PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
01-09-07 08:52  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Koradus napisał:

"Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane. Nie będziemy się bawić w ustalanie granicy poprawności ;-) Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM"

Właśnie odkopałem moje "dzieło" ; ) z czasów podstawówki. Jest to praca robiona na ZPT - model kogi elbląskiej z zapałek. Model powstał na podstawie Małego Modelarza z 73r ale jest to tylko luźna interpretacja kartonówki (model znacznie uproszczony w stosunku do wycinanki ale tylko na tyle pozwalały moje ówczesne umiejętności). Czy coś takiego nadaje się do galerii.

 
01-09-07 12:05  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bialy napisał:

> Właśnie odkopałem moje "dzieło" ; ) z czasów podstawówki. Jest
> to praca robiona na ZPT - model kogi elbląskiej z zapałek.
> Model powstał na podstawie Małego Modelarza z 73r ale jest to
> tylko luźna interpretacja kartonówki (model znacznie
> uproszczony w stosunku do wycinanki ale tylko na tyle pozwalały
> moje ówczesne umiejętności). Czy coś takiego nadaje się do
> galerii.

Uważam, że niestety nie. To co wyżej napisałem, a Ty zacytowałeś, dotyczy również materiału, z którego wykonana jest "baza" modelu. Szkoda, bo to na pewno dość klimatyczny modelik i jak piszesz - budowany na podstawie MM. Gdyby tam był np. tylko pokład z zapałek, ale kadłub zbudowany na wręgach i z poszyciem z MM - no nawet pomalowany... lub nawet pokryty tymi zapałkami..., to moglibyśmy go wykorzystać.

--

 
01-09-07 13:08  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

OK dzięki za informację

 
01-09-07 14:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To jeszcze jedno pytanie formalne. Czy mile widziane są galerie nieco uszkodzonych (wybrakowanych) modeli, oczywiście z powodu upływu czasu. W innym wątku już jeden kolega to zanegował.

--


 
01-09-07 15:01  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss napisał:

> W innym wątku już jeden kolega to zanegował.

Podaj link do tej wypowiedzi, chcę przeczytać czego dotyczy zanim Ci odpowiem.

--

 
01-09-07 15:17  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127568&t=127568&filtr=0
Dla mnie słowo rupieciarnia jest jednoznaczna.
--





Post zmieniony (01-09-07 15:21)

 
01-09-07 16:22  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raduss, pytałeś mnie o modele uszkodzone:

> Czy mile widziane są galerie nieco uszkodzonych (wybrakowanych) modeli
> , oczywiście z powodu upływu czasu. W innym wątku już jeden kolega to zanegował.
> http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127568&t=127568&filtr=0
> Dla mnie słowo rupieciarnia jest jednoznaczna.

Zacytuję wskazaną przez Ciebie wypowiadź specjalnie z Twoją odpowiedzią w tym wątku.

Zdzisław 28-08-07 08:12
Chciałbym zaapelować do niektórych Kolegów modelarzy, aby pokazując swoje modele włożyli nieco więcej starań do prezentacji modelu. Rozumiem, że nasze umiejętności modelarskie są różne, więc modele muszą być różne - ale prezentowanie fotek zakurzonych modeli to chyba przesada ! Nie róbmy tu "rupieciarni" z jakiegoś strychu. Chyba nie o to chodziło twórcom rocznicowego przedsięwzięcia. To zniechęca do Małego Modelarza i zniechęci tych co chcą jeszcze pokazać, jakie perełki modelarskie można wykonać z MM-a.

Raduss 28-08-07 15:28
Co do zakurzonych modeli to może sie zgodzę z przedmówcą, ale z drugim postulatem już nie. ;-))
Ta tzw. "rupieciarnia" ze strychu ma swój urok, to taki wspomnień czar.
Odkurzyc model można , ale nikt nie będzie teraz siedział kilka dni i wdawał się w zbędną renowację zabytku, któremu brakuje części lub są już uszkodzone i sfatygowane upływem czasu.


