FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 17Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-08-06 14:24  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo fajnie to wygląda. Myślałem jednak, że burty będziesz kleił z kwadratowych pasów "blachy" układanych obok siebie.
Ten paseczek to nasączony SuperGlue? Jak coś takiego widze, to od razu wyobrażam sobie jego oderwanie albo zgniecenie podczas dalszej pracy nad modelem.

--
pzdr
Kemot

 
16-08-06 14:38  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pasek nie jest niczym nasączany. BCG + farba wystarczająco go wzmocni.
W przekroju wygląda to jakoś tak: _____|======= , czyli pasek trzyma się boku właściwego pokładu. Właściwości BCG powodują, że klejenie nim można spokojnie traktować jak impregnację.

Nie robiłem kwadratowych blach, bo na żadnym zdjęciu oryginału nie mogłem się dopatrzyć pionowych linii. Poziome pasy owszem, były ładnie widoczne. Dlatego na takie oklejanie się zdecydowałem.
Rozważałem pokazanie pionowych lini przez przyklejenie cieniutkiego drutu imitującego wystające spawy, ale nie wiedziałem gdzie je przykleić.
McGregor ostrzegał mnie zresztą w wątku o Simsie, żebym podziału wyrysowanego w wycinance nie brał zbyt serio. Wolałem więc trzymać się zdjęć oryginałów.
Nie dysponuję żadną dokumentacją, która pokazywałaby dokładnie pokrycie kadłuba. I tak to już chyba zostawię.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (16-08-06 14:41)

 
16-08-06 15:22  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bedziesz na burty dawal jakis podklad? Jasnoszara farba moze roznie kryc biale pasy i czerwone pasy.

 
16-08-06 18:01  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie będę. I tak pójdzie 3-5 warstw farby. Malowałem nią Simsa. Wszystko było OK.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-09-06 08:57  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z czego robiłeś pasy poszycia na kadłubie?

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
29-09-06 09:31  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zwykły 100 g papier do drukarki. No może nie zwykły, ale kredowany - musi być gładki.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (29-09-06 09:32)

 
29-09-06 09:42  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Czyli ewentualnie kalka techniczna tez powinna się sprawdzić.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
29-09-06 10:30  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tak - zresztą np. Batonus w swoim TAKAO używał i używa kalki.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-09-06 16:12  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jak patrzę Mariusz na te pasy poszycia to mam lekkie deja vu ;-) Nie mogę się doczekać pomalowania przez Ciebie kadłuba!!! Obawiam się jednak , że jak go już zobaczę to będę zmuszony do zrobienia nowego poszycia bo moje pasy są za grube ;-(

 
06-11-06 14:44  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu, ale to była pora malowania. Jeśli weźmie sie pod uwagę, że kadłub maluje się 6 kolorami, każdy 3 warstwy + 2 warstwy lakieru to wychodzi 20 dni malowania dzień po dniu. A jak jeszcze dorzucę błędy, które musiałem poprawiać......
No dobrze na początek kilka zdjęc z poszczególnych faz malowania i maskowania:





Kadłub był bardzo trudny do pomalowania ze względu na segmentowy kamuflaż. Dno na początku pomalowałem Humbrolem 73, ale stwierdziłem, że jest za ciemny. Dlatego przeszlifowałem dno drobnym papierem i przemalowałem na jaśniejszy czerwony Revell 36. Burty są dodatkowo pomalowane matowym lakierem Revella wcieranym grubym pędzlem w małych ilościach - trochę to wyrównało kolorystykę i zatarło krawędzie powstałe na styku segmentów kamuflażu.
W czasie malowania nie odbyło się bez wpadek. Pierwszy raz pomalowałem kadłub bezbarwną matową Pactrą. Porobiły się smugi. Na burtach pomogło wcieranie olejnego matowego Revella, dno i tak przemalowałem na jaśniejszy czerwony, pokład poszedł pod pędzel kolejny raz (na tym kadłubie jest miejscami 10 warstw farby :))))

Doszły jeszcze 2 wypadki przy pracy.
Przy przemalowaniu dna kadłub upadł mi na pędzel z czerwoną farbą i prawa burta na dziobie byla przemalowywana jeszcze raz (3 kolory+lakier).
Druga wpadka była z malowaniem rufowej części lewej burty. Do maskowania użyłem schematu 16D dla Fletcherów. Okazało sie jednak, że na zdjęciach oryginału układ kamuflażu w tej cześci był nieco inny miz na schemacie. Przemalowałem na zgodny ze zdjęciami.

Efekt końcowy w miarę mnie w końcu zadowolił, choć do ideału sporo mu brakuje. Chyba będę musiał na poważnie zastanowic sie nad zakupem aerografu i sprężarki :(((
A jak to wyszło widać tu:





Przepraszam, że wrzuciłem 2 prawie identyczne zdjęcia. Są one robione w różnym oświetleniu. Warunki nie są najlepsze do robienia zdjęć, a nie mam czym tego modelu przy fotografowaniu doświetlić. Wybrałem najlepsze z ok. 30 zdjęć. Mam nadzieję, że cokolwiek na nich widać.

Brak jeszcze na kadłubie numerów burtowych, ale muszę jeszcze pomyśleć jak je wykonać. Na razie wziąłem się za drobnicę pokładową.

Chciałem pokazać jak wykonałem kluzy na dziobie i rufie. Mają one nieprzyjemny wklęsło-wypukły kształt. Z tym problemem poradziłem sobie tak:

Kawałek 100g papieru wygiąłem w rynienkę i przygotowałem z drutu szablon do ukształtowania kluzy:



Ukształtowałem papier na szablonie i zalałem od środka superglue dla wzmocnienia:



Tak wygląda półprodukt po zdjęciu z szablonu:



Przyciąłem rynienkę na odpowiedni wymiar, dokleiłem maszt flagowy (czy jak się ten drut zwie:)) i przyciąłem kawałek rynienki na podstawę:



A tak wygląda kompletna kluza:



Dorobiłem kluzy burtowe, polery. Całość drobnicy to ok. 10 godzin pracy i wygląda tak:



To narazie tyle. Nie wiem co będe robił dalej, bo to będzie zależało od ilości dostępnego czasu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 17Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024