KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-14 17:57  Odp: Winek - modelarski życiorys
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak Kartonowe Dinozaury zbyt długo się otwierają trzeba szybciutko przełączyć z "Widok bez stronicowania (rolka)" na "Widok ze stronicowaniem" i po kłopocie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-02-14 18:07  Odp: Winek - modelarski życiorys
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ludzie, dajcie spokój... ! ;-) Wątek za długi!, za krótki!, otwiera się wolno!, otwiera się szybko!, tu nie wpisywać!, tam nie wpisywać!, galerii nie ma!, galerie są!, życiorys dobrze!, życiorys źle!, dinozaury wyginęły!, dinozaury brylują!... i tak od wczoraj....

GOŚĆ ZAŁOŻYŁ WĄTEK - POWITANIE!

a Wy klekoczecie jak......................... ;>

Winek, przepraszam za nich... echhh ;-)

pzdr,
k.

 
14-02-14 18:19  Odp: Winek - modelarski życiorys
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Kolegom
Dziękuję za posty po otwarciu nowego wątku.

Natychmiast prostuję i odpowiadam:
OSTOJA, Ryszard - zastanawiałem się gdzie umieścić swoją historię, bo nie wszystkie wątki są do tego odpowiednie ale o tym poniżej; jeśli będzie taka wola lub potrzeba przeniosę do KD bez wahania;

ZbiG - skąd pomysł likwidacji KD?; zdecydowany sprzeciw!!!!!!! - nie po to prosiłem o przyjęcie do klubu kilka dni temu żeby teraz działać na jego szkodę; pragnę dalej być i udzielać się w KD!

konradus - dziękuję za otuchę;

pieczarek, Ryszard, inni - jeśli w moich galeriach na forum są jakieś błędy, proszę bardzo o szczegółowe informacje na pocztę w profilu;

Kolniak, konradus - życiorysy w 'powitaniach' zostały dawno zamknięte a w innych wątkach trudno je znaleźć; problem własnego opisu czy historii polega na braku odpowiedniego miejsca na forum do osobistego, trwałego przedstawienia się - może dobrze byłoby stworzyć takie miejsce w osobistym profilu w postaci dodatkowej ramki nawet z ograniczeniem ilości znaków - teraz jest wiele opisów po różnych wątkach, a tak będą przy wizytówkach, do których każdy ma dostęp;

Koledzy - jeśli ten wątek uważacie za zbyt osobisty, niewłaściwy lub ewentualnie konkurencyjny dla innych jak KD, mogę zmienić jego nazwę na bardziej uniwersalną (np. Modelarskie życiorysy) lub prosić o usunięcie.
Jestem otwarty na wszystko.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-02-14 18:20  Odp: Winek - modelarski życiorys
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9



Post zmieniony (14-02-14 18:31)

 
19-02-14 17:26  Odp: Winek - modelarski życiorys
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ponownie Witam Kolegów Modelarzy

Podjąłem próbę opisania kontynuacji swoich losów modelarskich po 1975 r. przedstawionych w poprzednim poście z dnia 13.02.2014.

W dwa lata po moim wyjeździe z Krakowa rodzina ‘pieczołowicie’ spakowała kolekcję sklejonych modeli w pudła i wyniosła do piwnicy gdzie leżały kolejne kilka lat. Podczas urlopowych pobytów w domu nie było czasu na ich doglądanie, chociaż próbowałem ratować resztę. Okładki, Modelarze, Plany M., nie sklejone egzemplarze MM sukcesywnie wywoziłem do Gdyni. Po paru latach przyszła druzgocąca wiadomość – wszystkie modele w piwnicy zostały posiekane przez myszy i szczury.

W początkowym okresie mieszkania nad morzem, w latach 1975-1980, udało mi się skleić 2-3 modele, które rozdałem oraz dokończyć już tylko dla siebie Smoka z MM 6/1972. To jedyny sklejony model jaki mi pozostał w tamtym czasie. Życie nie pozwoliło na kontynuację życiowej pasji. Straciwszy nadzieję na możliwość dalszej zabawy w modelarstwo, dałem się namówić jednemu z nowych przyjaciół na wymianę wszystkich okładek po modelarzach za jakieś książki czy inne drobiazgi. Kolejni znajomi wyciągnęli ode mnie potrzebne im Plany i Modelarze, i tak prawie pozbyłem się swoich modelarskich dóbr.

