FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-04-06 13:31  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
komandor 

 

Korsarz, prosze o informacje na temat farb uzytych do retuszu. Ja jestem w fazie sklejania szkieletu. Troche czasu mi to zajmie, bo kleje swoja metoda, ktora jest pracochlonna, ale przy oklejaniu znacznie ulatwia.
pozdrawiam

 
13-04-06 13:38  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
kari   

No fakt: znaki interpunkcyjne to jedno , a drugie; co to jest "ruznica" ? :-(

Ktoś kiedyś napisał, że najlepiej (dla tych co popełniają błędy w pisowni) wklepać tekst w Word-zie, kopiować i wkleić do ramki forum.
Tym samym połączy się przyjemne z pożytecznym.
:-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------

 
13-04-06 13:43  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

heh, uzywam akwarelek :) ale niewiem czy nie pomalowac w calosci dna. [ale juz nie akwarelką]. Doszedlem do drugiej po gruszce dziobowej najtrudniejszej czesci poszycia dna- ten segment gdzie wychodzi srodkowa śruba. I oczywiscie nie mogłem go niespieprzyć :/ Piasty srub to paranoja- trzeba je szlifowac i malowac. niewiem, czy nie pomaluje całego dna. Komandorze, jesli chodzi ci o konkretne numery jakichs farbek modelarskich to ci ich nie podam bo po pierwsze nie uzywam takich a po drugie przy takiej ilosci odcieni czesci w modelu to chyba itak nie ma znaczenia ;]
Aha, uwagi jezykowe prosze stosować poza watkiem.
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (13-04-06 13:43)

 
13-04-06 14:18  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
komandor 

 

Opisz dokladnie problem poszycia w okolicy srub napedowych.Na czym polega blad w opracowaniu? Prosilbym o zdjecie.

 
15-04-06 10:57  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
komandor 

 

Z oklejaniem kadluba doszedles juz do miejsca na wysokosci napedu? Jesli tak, to jakie tam napotkales problemy?
pozdrawiam

 
15-04-06 12:24  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

prosze o chwilke cierpliwosci, jak tylko bede mial troche czasu to wstawie zdjecia. poszycie dna juz skonczylem, tam nie ma błędu opracowania niepozwalajacego spasowac elementow tylko trudnosci wynikajace z ksztaltow elementow. na srodkowy wal znalazlem sposob zeby to jakos wygladalo- poprostu okleilem oklejką z zapasu koloru. Na zdjeciach bedzie wszystko widac- przed oklejeniem i po- ale to potem.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-04-06 14:17  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no i tak to wyglada... retusz jest tragiczny, kolory dna też, niewiem czy to wszystko nie pojdzie pod pedzel. dolna czesc burty na rufie jeszcze nie jest przyklejona wiec odstaje aha i jeszcze raz mowie- nie zwracac uwagi na lw bo bedzie ona zaklejona.




--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-04-06 14:33  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no fajno moj kadlub ma fantastyczna szpare, dlatego ze nie skrocilem szkieletu dlatego szpachluje i maluje tym bardziej ze kolory sa wiadomo jakie a poza tym pomalowany kadlub jest bardziej hmm...naturalny?

--
Jacenty

 
15-04-06 14:46  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ale to tez zalezy. jak pomalujesz blyszczaca farba to nie bedzie. a zeby byl calkiem naturalny to trzeba by mu dorobic wodorosty i takie tam... tzw "brode".

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-04-06 14:53  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
komandor 

 

Gratuluje predkosci. Kadlub nawet niezle okleiles, jednak retusz nieco psuje efekt. Ja dopiero przygotowuje czesc denna do oklejania.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024