Widzisz, obaj macie rację. Zdzisław, bo chciałby widzieć w Projekcie "50 lat MM" galerie świetnie przygotowane, zaaranżowane i porządne zdjęcia, a modele stosownie przygotowane do zdjęć i rangi Projektu. To słuszny apel. Ty Raduss zgadzasz się przecież z przesłaniem tego apelu, bo też uważasz, że uczcić rocznicę MM należy starannie :-) , ale jednocześnie zwracasz słusznie uwagę na to, że co innego być niestarannym, a co innego pokazać wiekowy i nadwyrężony zębem czasu model sprzed 30 lat. To usprawiedliwia jego braki, np. brak podwozia w samolocie, które zaginęło podczas przeprowadzki, jakieś uszkodzenia podczas przechowywania modelu w pudełku itd. Taki model, pomimo swoich widocznych braków, ma swój klimat i urok - no np. jak Wenus z Milo :-) Czy ktoś chciałby doprawić jej zagubione gdzieś i kiedyś ręce? ;-) Temat można ciągnąć dalej, a ja bym np tu wskazał inny problem - prezentowanie modeli bardzo ładnie wykonanych, kompletnych i ..nie zakurzonych, ale np. stojących na haftowanym obrusie lub o zgrozo, na prześcieradle w kwiatki ;-) Ale z drugiej strony, można przyjąć założenie i mieć nadzieję, że każdy przykłada się do zaprezentowania modeli tak jak potrafi, co nie znaczy, że celowo robi to niedbale? No można.
Uważam, że powinno sie zwracać uwagę na sposób prezentacji modeli i tu w spisie i na Forum i w ogóle "w sposób jak najlepszy na jaki mnie stać" . Pamiętajmy, że galerie w Projekcie są osobiste - prezentujemy własne dokonania i wiemy, że modele i sposób w jaki są pokazane, będą oglądane, oceniane, krytykowane, podziwiane itd.

Charakter Projektu, oprócz jego wznisłego celu uhonorowania rocznicy MM :-) , jest również wspomnieniowy więc dopuszczamy wiekowe zabytki modelarskie, odszukane w zbiorach i nie zawsze kompletne lub np. stare zdjęcia jako jedyny dokument na to, że model istniał - to ma swój urok i jest usprawiedliwione oraz moim zdaniem pożądane :)

--

 
03-09-07 11:53  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Mam pytanie odnośnie darmowych "przechowywaczy" fotografii, wykorzystywanych przy organizowaniu galerii. Otóż ja stosuję jeden z preferowanych - Imageshack. I zauważyłem, że od czasu do czasu "znika" mi parę zdjęć. Z ostatnio dodawanych przeze mnie galerii "50 lat MM" zniknęły mi wszystkie zdjęcia Hurricane'a:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=146&i=13&t=5#reply_13

Pozostałe jeszcze są. Proszę o radę, co mam z tym fantem zrobić ?

Pozdrawiam,
Zdzisław


Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..


Post zmieniony (03-09-07 11:54)

 
03-09-07 14:16  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

OK ! Fotki już są znowu widoczne. Czyżby chwilowe i wybiórcze przerwy w działaniu Imageshack'a ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
03-09-07 14:54  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdzisław napisał:

> OK ! Fotki już są znowu widoczne. Czyżby chwilowe i wybiórcze
> przerwy w działaniu Imageshack'a ?

Widocznie. Tak to już jest z darmowymi serwerkami. Dzięki, że to poprawiłeś.
Od poczatku mam na świadomość problemu związanego z brakiem gwarancji zachowania fotek w Projekcie - tych umieszczonych na darmowych serwerach. Myślę nad rozwiązaniem i umieszczeniem wszystkich fotek z galerii projektu w bezpiecznym miejscu.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024