Po założeniu rodziny i narodzinach dzieci nie wytrzymałem długo. Gdzieś kupiłem MM 2/1982 ze śmigłowcem Mi-24 i zaraz rozpocząłem sklejanie. Niestety dzieci jeszcze szybciej dały mu radę zanim przykleiłem ostatnie części. Smok również padł ich ofiarą. Pozostałości wydawnictw schowałem głęboko.

W dalszym ciągu chodziły mi po głowie modele zwłaszcza, gdy spotykałem tu i ówdzie nowe MM, pojawiające się nowe wydawnictwa, ale nie miałem warunków na uruchomienie warsztaciku. Zainspirowany w 1986 r. powstawaniem branży modelarskiej polskiego przemysłu zabawkarskiego, trafiając na pierwsze polskie modeliki samolotów z … (również i teraz nazwy tego materiału na tym forum nie przywołam) kupiłem kilka, skleiłem i do tej pory stoją. Nie wymagały za dużo miejsca do pracy. Na kartonówki w dalszym ciągu nie było klimatu przez kolejne kilka lat aż do czasu ukazania się dodatków z modelikami wydawnictwa JSC do ‘Naszego Morza’, które skrupulatnie gromadziłem w nadziei, że doczekają się pocięcia.

W międzyczasie dzieci się usamodzielniły i uszczęśliwiły pierwszym wnukiem. W 2007 r. zajrzałem do przechowywanych wycinanek, wziąłem na warsztat holownik ‘Centaur II’ z JSC ale znowu musiałem odłożyć. Po kolejnych 3 latach postanowiłem zachęcić wnuka do wspólnej zabawy. Niestety, po sklejeniu kilku modeli z ofiarowanych przez innego kolegę starych MM, wnuczek skierował zainteresowania na bardziej modne wśród współczesnej młodzieży i pozostawił mnie z ukochanymi modelami.

Pewnego razu zobaczyłem w EMPIK’u model P-38G Lightning z serii Kartonowy Arsenał wydawnictwa Andrzeja Halińskiego. Pamiętając opracowanie tej maszyny w MM 7-8/1968 r. nie mogłem się oprzeć, kupiłem. Różnica pomiędzy obydwoma wydaniami była niesamowita – przepaść technologiczna! Skleiłem samolot w 2010 r. jeszcze przed ukończeniem Centaura II. Dodatkowo, bezpośrednio w wydawnictwie A.Halińskiego, dokupiłem kilka modeli na dalsze plany.

Odpoczywając po operacji w 2011 r., przy komputerze i w internecie, odkryłem świat modelarski na nowo – wydawnictwa, fora, sklepy internetowe. Byłem zszokowany rozmiarem rozwoju branży modelarskiej w kraju i na świecie. Obserwuję Was Koledzy od kilku lat i podziwiam, czytam fora a szczególnie chyba najlepszego Konradusa. Próbuję coś tam sobie dłubać przy biurku trenując na JSC ale zakosztowałem starych MM, GPM i Hala. Uzbrajam się w nowe i nowoczesne narzędzia, wygrzebałem z piwnicy Plany Modelarskie i stare Modelarze oraz gromadzone przez lata różne pomoce dokumentacyjne. Może się mnie lub komuś przydadzą. Jeśli czegoś poszukujecie, proszę o kontakt na skrzynkę prywatną. Zgromadzonych planów do sklejania wystarczy chyba do końca życia! Postaram się zamieścić parę galerii obecnych dokonań. Może nie jestem w I lidze jak Wy ale mam dużo radości z tego co robię.

Tyle mojego modelarskiego żywota. Bez wystaw i spektakularnych osiągnięć za to z wielką osobistą satysfakcją.

Cieszę się, że mogłem podzielić się z Wami swoimi wspomnieniami i mam nadzieję być z Wami jeszcze przez wiele lat.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-02-14 22:43  Odp: Winek - modelarski życiorys
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jako ,że ostatnio nie miałem czasu na przeglądanie, z opóźnieniem a;e witam star ( i jednocześnie nowego ) gościa i bywalca na forum. Gdańszczanin duszą - Kwidzyniak ciałem.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-02-14 18:17  Odp: Winek - modelarski życiorys
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

ZbiG - swoim postem sprawiłeś mi ogromnie miłą niespodziankę. Dziękuję za propozycję spotkania, zaproszenie i namiar. Będziemy w kontakcie telefonicznym - odezwę się w wolnej chwili.

