieni z brystolu. Technika ta sama co przy wycinaniu bandaży - najpierw wyciąłem wewnętrzny otwór, a potem przykładając wzornik z tektury wyciąłem drugi okrąg. I tak raz za razem:)


Wewnętrzne krawędzie tak przygotowanych pierścieni pomalowałem czarną farbką (Pactra - szybko schnie:)) Następnie pozostało dokleić to wszystko do kół (z dwóch stron rzecz jasna:)


A tak wygląda koło po małym liftingu.
Krawędzie przetarłem cyjanopanem i czeka mnie teraz małe szlifowanie i ponowne malowanie:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-10-06 13:52  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Bardzo cenny sposób na szybkie wycinanie pierścieni! Wzornik... jak na to wpadłeś? :)

--
Buka :-]

 
15-10-06 13:58  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wpadłem na to okiem:))) A poważnie to było jedyne logiczne dla mnie rozwiązanie, by takie pierścienie uzyskać w relatywnie krótkim czasie. Masowa produkcja wymaga jednak twórczych pomysłów:)))

Jeśli chodzi o ten wzornik to powinien być on wyższy (szerszy) od materiału, z którego wycinamy pierścienie. Poza tym musi dosyć dobrze pasować do otworu - chociaż to zależy też od tego na jaki margines błędu sobie pozwolimy:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-11-06 20:30  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dla mnie wypas jak narazie te takie hmm.. jakby to nazwac trójkąty żółte mógłbyś je porównac do grosza??

 
05-11-06 09:30  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie ma za bardzo sensu porównywanie tego do grosza z conajmniej 2 powodów :

1. Nie jest to na tyle małe, by grosz był tutaj potrzebny - na groszu można ewentualnie pokazać coś, co jest od niego mniejsze:P. Poza tym grosz już jest niemodny:P

2. Mata, na której leżą te elementy, jest jak widzisz podzielona na centymetry kwadratowe - ze zdjęcia więc można łatwo wywnioskować, jakiej są one wielkości - przynajmniej mniej więcej:)

Tymczasem wziąłem się hurtowo za pozostałe elementy układu jezdnego, dlatego dłuższa przerwa w relacji się zaznaczyła:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
21-11-06 22:32  Re: [Relacja z budowy]Włoski czołg lekki L6/40
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ponieważ lud się jeszcze nie domaga, to sam wyjdę przed szereg:)
Prace nieco się spowolniły ze względu na wejście na grząski teren wykonywania ogólnie rozumianego układu pełzająco-jeżdżącego, jak również dziwne nocne delegacje:)))

Jak wcześniej napomknąłem, hurtem zabrałem się za wykonywanie wózków, kółek i wszelkiego innego ustrojstwa:) Faktycznie, jak pisał autor, te podwozie jest nieco skomplikowane, a dodatkowo narobiłem sobie małego zamieszania, biorąc się za wszystko jednocześnie:)

Szybko jednak odpuściłem koła napędowe - znalazłem bowiem w końcu dobre, szczegółowe zdjęcia muzealnego eksponatu L6/40 - jak zwykle za mało w nich zębów, a poza tym będą one wykonywane dopiero po gąsienicach (oczywiście z ogniwek). Inne przeróbki też będą:)

Koła jezdne - już pomalowane, musiałem połączyć teraz w pary. Trochę "na oko" wykonałem wewnętrzne ośki z dwóch krążków grubości 1 mm, malując je i przyklejając do połowy z 18 kół.

Potem nastąpiła burza w czaszce pt. "jak sobie ułatwić życie przy sklejaniu kół w pary, by w miarę wyszło to równo" (paluchy odpadły w przedbiegach:) Przypomniałem sobie, że na arkuszu tektury pozostały wycięte otwory po krążkach, których użyłem jako elementy składowe tych kółek właśnie. EUREKA!:) Porozcinałem więc je na "ciastka z dziurką" i sklejałem ze sobą, aż uzyskałem wysokość pozwalającą na umieszczenie wewnątrz dwóch kółek z "ośką". Wcześniej oczywiście taki oto "wzornik" wyszlifowałem papierem ściernym. Potem poszło jak po maśle - kółko, kółko, szpilka, klej razy dziewięć HEJ HEJ HEJ:P:) Efekt, jak i poszczególne etapy tych zmagań widać na powyższych fotkach:)

Po połączeniu kół w pary nareszcie można było wykonać wózki.

Tutaj już większej filozofii nie było - kawałki drutu miedzianego jako ośki (nie robiłem jednak ruchomych kół - mija się to z celem - poza tym nie taki był cel zamontowania ich w kołach:), glut i gut:) Tak to teraz wygląda:) Ta pojedyncza para kół to zapas, który będzie zamontowany na lewym błotniku.

c.d.n.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024