KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-14 18:31  Winek - modelarski życiorys na bieżąco
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dzień dobry
Jak zapowiedziałem w pierwszym wpisie otwierającym ten wątek (pierwotny tekst poniżej) będę poruszał w dalszej jego części różne tematy ze swojego modelarskiego podwórka, które będą wymuszały zmianę tytułu wątku.
Aby Koledzy orientowali się o czym tu piszę wprowadzam spis tematów poszczególnych postów:
1. Winek – modelarski życiorys od 2014.02.02
2. Winek – modelarski życiorys na bieżąco od 2014.03.22

Ostatni temat jest jednocześnie aktualnym tytułem wątku i tytułem postów od wskazanej daty.

Poprzednia treść:

Dzień dobry
Przeglądając forum ‘Konradus’ nie znalazłem innego miejsca poza Karton Cafe na dokładniejsze przedstawienie się. Nawet w swoim profilu brak takiej możliwości.
Zakładając nowy wątek o charakterze osobistym mam zamiar zaprezentować się Kolegom w nietypowy sposób.
Jeśli pomysł wykracza poza ustalone standardy forum proszę Moderatorów o jego usunięcie lub chociaż ewentualne przeniesienie do innego działu.
W najbliższym poście opiszę swoje początki z modelarstwem, a w przyszłości chciałbym więcej opowiadać o sobie i działalności modelarskiej bieżącej, dzielić się z Wami uwagami i komentować wydarzenia poza relacjami i galeriami, informować o planach na przyszłość. Oczywiście w sferze związanej z modelarstwem kartonowym.
Zapraszam Kolegów do dyskusji o sprawach, które często pojawiają się w różnych wątkach-postach, a nie związane z nimi tematycznie stają się off-topic’ami. Myślę, że w tym miejscu będę mógł poznać Wasze zdanie na różne tematy a Wy moje poglądy i upodobania.

--

Post zmieniony (22-03-14 20:28)

 
13-02-14 18:33  Odp: Winek - modelarski życiorys
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów Modelarzy
Jako nowy uczestnik forum kartonowych modelarzy mam przyjemność przedstawić się bliżej szanownemu gronu.
Urodziłem się w Krakowie w 1956 r.
Moja pamięć życiowa i modelarska sięga do ok. 1961 r. kiedy zetknąłem się z papierowymi wycinankami w ‘Misiu’ – figurki zwierząt, lalki, wiatraczki a była też koparka, samochody, samoloty i nawet statek. Wówczas moje sympatie skierowane zostały na ciekawe z wyglądu statki, później na sprawy ogólnie zwane marynistyką i tak pozostało do dzisiaj. Jestem wielkim pasjonatem morza, statków, okrętów i wszystkim co jest z nimi związane.
Gdzieś ok. 1963-64 r. dostałem od ojca pierwszego Małego Modelarza, potem wycinanki wydawnictwa MON i tak mnie wzięło na całe życie. Początki były bardzo trudne, więcej modeli psułem niż udało się skleić do końca. Od połowy 1965 r. wpadłem w wir sklejania wszystkiego co wpadło w moje ręce czyli Małe Modelarze, wydawnictwo MON, Modellbogen z NRD i jakieś inne, których nazw już nawet nie pamiętam. Był to czas eksperymentowania z klejami (śmierdzący Butapren zakazany mi później przez lekarzy, kostne, tzw. uniwersalne cristal- i super-cementy, a w końcu najlepszy introligatorski), technikami cięcia i kształtowania papieru, stosowania materiałów obcych. Rozwijałem swój warsztat przez lata. Każde wydanie MM od 12/1965 do 2/1975 przeszło przez moje nożyczki. Około 1972 r. zdobyłem pokaźną kolekcję starych wydań MM od pierwszego numeru z 1957 r. włącznie, z których również posklejałem sporo modelików.
Raz nawet, w 1971 r. wziąłem udział w konkursie modelarskim organizowanym przez Centrum Informacji i Kultury NRD w Warszawie na model z wydawnictwa Modellbogen zdobywając dyplom i nagrodę rzeczową odbierane osobiście w Pałacu Kultury. Skleiłem wówczas i wysłałem na konkurs makietę fragmentu zamku Zwinger w Dreźnie. Czy któryś z Kolegów też tam był? Dyplom mam do tej pory.
Przez okres 1964-1975 poskładałem bardzo dużo modeli papierowych, kilkanaście z … (nazwy tego materiału na tym forum nie śmiem przywoływać) oraz drewniane-latające Czajkę, Jaskółkę i jakąś rosyjską. Szybowce były świetnymi ‘żywymi’ zabawkami, a ten rosyjski na tyle, że uniesiony prądami wznoszącymi oraz wiatrami odleciał i zaginął. Modele w domu stawiałem na półkach i meblach, a jak zabrakło już miejsca wieszałem pod sufitem i na ścianach. Rodzeństwo i koledzy skutecznie przyczyniali się do degradacji wielu modeli jak podczas naturalnej selekcji flory i fauny w przyrodzie. W 1975 r. pod koniec twórczego okresu masowego sklejania i zbierania modelarskich materiałów posiadałem kilkadziesiąt modeli sklejonych, ocalonych z wojen domowych, kilkanaście jeszcze oczekujących na swoje powstanie, sterty Modelarzy, Planów Modelarskich i okładki wydawnictw po wszystkich sklejonych modelach. Na pamiątkę zrobiłem w 1975 r. kilka zdjęć paru modeli, które prezentuję w galeriach jubileuszowych 50-lecia MM na naszym forum. Zapraszam do ich obejrzenia.

