FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-08-07 07:39  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ten sam. Model Card przekształcił się w Modelik i wydawnictwo to czasami wznawia lub wydaje poprawione wersje modeli wydanych w Model Card.

Tyle tylko, że moje wykonanie nieco odbiega od standardu i wycinanki ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-08-07 11:11  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
ROBO 

 - 10

..no to juz jasne jest ...

piekna robota kibicowac bedziemy,zycze owocnej pracy...

pozdrawiam ...:)

---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo


Post zmieniony (09-08-07 16:35)

 
09-08-07 11:22  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mogę się mylić, ale czy średnica celownika, oraz jego osłona nie jest za duża? Wielkość tych elementów odnoszę do poczwórnych Boforsów Missouri z GPM. Tam średnica celownika jest chyba ok 1,2 mm.
Widzę, że wycinanka jest poważnie przerabiana, a właściwie budowany model powstaje niemal jak od podstaw. Bardzo fajnie to wychodzi no i chyba nie potrzebujesz już wycinanki tylko solidne plany.
Pozdrawiam i powodzenia!

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (09-08-07 17:47)

 
10-08-07 08:07  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Chyba masz rację co do tych celowników Sven, mają średnicę 2 mm. Ale niestety, moje ręce nie są aż tak sprawne, żeby zrobić takie maleństwo. Odstępy pomiędzy pierścieniami mają 0,5 mm. Zrobić mniejsze to już prawdziwy problem. Jak przykleić te małe poprzeczki oddzielające pierścienie? I tak miałem niezłą jazdę. Przyklejanie drucików o średnicy 0,1 mm i długości 0,5mm.
Osłony już nie są za duże. Po prostu będzie bardzo mały odstęp pomiędzy osłoną i celownikiem. Ale powinny wyglądać w miarę dobrze. W końcu celownik w oryginale jest jakieś 20% mniejszy niż na miniaturkach z jednogroszówką (przynajmniej na moim monitorze). Aż tak tragicznie za duże nie są. Miałem jeszcze alternatywę nie robienia ich. Mimo wszystko stwierdziłem, że lepiej zrobić ciut za duże niż nie robić ich wcale. Tu chyba tylko fototrawki by coś poradziły, ale ja lubię coś robić a nie kupować.

Już kiedyś powiedziałem sobie, że lupy przy pracy używać nie będę - szkoda oczu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-08-07 08:38  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

OK, dzięki za wyjaśnienie, miałem nieco wątpliwości i wiem już że moje zrobiłem trochę za małe :) Zastosowałem drucik 0.05 mmm i faktycznie klejąc to ledwo widziałem te maleństwa. Ze względu na średnicę zrezygnowałem z tarczy wewnętrznej i łączników celownika bo to już tylko przez bardzo powiększającą lupę dałoby się skleić. No i masz rację, że super-miniaturyzacja powoduje że trzeba bardzo "wytrzeszczać wzrok" by cokolwiek zobaczyć a i jeszcze pomalować te mikroskopijne rzeczy. Największy problem przy takiej drobnicy mam, że nic nie widzę, chyba muszę sobie szkła do okularów zrobić nowe i moją lupę z podświetleniem zamocować w statywie...

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-08-07 08:48)

 
10-08-07 08:58  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W sumie to powinienem zrezygnować z wewnętrznego pirścienia i zrobić tylko krzyżak wewnątrz 1 kółka o mniejszej średnicy. I chyba tak zrobię przy następnych modelach. Tego już nie będę porawiał. Wczoraj skończyłem celowniki, poświęciłem im jakieś 8 godzin i szkoda mi to teraz wyrzucić. W sumie to model zawsze ma jakieś błędy ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-08-07 18:13  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Hallo QN
Bardzo lubie Twoje relacje,napisane zrozumialym jezykiem dla kazdego,czyta sie je jak instrukcje budowy "jak zbudowac papierowy okret " dokladnie opisane jak co robic,materialy,farby itd. Bardzo ladny kadlub,te farby sa identyczne z wykozystanymi w USS Sims ??( podziwialem go w Porabce ) Pozdrawiam i ogladam dalej . Krzysztof.
P.S Pisales cos o areografie do malowania modeli ,jesli cos takiego potrzebujesz to daj znac na priwa.Kiedys dostalem cos takiego od "aniolka ",teraz lezy ,bo przestalem sklejac plastiki,moge Ci go przywiesc do Porabki ,moze Ci sie przyda ??

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
03-09-07 13:09  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witam po przerwie wakacyjnej.

Dzięki OGGO za chęci. Mój problem to nie aerograf (nawet gdzieś jakiś mam) ale miejsce, gdzie mógłbym sobie spokojnie malować. W mieszkaniu nie da rady, a innym miejscem nie dysponuję. Jak mnie coś baardzo przypili, to coś pomyślę.

Co do farb, to te same co przy Simsie. Doszedł tylko Dull Black - używam Model Mastera Black Grey - numer mi się niestety zatarł na puszce.

A teraz o modelu, a właściwie o Boforsach ciąg dalszy.

Na początek poszła dalsza cześć drutologii. Najpierw pedały spustowe i siedziska obsługi. Całość drut + papier. Warto zwrócić uwagę na sposób klejenia. Zawsze zostawiam jakieś dłuższe druciki, które pomagają przy klejeniu i montażu, a po całkowitym skończeniu elementu są odcinane. To znacznie ułatwia manewrowanie drobnicą i klejenie. Dodatkowo dokleiłem relingi przy podstawach.



Następne w kolejności to doklejanie wszelkiego drobiazgu do podstaw działek. Troszkę tego było, ale klejenie nie stanowiło większego problemu.





I cały "surowy" Bofors złożony bez kleju do kupy.



A tak wyglądają rozłożone podzespoły przygotowane do malowania.



I w końcu to co najciekawsze - efekt końcowy tej przydługiej dłubaniny.



I cała dziesięciolufowa bateria



To jak do tej pory chyba największa koncentracja dupereli w 1-groszówce sześciennej , jaką do tej pory udało mi się skleić.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (03-09-07 13:13)

 
03-09-07 13:19  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Zostało mi tylko pogratulować tych małych cudeniek no i oczywiście dalej się uczyć. Pozdrawiam.

--

 
03-09-07 14:19  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak dla mnie cudo w pełnym tego słowa znaczeniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

POzdrawiam

--
jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024