PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
21-10-07 00:49  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

W założeniach projektu jest mowa o tym, że pokazujemy modele skończone. Czy pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są ciekawe? Mowa o modelu już ukończonym, więc zdjęcia gotowca też będą.
Tomek

 
21-10-07 17:58  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Mam pytanie odnośnie modeli wykonanych z płytek z rocznikami MM. Czy takie modele też można umieszczać w tym projekcie.

 
22-10-07 01:57  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mam pytanie, czy akceptowalny w projekcie byłby model samolotu, który jest wykonany bez podwozia i zainstalowany na podstawce?? W czasie jego budowy nie dysponowałem niestety nadmiarem miejsca na postawienie go na kołach, jedynie na monitorze komputera. Model został ukończony w wersji okrojonej i tak już zostało, a ja zająłem się następnymi. Dla ilustracji problemu fotki:



Przeglądając zasady projektu nie natknąłem się na regulacje w tej kwestii, i raczej takich niepełnych modeli nie widziałem na forum. Stąd moje obawy. Mam jednocześnie wielką chęć uczestniczyć w dziejowym wydarzeniu, a to jedyny model z MM, który w chwili obecnej posiadam.
Z poważaniem - Andrzej Wydrych.

--

Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

Post zmieniony (24-10-07 18:04)

 
22-10-07 16:58  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wysyp pytań w "dniu wielkich odpowiedzi"? ;-)

orinoko 21-10-07 00:49

> W założeniach projektu jest mowa o tym, że pokazujemy modele skończone.
> Czy pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są
> ciekawe? Mowa o modelu już ukończonym, więc zdjęcia gotowca też będą.

Hej Tomek. Ja widzę tu sens jeśli np. ilustrują one waloryzację, przeróbki, poprawki itp lub ukazują pewne charakterystyczne dla modelu (wydania) smaczki w trakcie budowy. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia z budowy to ewentualny dodatek do galerii. Oczywiście jeśli na forum istnieje relacja z budowy to sprawę załatwia podanie do niej linku. Czyli jak sam napisałeś - "pokazujemy zdjęcia z budowy modelu, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu są ciekawe"



Bialy 21-10-07 17:58

> Mam pytanie odnośnie modeli wykonanych z płytek z rocznikami MM. Czy takie modele
> też można umieszczać w tym projekcie.

Tak. Nie widzę problemu. Napisałem już na początku tego wątku, że prezentowane tu modele to "takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM". Część galerii w projekcie to modele wykonane z wydruków i nie ma w tym nic złego - są w obiegu legalne CD wydawane przez LOK (jesli mnie pamięć nie myli), niektórzy wolą sklajeć z wydruku zachowując oryginał w zbiorach lub poddają go przy okazji poprawkom lub przeróbkom.



Jendroma Benignum 22-10-07 01:57

> Mam pytanie, czy akceptowalny w projekcie byłby model samolotu, który jest
> wykonany bez podwozia i zainstalowany na podstawce?? W czasie jego budowy
> nie dysponowałem niestety nadmiarem miejsca na postawienie go na kołach,
> jedynie na monitorze komputera.
> [........ciach.....]
> Przeglądając zasady projektu nie natknąłem się na regulacje w tej kwestii,
> i raczej takich niepełnych modeli nie widziałem na forum. Stąd moje obawy.

Nie chciałbym aby stało się regułą zamieszczanie w naszym projekcie galerii modeli nieukończonych, ale w tym przypadku to trochę inna sprawa. Można przyjąć, że Twój model wykonany jest w wersji "w locie" :-) no i ta podstawka jest dość pomysłowa oraz tłumaczy swoim charakterem brak podwozia. Wstawiaj! :-) Dla jasności możesz w galerii opisać sytuację tak jak to zrobiłeś powyżej ;-)

--

 
02-04-10 04:55  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Czy zdjeca (oczywiscie dobrej jakosci) modeli MM znalezione w necie tez sie kwalifikuja do
prezentacji?Jest ich dosyc sporo i sa to modele przewaznie starsze i bardzo ciekawe.

 
05-04-10 01:00  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol napisał:

> Czy zdjeca (oczywiscie dobrej jakosci) modeli MM znalezione w
> necie tez sie kwalifikuja do prezentacji?

Czyjej prezentacji? ;-)
Uczestnicy projektu wstawiają autorskie galerie ze zdjęciami modeli wykonanych przez siebie.

Pozdrawiam,
konradus

 
25-02-14 19:01  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
furia_komara 



 - 1

Czy mógłby ktoś opisać powoli i skutecznie sposób dodawania zdjęć do galerii,bo myślę,że jest wiele osób,które nie bardzo siedzą przed komputerem całymi dniami,a zajmują się modelarstwem i ja do nich należę.Bo takie stwierdzenie ,że jakieś tutoriale czy srutututu jest na forum to mi nic nie mówi

--
Szczęśliwy jest ten,kto nikomu niczego nie zazdrości....:)

 
25-02-14 19:23  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

furia_komara napisał:

> stwierdzenie ,że jakieś tutoriale czy srutututu jest na forum to mi nic nie mówi

Cześć. Tu jest wątek poświęcony zasadom dodawania galerii, a nie metodom wstawiania fotek do postów na forum. Musisz trochę potestować w dziale nomen omen TESTY ;)
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=15
Tam znajdziesz też "srutututu", które jednak poczytaj. Zaciśnij zęby i poczytaj... ;> I testuj. A pytaj tam, nie tu. Twoją galerię usunąłem. Wstaw ją dopiero jak będziesz wiedział jak to zrobić :)

--

 
09-09-16 21:49  Odp: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

witam wszystkich!
a czy mogę rozmieścić foto modelu, jeśli to przefarbowana by Photoshop scancopy?

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024