Głębokie zainteresowania sprawami morskimi skłoniły mnie do porzucenia rodzinnego Krakowa i emigracji na stałe do wymarzonej Gdyni gdzie do dzisiaj mieszkam i pracuję.
Z dawnych czasów pozostało mi sporo Modelarzy i Planów Modelarskich ale to już inna historia.
Jeśli Was nie zanudziłem swoją opowieścią, mogę w przyszłości opisać swoje dalsze losy (na razie skromnej) działalności modelarskiej na wybrzeżu. Mogę również bardziej szczegółowo porozwijać poruszone wątki, jeżeli tylko będzie takie zainteresowanie. Na forum znalazłem wiele wypowiedzi, z którymi mogę polemizować, coś dodać lub sprostować ale bez zbytniego naruszania ustalonego porządku. Nasz wątek KD jest chyba dobry do takich wspomnień i dyskusji. A może jeszcze są inne otwarte, podobne tematy? Będę wdzięczny za naprowadzenie na odpowiednie tory. Dziękuję tym, którzy dotrwali do tego miejsca za zainteresowanie się moją historią.

Wszystkim forumowiczom życzę oprócz zdrowia, sił i wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-02-14 20:35  Odp: Winek - modelarski życiorys
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chyba lepiej byłoby "życiorys" zamieścić w KARTONOWYCH DINOZAURACH

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-02-14 01:02  Odp: Winek - modelarski życiorys
Kolniak 

 - 3

Życiorysy, choć może mniej rozbudowane, wrzucaliśmy swego czasu do wątku "Powitanie". http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=22905&t=22905#reply_22905 Myślę, że nie ma powodu, by obciążać i tak diabelnie długo wyświetlające się Dinozaury.

 
14-02-14 10:54  Odp: Winek - modelarski życiorys
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przeglądając Twoją galerię prócz zamieszczonych przez Ciebie zdjęć pojawiają się wstawione na początku zdjęcia z innych galerii. Coś chyba nie tak ?

 
14-02-14 11:01  Odp: Winek - modelarski życiorys
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wstaw swój życiorys do działu Dinozaury tak jak radził Ostoja - każdy wpis starych pierników znajduje tam swoje miejsce. Nawiasem mówiąc, co do zamieszczania życiorysów mam lekko mieszane odczucia.
Pozdrawiam

 
14-02-14 11:04  Odp: Winek - modelarski życiorys
pieczarek   

Ryszardzie, jesli mowisz o galeriach w projekcie MM, to pokazuja sie w jednym watku wszystkie galerie danego modelu. Natomiast w galerii Centaura u mnie pokazuje sie wszystko poprawnie.

--
pozdrawiam Kuba

 
14-02-14 11:23  Odp: Winek - modelarski życiorys
Kolniak 

 - 3

ZbiGu, aleś czujny! Nawet w tyle czaszki nie przeszłoby mi likwidowanie wątku, który dzięki Waszym opowiadaniom z gigantyczną przyjemnością sobie poczytuję w wolnych chwilach. Zwróciłem tylko uwagę, że
a) życiorysy zamieszczaliśmy gdzie indziej
b) Dinozaury długo się wczytują
c) to i tak Winek zadecyduje, gdzie będzie się rozpisywał, Satrapa nadzwyczaj łaskawy w tym dziale jest i tylko raz w całej historii forum przeprowadził Wielkie Kasowanie.

Z szacunkiem pozostaję - młodszy dłubacz w kartkach.

 
14-02-14 12:26  Odp: Winek - modelarski życiorys
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pieczarek - sprawdziłem, masz oczywiście rację z Galerią M/M. Z niewiedzy niepotrzebnie namieszałem za co przepraszam. Teraz wszystko jasne !

 
14-02-14 12:39  Odp: Winek - modelarski życiorys
pieczarek   

Toz to nie takie oczywiste :)

--
pozdrawiam Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024