PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Projekt Grupowy - Dział Ogólny

Założenia i cele projektu, zasady uczestnictwa, sprawy organizacyjne i wszelkie inne informacje związane z projektem grupowym ''50 lat Małego Modelarza''

Historia Wydawnictwa, ciekawostki i wspomnienia modelarskie związane z Małym Modelarzem itp

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-07-07 13:39  [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>


 

Każdy zarejestrowany Forumowicz może dodać własne galerie modeli wykonanych na podstawie wycinanki opublikowanej w Małym Modelarzu.
Aby tego dokonać, konieczne jest zgłoszenie swojego uczestnictwa w projekcie - Zgłoszenia uczestnictwa w projekcie - które jest jednoznaczne z zaakceptowaniem zasad wstawiania galerii.
Po wysłaniu zgłoszenia proszę czekać na aktywację konta, którą załatwiam ja i staram się to robić w miare szybko. Informacja o aktywacji, a tym samym o nadanych uprawnieniach do dodawania galerii to pojawienie się pod avatarem ikonki Uczestnika Projektu:



oraz samego konta na liście Uczestników Projektu

Jak dodać galerię do spisu/zbioru:

1. Zgłosić uczestnictwo w projekcie i poczekać na aktywację konta (jednorazowo).
2. Wybrać ze spisu odpowiedni rocznik, w nim właściwy model i dodać swoją galerię podobnie jak post w wątku na forum.

Zasady wstawiania galerii:

1. Galeria modelu ma mieć rozmiar jednego postu/wpisu.
2. Galeria to miejsce na zdjęcia jedynie GOTOWEGO modelu
3. Zamieszczone fotki są bezwzględnie pod postacią miniaturek (jak je robić - tutoriale na forum)
4.Treść wpisu w galerii - mile widziana jest notka o modelu czyli np. wrażenia z budowy, opis, subiektywna ocena itp. oraz linki do relacji z budowy.
5. W obrębie spisu/zbioru galerii zabronione jest dokonywanie jakichkolwiek wpisów nie będących galeriami.
6. Galerie można edytować i poprawiać na tej samej zasadzie co posty/wpisy na forum.

Uczestnicy projektu mogą dodawać galerie we wszystkich rocznikach spisu. Na stronie głównej spisu mm.konradus.com pokazywane są jako aktywne tylko te numery, w których są już wstawione galerie. Jeśli link do interesującego Was numeru jest nieaktywny, to przypominam, że aby dodać tam galerię, trzeba wejść w rocznik (podobnie jak w "klasyczny" dział forum) i tam wybrać konkretny numer. Po wstawieniu pierwszej galerii, link do tego numeru na stronie głównej spisu automatycznie stanie sie aktywny, a obok niego pojawi sie w nawiasie liczba galerii.

* Gdybyście mieli wątpliwości na temat zasad dodawania galerii itp to proszę pytać w tym wątku.

--

 
08-07-07 21:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ten wątek chyba będzie odpowiedni - czy można wstawiać modele "zwaloryzowane" a właściwie chodzi o konwersje MM polegające na całkowitej zmianie malowania, dodaniu części z innych wydawnictw itp. czy zostaniemy przy "standardowym" MM?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-07-07 21:34  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>


 

fitter napisał:

> czy można wstawiać modele
> "zwaloryzowane" a właściwie chodzi o konwersje MM polegające na
> całkowitej zmianie malowania, dodaniu części z innych
> wydawnictw itp. czy zostaniemy przy "standardowym" MM?

Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane. Nie będziemy się bawić w ustalanie granicy poprawności ;-) Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM - tak jak np. Twój Gustaw.



Dobrze by było w takich przypadkach zaznaczyć w opisie galerii na czym polegają zmiany, czyli co jest ponad to co jest w MM.

--

 
08-07-07 21:38  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dzięki serdeczne - teraz mam jasność i dołożę więcej MM :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-07-07 19:36  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Mam takie małe pytanka. Czy fotki modeli muszą być nowe i czy modele muszą być sklejone niedawno ? Mam kilka wiekowych modeli z MM, ale niektóre są w lichym stanie (ze względu na wiek modelu oraz modelarza. ;-)) Kleiłem je kilkanaście lat temu, będąc początkującym.

Coś nie tak zrobiłem w galerii Arado ? Cały czas jest nieaktywna, nie można jej kliknąć.

--


 
11-07-07 21:13  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>


 

Raduss napisał:

> Mam takie małe pytanka. Czy fotki modeli muszą być nowe i czy
> modele muszą być sklejone niedawno ? Mam kilka wiekowych modeli
> z MM

Ja właśnie mam taka wielką nadzieję, że w zbiorze pojawią się fotki modeli wiekowych i "odkurzonych", że one gdzieś jeszcze istnieją w naszych zbiorach :-) To właśnie będą, myśle, najcenniejsze galerie - modele wykonane lata temu, sfotografowane na nowo lub kiedyś Smienką. Stare zdjęcia tylko mogą dodać smaczku sprawie ;-)
Jakość wykonania modelu (według dzisiejszych standardów), technika i efekty są również w tym wypadku sprawą drugorzędną!


