FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-07-07 21:33  [Forum Info] Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza''
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uruchomiłem dziś 7.07.2007.

Wszelkie informacje znajdziecie tutaj:
http://www.konradus.com/forum/index.php?f=100

Zapraszam! :-)

--

 
07-07-07 21:52  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
kari   

Wszyscy tak narzekają na "proste" wręcz "prymitywne" opracowania w MM, a jednak sentyment pozostaje.
Można kleić Halińskiego, Fly'a, GPM, Modelika, Orlika i wiele, wiele innych Wydawnictw, ale każdy nowy (chyba coraz lepszy) Mały Modelarz zawsze budzi wiele emocji.
Świetny pomysł !
Pozdrawiam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
07-07-07 22:51  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Apeluję, apeluję, apeluję:
Drodzy Koledzy Forumowicze!
Komponując kadry zdjęć swoich modeli zwróćcie uwagę na TŁO. Niech to nie będzie przypadkowy tapczan czy fragment telewizora, itp. elementy wystroju Waszych wnętrz.
Przynajmniej na 50-lecie "Małego Modelarza" postarajcie się o jak najlepszą kompozycję doskonale wykonanych modeli.
Pozdrawiam:
- Czesiek -

 
08-07-07 04:08  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kari
>...Świetny pomysł !

Jak się właśnie okazało, to nie jest mój pomysł ;-) Została mi późnym wieczorem zwrócona uwaga, że w sieci już taki projekt funkcjonuje, nawet o tej samej nazwie i bardzo zblizonym układzie oraz przeznaczeniu. W którymś z wątków (chyba tym "jubileuszowym") była mowa o tym, że gdzieś - ktoś taki album otowrzył. Mnie ta informacja mignęła, ale nawet nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić jak to wygląda. Pomyślałem, że jest to po prostu jakaś kolekcja/wątek poświęcony ogólnie modelom z MM. Wygląda to jednak bardzo podobnie do "naszego" spisu http://www.papermodels.pl/cat6.htm?sid=5f19055c28094255134092399beb2e47

No i mam zgryz... :] oraz targają mną sprzeczne uczucia ;] ... Z jednej strony czuję, że powieliłem niechcący czyjś pomysł, z drugiej strony pomysł ten nie jest niszowy - dotyczy prezentacji galerii z najbardziej popularnego wydawnictwa i tylko kwestią czasu było, że ktoś to zacznie i może jest to naturalne - tak jak to że na nowych forach powstają działy o z góry wiadomym układzie np. relacje, galerie, hydepark czy działy dot. obiektów rzeczywistych albo giełda. Nikt na to patentu nie ma. A jednak... przeważnie to co dotychczas robiłem u nas na forum (układ), robiłem często pierwszy ;-) Inni zazwyczaj byli po nas, czy to znaczy, że oni mają niesmak, jak ja dziś? ;-] Nie wchodzę na inne fora, nie mam na to czasu, ani mnie to zupełnie nie interesuje, nawet nie wiem ile ich jest i gdzie są w sieci. Dziś jednak, po rozmowie z Michałem - adminem Papermodels, trochę sobie poczytałem i pooglądałem jak to robią inni. Jedno jest pewne - gdybym wcześniej zajrzał na to forum i zobaczył spis, to nie uruchomiłbym takiego projektu u nas. Nie spędziłbym paru dni na przeróbki mechanizmu, ani dłuższego czasu na obmyślanie układu i zasad działania projektu. Jednak stało się. Projekt mam uruchomiony i mechanizm funkcjonalnie dostosowany do niego. Masę pracy włożyłem w budowanie struktury danych - pod postacią pozostałych roczników, które dziś jeszcze są niewidoczne i nieaktywne. Trochę pociesza mnie fakt, że pomimo podobnej idei, oba projekty jednak się różnią funkcjonalnie. Nasz jest bardziej "zamknięty", spis jest przeznaczony tylko na galerie, posiada wiele cech zamordystycznych - tak lubianych przez forumowiczów ;-P np. zasady, regulaminy, zgłoszenia udziału i inne "zakazy gadkowe" ;-) Projekt opiera się również na współdziałaniu z WSMK - projektem, który prowadzi od lat Orinoko. W informacjach o modelu są odwołania do odpowiednich kart WSMK . Pozostałe różnice są związane z funkcjonalnością spisu i są powodowane pośrednio przez funkcjonalność samych narzędzi - czyli oprogramowania forum. Na Papermodels został użyty gotowy szablon - taki jak w pozostałej części forum i przez to zachowany jest charakter całości oraz takie same spsoby dodawania wpisów oraz (chyba) podobny reżim jak w innych działach. Z kolei u nas, została wydzielona z forum pewna część, którą dostosowałem funkcjonalnie do charakteru naszego spisu - czyli dorobiłem liczniki galerii, wydanych modeli, inaczej niż standardowo podszedłem do spisu modeli w roczniku (inaczej prezentowani są autorzy galerii itd), inne są funkcje oraz charakter i przenaczenie menu w działach/rocznikach, niemozliwe jest dodanie nowego wpisu(numeru), ponieważ struktura jest już narzucona - numery MM są wprowadzone, a użytkownik jedynie ma możliwość dodania galerii "pod właściwym numerem" i w dodatku jeśłi ma zaakceptowany dostęp (zgłoszenie do projektu).
Tak staram się trochę wykazać, że niby podobne te dwa projekty są, a jednak wiele je różni. Staram się trochę sam rozgrzeszyć ;-)

