FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-04-06 21:55  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Więc: Z gruszką faktycznie jest problem, ale ze wzgledu na jej ksztalt, niemniej jednak da sie zrobic- akurat ten element pasuje dobrze tylko ze tutaj ja cos skopałem.
Kleje na zakładke, ale wczesniej odpowiednio oszlifowalem wregi.
Oczywiscie przed naklejeniem nastepnego kawalka burty bedzie podkladka
. Czarny pas- jak wczesniej napisalem- mam zamiar zakleic, czarnym cienkim papierem
Że czesci poszycia maja różne odcienie to sie juz przyzwyczailem ale modelu malowal nie bede. Pozatym troche wlasnej inwencji wprowadze....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-04-06 17:51  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
mloda 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to ja poprosze o wymienienie części które są złe i nad którymi trzeba samemu troche popracować.... to ja wezme się za te dobre części :P

--
Klaudia(Ania)
_________________________________
Mężczyzna, który nigdy nie kłamie kobiecie,
ma bardzo mało względów dla jej uczuć.

 
12-04-06 19:04  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Z tą zakladką, to chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, aby oklejki dna nie zachodziły na siebie, tylko klejone były na styk.

--
pzdr
Kemot

 
12-04-06 19:12  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mloda- chodzi o to zenp szkielet jes za długi ale o tym bylo w innym watku- ten drugi link co ci podalem.
Kemot- ależ nie zachodzą :) tylko w czesci dziobowej troche mi "zjechało" przez nieuwage. a tak to stosuje podklejke pod spód.

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (12-04-06 19:34)

 
12-04-06 20:59  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

toż to właśnie o ten dziób mi chodzi

--
pzdr
Kemot

 
12-04-06 22:23  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
mloda 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

życzę miłego dogadywania się..... Korsarz jest mały problem jak się klei na czym się nie zna to trzeba żeby ktoś wytłumaczył i to dokładnie czyli ja sie zaliczam do takich osób

--
Klaudia(Ania)
_________________________________
Mężczyzna, który nigdy nie kłamie kobiecie,
ma bardzo mało względów dla jej uczuć.

 
13-04-06 10:36  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

hm... no to moze tak: szkielet jest za długi o 4 mm. więc trzeba go o te 4mm skrocic. ja to zrobilem w ten sposob: podłuznice skróciłem o 2mm -dziobowe i rufowe ale od strony styku ze środkowa. oczywiscie trzeba skrócić i te poziome i i ponowe. Tylko równo trzeba obciąć żeby nie skrzywić szkieletu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-04-06 11:07  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Wacek   

Proponuje inne rozwiązanie ( ja tak zrobiłem): wyciąć te 4 mm pomiędzy wręgami 12 i 13 lub 11 i 12 na wodnicy i podłużnicach. Wybrałem to miejsce ponieważ właśnie tam różnice zarówno szerokości wodnicy jak i wysokości podłużnicy pionowej jest najmniejsza. Elementy szkieletu miałem już podklejone i wycięte. Nie wiem jak zachowa się poszycie dna, ale ja robię waterline i specjalnie mnie to nie interesuje. Po prostu jestem ciekaw jak w końcu niemały model będzie wyglądał „jak na wodzie”

 
13-04-06 11:45  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przykład Korsarza zrobiłem i wydaje mi się, że jest bardzo dobry rużnica szerkośći jest minimalna u mnie ponieważ drugi pokład dolny nie był jeszcze wyszlifowany polecam wykonanie Korsarza pozdrawiam



Post zmieniony (13-04-06 15:20)

 
13-04-06 13:22  Re: [relacja] MM 4-5-6/05 (podobno to jest Bismarck)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Pawel_P, cholera jak zrozumieć to co napisałeś. Znaki przystankowe to co wymysł polonistów.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024