Alski - dzięki za powitanie. Czytałem Twoje historie. Jak by nie było jesteś Vice-prezesem Dinozaurów a tych trzeba poznać w szczególności.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
22-03-14 20:29  Odp: Winek - modelarski życiorys na bieżąco
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów w nowym temacie

Po przedstawieniu się w poprzednich postach chciałbym opisać swoją aktualną działalność w naszym hobby.
Od chwili dołączenia do forum zaprezentowałem kilka galerii w Projekcie grupowym MM oraz modeli sklejonych w ostatnich 4 latach. Większość pochodzi z załączników (wydanych przez JSC) do zamkniętego już niestety „Naszego Morza” i kilka z wydawnictwa A.Halińskiego. Zapraszam do ich oglądania, a za zamieszczone już komentarze i wskazówki bardzo Wam dziękuję.
Po opanowaniu problemów z hostingiem zdjęć chciałbym dokończyć prezentacji ostatnich modeli. Pozostały mi jeszcze 2 galerie, które zamieszczę w niedługim czasie oraz po nich, skromna relacja z galerią końcową nietypowego dla mnie tematu lotniczego.
Obecnie sklejam ORP „Kraków” z czego chciałbym stworzyć pierwszą swoją relacją. Niestety z powodu zaangażowania się na forum prace stanęły. Czeka mnie dokumentacja fotograficzna i przygotowanie opisów do tego co leży na półce.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-03-14 12:42  Odp: Winek - modelarski życiorys na bieżąco
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam

W nawiązaniu do poprzednich wpisów chciałby pochwalić się Kolegom swoimi zamierzeniami modelarskimi. Ponieważ czas i życie upływa szybko, godzę się z faktem coraz krótszego czasu na modelarską aktywność. Dlatego skupiam się na standardowym sklejaniu modeli aby bardziej nacieszyć się jeszcze ich różnorodnością niż perfekcją wykonania jednego. Nie oznacza to rezygnacji z jakości sklejania ale przestaję zwracać uwagę na zbędne szczegóły, o których często dyskutuje się na forum.

W ostatnim czasie zgromadziłem kilkanaście fajnych wycinanek, które chciałbym przetworzyć w modele. Kolejność poniższej listy nie jest jednoznaczna z kolejnością planowanego sklejania.
Mam w myślach modele:
1. ORP „Jaskółka” z Kartonowego Arsenału 1997/2 A.Halińskiego.
2. ORP „Orzeł” z Kartonowego Arsenału 1997/6 A.Halińskiego.
3. USS „Indianapolis” z Modelika 2006/22
4. s/y „Pogoria” z JSC „Nasze Morze” 2007/7
5. IJN „Yamato” z JSC 1999/1
6. HMS „Hood” z MM 2007/10-11-12

Założenia mogą ulec zmianie jak dla przykładu pojawienie się w Modelarstwie Okrętowym modelu japońskiego okrętu podwodnego, który koniecznie muszę po sklejeniu dołączyć do USS „Indianapolis” do kompletu. I to będzie nr
7. okręt podwodny I-58 z Modelarstwa Okrętowego nr specjalny 16/2013

Moim ostatnim w kolejce zamierzeniem modelarskim jest niesamowity:

8. SCHARNHORST z Military Model 2010/2-3 A.Halińskiego.

Na ten model pragnę poświęcić najwięcej czasu i sił. W jego wykonaniu chciałbym dorównać najlepszym z Was pod względem dokumentacyjnym, technologicznym i wykonawczym. Muszę już zacząć gromadzić plany, rysunki i materiały fotograficzne okrętu aby całkowicie spełnić własne ambicje.
Czy się spełnią? Zobaczymy.

Miałem oczywiście wiele ulubionych tematów jak np. PZL 23B „Karaś”, PZL 37B „Łoś” czy TS-11 „Iskra”, polskie okręty z lat międzywojennych i II W.Ś., lotniskowce japońskie i US Navy, inne jednostki pływające znane z nietuzinkowych rozwiązań konstrukcyjnych bądź spektakularnych wydarzeń historycznych.
Jednak trzeba być realistą – nie wszystko można mieć. Skupiam się nad tym co powyżej.

A Kolegom jak i sobie życzę efektywnych i efektownych działań modelarskich.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-03-14 17:21  Odp: Winek - modelarski życiorys na bieżąco
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Hmmm
1. ORP „Jaskółka” rozumiem.
2 ORP „Orzeł” rozumiem.
4. s/y „Pogoria” OK
6. HMS „Hood” z MM ładny
SCHARNHORST z Military Model -bardzo ładny
Ale tak ogólnie nie rozumiem idei wyboru :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024