> Coś nie tak zrobiłem w galerii Arado ? Cały czas jest
> nieaktywna, nie można jej kliknąć.

Po dodaniu jest od razu widoczna w roczniku
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=140
Może chodzi Ci o link na stronie głównej stronie spisu? Ten robię ręcznie ;-)
(Edit: 10.08.2007 - aktywny link do galerii na str. głównej spisu jest już wyświetlany automatycznie)

--

 
12-07-07 19:09  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>


 

Zostało mi dziś zadane pytanie przez jednego z uczestników projektu, który wstawił już notabene parę galerii do spisu.
Mianowicie - czy będzie mógł w miarę powstawania nowych modeli dodawać kolejne galerie lub modyfikować już założone i czy wtedy będzie musiał za każdym razem prosić o udostępnienie galerii (zgłoszenie udziału w projekcie)?
Odpowiadam - zgłoszenie udziału do projektu jest jednorazowe i ja nadaję użytkownikowi stałe prawa do dodawania galerii w działach projektu - może to robić kiedy mu się podoba, czyli dodawać nowe i modyfikowac stare. Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie ma dla mnie przede wszystkim znaczenie symboliczne - jeśli ktoś deklaruje udział, to ja wierzę, że on zapoznał się z zasadami dodawania galerii i będzie starał się ich przestrzegać - czyli będzie tu porządek ;-) Z drugiej strony nie dojdzie do sytuacji, że zamiast galerii pojawią się komentarze, pytania, "achania" itp, a do tego przy wolnym dostępie na pewno by doszło, to byłyby tylko kwestia czasu.

--

 
29-08-07 19:46  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego Konradusie!
Mam pytanie formalne co do zasadności wstawienia swoich dwóch modeli. Chodzi tutaj o model lekkiego działa samobieżnego SU-76 i ciężkiego samochodu pancernego Putiłow- Garford.
Obydwa moje modele zacząłem samodzielnie projektować i wykonywać na podstawie planów z radzieckiego czasopisma "Tiechnika Maładioży". Oprócz tego SU-76 powstawał z Planów Modelarskich polskiej broni pancernej J. Magnuskiego gdzie rozrysowany był sprzęt pancerny używany przez LWP w latach 1943-45 oraz TBiU , a plany Putiłow-Garforda był też w Modelarzu, które to publikacje mam także do dziś.
Niewiele później obydwa modele zostały opublikowane w MM, które to numery wtedy zakupiłem i mam do dzisiaj nie ruszone (no, może troszkę sfatygowane ale nic nie jest wycięte). Po ukazaniu się MM tylko posiłkowałem się nimi co do pewnych detali poprawiając i uzupełniając swoje dzieła oraz sprawdzając prawidłowość wykonania swoich więc dlatego pytam ponieważ nie było to typowe wykonanie z MM, ale wykorzystanie pewnych elementów.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
30-08-07 20:10  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
konradus 
satrapa ;>


 

Sławomir Bloch napisał:

> Mam pytanie formalne co do zasadności wstawienia swoich dwóch
> modeli.

Wydaje mi się, że powinniśmy przyjąć zasadę, o której pisałem już wcześniej w tym wątku (odp. na post fittera) tzn.:


.......Wszystkie - modele w standardzie i modele zwaloryzowane.
[.....]
Konwersje też - takie gdzie bazą i punktem wyjścia jest oczywiście wycinanka z MM .....


Nawet sobie nie wyobrażasz z jakim bólem serca to piszę, mając świadomość że wydaję wyrok na dwie wspaniałe galerie ;-\ , ale wydaje mi się, że powinniśmy jednak pomimo wszystko dla dobra sprawy trzymać się tego co powyżej napisałem.

--

 
31-08-07 15:02  Re: [Projekt - 50 lat MM] Zasady dodawania galerii modeli
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

OK. Nie ma sprawy, tak właściwie myślałem a pytanie niejako zadałem pro-forma. I tak mam jeszcze dużo innych do zamieszczenia :-)
Tak sie składało, że jak tylko coś z broni pancernej pojawiło się w Polsce w innych planach do samodzielnego zaprojektowania a chciałem to zbudować to robiłem model ale ciekawostką było to, że praktycznie do roku czasu pojawiał się MM.
Tak samo było jeszcze z jednym moim modelem a mianowicie z francuskim Renault R-35, że najpierw pojawił sie w Modelarzu więc zrobiłem go sobie a później już rozrysowany na wycinankę w MM-zresztą zakupiłem i mam do dziś 2 egzemplarze tego modelu.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024