Stało się. Zrobiłem. Być może znajdą się osoby, które dopatrzą się w tym jakiegoś spisku z mojej strony, celowego działania, albo działania bezmyślnego na zasadzie - "Ktoś ma? Fajne! To ja też chcę to mieć!" ;-) Zaręczam, że jestem za leniwy na takie ekscesy i nie mam w tym żadnego interesu. Historia pomysłu stworzenia spisu MM w zasadzie sięga jeszcze czasów "przedforumowych", taki spis (wydane modele, okładki, informacje, linki do galerii i relacji <in-boxów na PWM>) był planowana przez parę osób na PWMie (kiedy jeszcze tta strona działała), ale do niczego nie doszło, poza rozmowami o ramach projektu, aż do czasu WSMK.

Być może jednak mam niepotrzebne wątpliwości? Projekt jest przecież grupowy - odbywa się w zamkniętej przestrzeni forum, nie jest ekspansywny, ani nie stanowi źle rozumianej konkurencji dla innych? Będą tworzyć go sami forumowicze, więc będzie tyle wart ile w niego zainwestują swojej pracy - taka jest idea. Niech więc sami forumowicze się wypowiedzą - Wywalamy? Zostawiamy? Co robimy? :-)

--

 
08-07-07 04:20  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Wierzę że jest to świetna okazja by starsi koledzy powyciągali z szaf, zakamarków i innych miejsc modele MM które mają kilkanaście bądź....kilkadziesiąt lat i zaprezentują je w tym dziale.
Dla mnie nie jest w tym przypadku ważne czy model jest piękny czy też nie, czy wyblakł bądź też zaczął się rozpadać pod wpływem czasu.
Większość modeli z pod szyldu MM znam niestety tylko z okładek, może się teraz to zmieni.

"Wywalamy? Zostawiamy? Co robimy?" - pozostawiam to bez komentarza ;)

Pozdro

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
08-07-07 08:51  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nie mam żadnych wątpliwości, wręcz uważam że nic by sie nie stało gdyby takie galerie powstały na każdym z for, które funkcjonują. Myślę, że jest wiele osób, które są uczestnikami tylko jednego z nich, tak więc powstanie kolejnych galerii tylko zwiększa prawdopodobieństwo, że w sumie mamy szansę otrzymać jak najpełniejszy przegląd modeli istniejących realnie ( teraz czy w przeszłości), a nie tylko zestaw okładek Adama Werki i jego kontynuatorów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-07-07 09:00  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Jak zacząłeś to dokończ. Często jest tak, że ludzie niezależnie od siebie wpadają na te same lub podobne pomysły, a ten kto się poczuje zniesmaczony poprostu nie dołączy do tego projektu.
Ja deklaruję swój udział z MiG-iem 21, ale chcę mu zrobić sesję godną 50-tki MM-a

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
08-07-07 13:05  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Popieram przedmówców , że projekt powinien być kontynuowany i na tym forum. Konradusie sam piszesz ,że nie wiesz nic o innych forach i ich przedsięwzięciach. Takich osób jest więcej.Sam wstawiłem kilka zdjęć do tej galerii na Papermodels , ale i tu zapowiadam ,że nie omieszkam poprosić o wstawienie swoich.Czy więc zostawić? czy wywalić?.Zdecydowanie ZOSTAWIĆ!.
Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
08-07-07 14:33  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
GrzechuO   

Zostawić.

I pójść kroczek dalej - jeśli w galerii na Forum Konradusa nie będzie jakiegoś modelu, to podlinkować z innych for. Oczywiście po poinformowaniu admina owego innego forum. I zaproponować mu, by on z kolei podlinkował u siebie brakujące na jego forum pozycje z innych for.

Jak rozumiem Konradus może nie mieć na to czasu, ale na pewno są koledzy udzielający się jednocześnie na kilku forach i zapewne mogą pomóc lub pośredniczyć w kontaktach.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
08-07-07 16:33  Re: Projekt Grupowy ''50 lat Małego Modelarza"
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

ZOSTAWIĆ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024