KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
01-08-06 23:56  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Michał wiem o czym mowa, ale argumenty że baner w podpisie utrudnia czytanie forum jakoś mnie nie przekonuje. Równie dobrze może sie trafić ktoś kogo rozpraszają awatary albo krój czcionki, albo jeszcze nie wiem co.

Na tym forum naprawdę nie ma żadnych patologi związanych z banerami, a jeśli już się zdarzą to moderatorzy skutecznie sobie z takimi przypadkami radzą. Są fora na których użytkownicy ładują w podpis obrazki o wysokości 300 pikseli albo i jeszcze większe i nie jest to tam nic nadzwyczajnego.

Naprawdę nie widzą związku miedzy banerem a czytelnością forum.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
02-08-06 00:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kat, pokażę Tobie to w ten sposób.

Sys: przepraszam, że uzyję Twojej wypowiedzi, ale do przykładu będzie idealna.

"
ta :)

--
Strażnik Pieczęci
____
A Ty?! co zrobiłeś dla SWOJEGO FORUM?!
_______________________________

"

Jak widzisz Kat, treść powyższej wiadomości to około 5 % całości tekstu. Dodając do tego jeszcze banner, znalezienie "treści" jest bardzo uciążliwe dla oczu. A przecież czasami takie krótkie wypowiedzi się w wątkach pojawiają - jak na przykład powyższa. Wyraz, dwa ...w zestawieniu z kolorowym , czasem mrugającym ustrojstwem przegrywa. A przecież nam zależy wszystkim na treści.

--




Post zmieniony (02-08-06 00:46)

 
02-08-06 02:13  Re: Banery w podpisie. Debata.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jestem za zachowaniem unikalności tego forum , bez względu na wszystko , ten stary soft który nie pozwala na stronicowanie i kilka innych udogodnień jest integralną częścią forum i jestem za tym żeby tak zostało , mimo że czasem to drażni :-)

Jeszcze odnośnie poprawiania jakości , dlaczego Login w profilu jest ukryty a w innych miejscach forum jest dostępny ?

--

Teoretyk ostatnio...

 
02-08-06 08:03  Re: Banery w podpisie. Debata.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Awatary wg mnie nie przeszkadzają, choćby z tego względu, że są "na marginesie", a nie "w treści", czyli w kolumnie z tekstem wiadomości, który trzeba własnoocznie filtrować :]
Poza tym awatar jest unikalnym identyfikatorem użytkownika, a baner nie, co w filtrowaniu "ocznym" tego drugiego też nie pomaga.
Dziś sztuka ergonomicznego układu strony jest znana nielicznym, niestety.
PS. ...ale banner Kata mi się podoba. To się nazywa dostosowanie do otoczenia.. :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
02-08-06 14:05  Re: Banery w podpisie. Debata.
GrzechuO   

Woy-tek napisał:
"(...)Myślę, że warto czasem przestudiować wszystkie możliwości jakie daje Forum.
Nad tytułami wątków w każdym dziale jest funkcja ROZWIŃ. Daje ona możliwość otwierania poszególnych tytułów od razu na ostatnim wpisie.(...)"
To prawda.
Tylko że (przynajmniej w moim przypadku!) rozwijanie wątków lub ich wczytanie w postaci rozwiniętej do przeglądarki zajmuje więcej czasu, niż kliknięcie w temat, poczekanie aż się otworzy i skoczenie na sam dół wątku...

Ale to generalnie OT - w sumie przez te kilka lat już przywykłem i na dobrą sprawę nie wiem, czy spodobałyby mi się jakieś rewolucyjne zmiany :)

Pozdrówka

GrzechuO

 
02-08-06 15:31  Re: Banery w podpisie. Debata.
Aston 

 

No to i ja wtrącę swoje 3gr.
Banerom - NIE! Z jednym małym wyjątkiem. Chętnie widziałbym banery pod wpisami przedstawicieli wydawnictw (banery właśnie tychże wydawnictw) - żeby bez dodatkowych ceregieli przejść "do źródła".
Odnośniki do relacji bądź fotogalerii zrobionych przez wypowiadającego się - jak najbardziej TAK! Może z jakimś ograniczeniem ilościowym. Przy okazji taki pomysł - by pełna lista "autorska" takich relacji pokazywała się w wizytówce widocznej po kliknięciu w nick. Może dałoby się to jakoś zautomatyzować?
pozdrawiam
Aston

--

 
05-08-06 15:45  Re: Banery w podpisie. Debata.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czyżby nikt więcej nie chciał wypowiedzieć się w tym temacie?:> A potem stara śpiewka będzie, że wyniki głosowania nie są wolą całego forum:> Więcej aktywności ludzie:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-08-06 20:11  Re: Banery w podpisie. Debata.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...a może więcej aktywnych już ....nie ma?

...róbmy więcej tematow które nas łączą a nie dzielą ;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
05-08-06 20:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Sys: to właśnie takie tematy łączą, wbrew pozorom. Gdyby nagle bannery czy inne rzeczy zniknęły z forum byłoby wielkie larum, że dyktatura, że zmowa moderatorów czy zielonych ludzików. Jak widać opinia uczestników forum jest dla moderatorów ważna - stąd ten wątek.

--

 
05-08-06 22:00  Re: Banery w podpisie. Debata.
wichura3 

 

Sys- są, są . Jedni w gadaniu, drudzy w pokazywaniu konkretów. