FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-02-07 09:33  [Technika] Jaka grubość tektury (Barracuda - Fly Model)?
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Koledzy i koleżanki modelarze mam pytanie odnośnie modeli ze stajni FLY MODEL. Pytanie dotyczy jak w temacie grubości tektury. Ponieważ jeszcze nie kleiłem modelu tego wydawnictwa a nie chciałbym na starcie popełnić błędu takiego jaki popełniłem przy klejeniu ZERO, zwracam się więc z zapytaniem - jakiej tektury należy użyć do podklejeni wręg ?? Po przeczytaniu opisu w którym, jest napisane że, należy używać tektury 0,5-0,8 mm dalej jestem w kropce. Różnica 0,3 mm przy 10 wręgach daje nam już spore rozbieżności.
Dlatego proszę o radę wszystkich którzy mieli do czynienia z modelami tego wydawnictwa. Z góry zerdeczne dzięki za pomoc :) .

 
23-02-07 10:04  Re: Grubość tektury ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Miałbyś rację co do tego, że 0,3 mm x 10 to już 3 mm, gdyby wręgi były układane w stosik. W modelach jednak są albo wklejane w szczeliny podłużnic, albo w czoła rurowatych segmentów, i różnica ta jest niwelowana dystansem między wręgami.
Wydaje mi się, że chodzi tu o to, żeby po prostu nie użyć zbyt grubej ani zbyt cienkiej tektury.
I dwa pytania na koniec:
a) o jakim modelu piszesz? Jest to kwestia kluczowa, może ktoś już miał z nim do czynienia i udzieli Tobie precyzyjniejszych wskazówek;
b) rozumiem, że chodzi o model z FM starszej edycji, jeszcze bez arkusza tektury w "plecach" wycinanki? W nowszych edycjach ta tektura, oprócz funkcji ochrony wycinanki przed pogięciem w transporcie, oczywiście jak najbardziej nadaje się do podklejania szkieletu.
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
23-02-07 14:07  Re: Grubość tektury ??
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Faktycznie powinienem od tego zacząć, mam zamiar zabrać się za Barracudę.
Masz rację wszystko idzie dopasować i zrobić ale pewnych błędów można uniknąć ucząc się na błędach innych. Przy budowie Zero od Halińskiego nie posłuchałem instrukcji i później borykałem się z niepasującymi częściami prawie do samego końca dlatego teraz jestem przezorniejszy i wolę zapytać.

Pozdrawiam

 
23-02-07 16:15  Re: Grubość tektury ??
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

1) Nie ten dział.
2) Nowe nodele AH mają całkiem inną konstrukcję szkieletu i grubość tektury jest tu sprawą kluczową aby nie wychodziły jakies babole. Chyba że jak Qń wywalisz 3/4 konstrkcji szkieletu ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
24-02-07 07:42  Re: Grubość tektury ??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Qrchak - fakt, przenoszę. Pozwoliłem sobie też zmienić tytuł wątku na więcej mówiący.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
24-02-07 14:43  Re: [pomoc] Grubość tektury (Barracuda (Fly Model))??
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zmierz sobie szczeliny na wregi i juz bedziesz wiedzial jaka grubosc zastosowac :)
No chyba ze w tym modelu nie ma szczelin na wregi to w takim wypadku nie mam pojecia co zrobic :P

Pozdro

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024