FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
03-09-07 20:30  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Kocurro 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

QŃ, jutro mam wizytę u protetyka, bo z wrażenia zjadłem własne zęby...

--

 
07-09-07 21:16  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu!
Jako "pancerniak" jestem pełen podziwu dla Ciebie i Twojej precyzji. Powinieneś pęsetą układać atomy we wzorki w nanotechnologii :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-09-07 12:24  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
PL_JACA   

QŃ - po prostu się przyznaj, że zatrudniasz krasnoludki.
Szuflandia..... Szuflandia...... :)

A i tak super....

 
10-09-07 18:18  Re: [Relacja] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
Maruda 

 

Gratuluje wytrwałości i stalowych nerwów z klejenia tych drucików. Nie naszła cię myśl żeby skorzystać z fototrawów ? Efekt byłby chyba lepszy.

 
10-09-07 18:34  Re:
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Toż cała frajda w modelarstwie na tym polega, żeby wszystko robić samemu!

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
10-09-07 18:45  Re:
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zestawy fototrawione Boforsów nie są tak zdetalizowane, choć zastosowanie z nich niektórych elementów, jak np. celowniki, pokrętła czy siedzenia obsługi pozwoliłoby na zredukowanie widocznych zgrubień po kleju superglue, oraz lepszą realistykę. Jednak to wszystko co widać na zdjęciach to wielokrotne powiększenie wypaczające rzeczywisty efekt, to tak jakbyśmy oglądali model przez lupę.
Mimo ogromnej detalizacji, godnej podziwu jakoś tak, być może błędnie, odnoszę wrażenie że efekt traci nieco przez lekkie zdeformowania na co ma być może ma wpływ nierównomierne malowanie. Muszę to zobaczyć w rzeczywistości. Ale ilość detali jest jednak optymalna, to lubię...;)

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-09-07 18:53)

 
10-09-07 21:19  Re:
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie Maruda. Efekt nie byłby lepszy. Fototrawki też trzeba kleić i glut przy takim powiększeniu zawsze wylezie (zdjęcia w pełnym wymiarze to ok. 8-krotne powiększenie). Nie wspomnę już, że fototrawki są ubogie w porównaniu do tego co zrobiłem. Poza tym nie bawi mnie sklejanie gotowych zestawów (na zachodzie np. są dostępne znacznie lepsze niz fototrawki odlewane boforsy - tylko złożyć i pomalować). Moją ambicją jest zrobienie wszystkiego samemu - bez laserów czy chemi, które za mnie wytną wszystko z dokładnością do 0,001mm. W modelarstwie interesuje mnie tylko to, co modelarz potrafi zrobić, a nie kupic. Gdybym chciał tylko MIEĆ ładnego Fletchera, to bym go sobie kupił w Fine Art Models, a nie sklejał.

Sam już nie wiem jak dokładniej skleić druciki o średnicy 0,1 mm i długości 0,5 mm - a takie są w celowniku. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to zrobić bez lupy i szkieł powiększających? I prosiłbym jeszcze o jakiś pomysł na nakładanie i wybór kleju. Superglue nakładany punktowo szpilką powoduje jednak zgrubienia, których nie potrafię jeszcze uniknąć przy takim powiększeniu. Można jeszcze próbować patentów Andrzeja Ziobera, ale do jego poziomu to mi jeszcze brakuje. No i jakbym robił 10 elementów, wybierał 5 najlepszych.... Tylko kiedy byłbym w stanie skończyć ten model?

Malowanie jest tak równomierne, jak dałem radę pędzlem. A jak to wyglada w realu? Weżcie sobie miniaturkę, zmniejszcie do 66% jej wielkości i zobaczcie wtedy co tam widać. Zeby zobaczyć jak to wygląda w realu musiałbym przestać wstawiać powiększenia. Tylko co wtedy tak naprawdę byłoby widać?

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (10-09-07 21:21)

 
10-09-07 21:46  Re:
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

QŃ, jak pisałem to wszystko to konsekwencja powiększenia na ekranie. Ja klej staram się nakładać na najmniejsze elementy punktowo drucikiem 0.05 mm. Jest też alternatywa dla superglue - kiedyś dawno temu gdy nie było tego kleju kleiłem druciki lakierem nitro. Teraz do tych najmniejszych musze sprawdzić, czy nie dałoby się np matowym lakierem Humbrola, którym kleję okapy nad bulajami i nic nie wyłazi a trzyma...
Co do malowania to najmniejsze detale też staram się malować drucikiem 0.05 mm.

Po odpowiednim pomniejszeniu mniej więcej do rozmiaru, o którym pisałeś widać, że jest wszystko OK, czyli bardzo mało widać. Jak kiedyś wpadnę na jakiegoś QWaka to chętnie zobaczę te Boforsy, bo pomimo "marudzenia" (ja to specjalnie robię ;)) są na prawde odlotowe ;)
Nawet w części nie potrafiłbym tak to fajnie zrobić jak Ci wyszło.
--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-09-07 22:01)

 
11-09-07 08:09  Re:
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dobrze, że ktoś zwraca uwagę na to co robię. Największy błąd w tych boforsach to mimo wszystko za duże celowniki, na co słusznie zwróciłeś uwagę. Przy następnych już nie zrobię tego błędu, nawet kosztem uproszczeń. Cała reszta to już kompromis pomiędzy dokładnością i wkładem pracy, a więc i czasu. Pewnie dałoby się to zrobić lepiej, może nawet ja dałbym radę jeszcze coś więcej z nich wycisnąć, ale to spowodowałoby niebotyczne wydłużenie czasu pracy nad modelem. A staram się go zrobić w rozsądnym czasie 1-2 lat (planowałem zrobić go w ciągu roku, ale ten już minął :)).

W końcu tyle jeszcze ciekawych tematów leży odłogiem........

Pewnie dokładniej dałoby się to skleić pod lupą. Nawet mam taką z podstawką. Próbowałem używać jej przy klejeniu drobnicy, ale zrezygnowałem. Nie mam doświadczenia w używaniu takich narzędzi i po prostu zaczynały mnie boleć oczy. A żaden model nie jest wart pogorszenia wzroku. Tak więc stopień detalizacji i dokładności sklejenia ograniczam do tego, co jestem w stanie zrobić bez użycia szkieł powiększających.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-09-07 09:00  Re:
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mariusz, zrób zdjęcia z 70 cm i nie powiększaj, znikną krople kleju itp. Czasami ogarnia mnie myśl, że ktoś w końcu wpakuje model pod mikroskop elektronowy i stwierdzi, że atomy są nierówno poukładane ;-)
Co do narzędzi optycznych, według mojego doświadczenia tzw. trzecia ręka z małą lupką nadaje się raczej jako imadełko , a nie do pracy "pod lupą", tak samo jak i duże lampy na statywie ze szkłem powiększającym rzędu 10-15 cm. Pod tym urządzeniem można oglądać elementy, ale praca nad nimi wymaga dużej wprawy ( kwestia widzenia przestrzennego, wyczucie odległości itp.)
Okulary grawerskie ( jestem już zmuszony nich pracować, wieloletnie ślęczenie nad cyferkami nie wpływa korzystnie na wzrok ) wymagają jednak sprzętu jak najlepszej jakości. Ostatnio tak popularne na allegro z wymiennymi plastikowymi "szkłami" i "oświetleniem" to jednak raczej tylko "chiński poziom". Mam do porównania inne, kupione parę lat temu w sklepie z zaopatrzeniem dla jubilerów, w których pracuje się znacznie lepiej.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024