PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-08-07 15:45  [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Podczas przeglądania galerii zauważyłem jedną pomyłkę. Kolega Yeti mylnie umieścił galerię samolotu Raiden z roku 1984 w roczniku 1996. Ten późniejszy Raiden był ciemniejszy, miał tabliczkę znamionową , lepiej rozrysowany ster kierunku itd. (taki jest właśnie w galerii Stefana Jóźwiaka).
Zapewne Yeti sklejał dwa Raideny z tego samego wydania, pierwzzy widoczny na starym czarnobiałym zdjęciu i ten drugi.
Może jednak należałoby to poprawić, najlepiej sam "sklejacz" ;-)
Sorry za te marudzenie.
A może są jeszcze jakieś pomyłki ? Mogą być w przypadku P.11 i Rudych. ;-)

--





Post zmieniony (20-08-07 16:08)

 
04-09-07 09:16  Re: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Raduss! Przeglądając galerie z Raidenem właśnie, też zauważyłem, że mój jest jakoś jasno-zielony... Mogę porównać tylko fotografie, bo ten mój pierwszy się nie zachował... Tylko na tym czarno-białym zdjęciu. Ale okładkę w domu mam z tego drugiego wydania... Ale sprawdzę jeszcze raz, czy aby dwa razy nie skleiłem "antyka" w odstępie dziesieciu lat. :)
Dzięki za zwrócenie uwagi i pozdrawiam!
PrzemekK

--

 
15-09-07 17:14  Re: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
kulek 

 - 5

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=102&i=11&t=11

Drobiazg: link do opisu Orła w WSMK prowadzi do innego modelu w tymże spisie.

:)



Post zmieniony (15-09-07 17:15)

 
15-09-07 17:18  Re: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kulek napisał:

> Drobiazg: link do opisu Orła w WSMK prowadzi do innego modelu w
> tymże spisie.

Dzięki. Poprawione.

--

 
03-10-07 11:56  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Konradzie, coś mi się wydaje, że MM nr 4/1968 to był nie Rajmund lecz Raimondo Montecuccoli, va bene? ;)

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (03-10-07 12:02)

 
03-10-07 19:34  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Dzięki. Poprawione.

:-)

--

 
11-08-11 14:07  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jesli to jest możliwe,prosze o dokonanie poprawek w opisach modeli. Sporo takich drobnych literówek znalazłem. I tak: numer 12/61 - to BTR -152 , dla odmiany w numerze 3/64 są plany transportera BTR 50 PK / to jest protoplasta TOPASA, rodem z Czech/. W numerze 10/64 jest model krążownika LONG BEACH. 2/66 to z kolei kuter torpedowy typu MAS. Wszystkie modele autorstwa K.Wolbeka były opisywane nadzwyczaj tajemniczo i engmatycznie. 6/76 to ORP "Warszawa" ( I ), zaś 12/81 to Okret rakietowy typu 205, czyli OSA. To tylko część z modeli Wolbeka, te dwa są chyba najciekawsze obok obu trałowców bazowych. Pozdrowienia

 
11-08-11 14:18  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Theo, dzięki za info! Chętnie to poprawię. Literówki to wiadoma sprawa, ale interesują mnie nazwy np. 6/76 (Warszawa), 10/64 (Long Beach) - czy one faktycznie występują w wydaniach, a myśmy je przeoczyli czy też są takie jak w spisie, a to co napisałeś to Twoje uwagi i uzupełnienia enigmatycznych lecz prawdziwych nazw MM?

pozdr,
konradus

 
11-08-11 16:43  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konradus,wiesz,że przy redakcji MM, w tamtych czasach działała cenzura i niby ochrona tajemnicy wojskowej... Stąd te enigmatyczne okreslenia typu: okręt wojenny typu niszczyciel... Dla kolekcjonerów i modelarzy, szczególnie tych,którzy szukają starych tematów,warto zawsze podawać rzeczywistą zawartość. W przypadku modeli K.Wolbeka okrętów Marynarki Wojennej PRL wszystkie były opisane w sposób wyjątkowy ogólny. Oczywiscie mogę podac szczegółowe opisy do całości. Wasze opisy w tym przypadku są o'kay. Takie, jak wydrukowano. Pozdrowienia !!!

 
12-08-11 14:48  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Nieścisłości i pomyłki w galerii
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Theo, oczywiście wiem jak sprawa z nazwami wyglądała. Ogólniki w tamtych czasach to standard. Chciałem tylko potwierdzić zgodność nazw z oryginałami, a że w spisie - moim zdaniem - powinny być nazwy zgodne z nazwami wydań (pomijając ewidentne literówki), więc ich nie usunę, ale dopiszę w nawiasach nazwy "ukryte przed cenzurą".

pozdrawiam,
konradus

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024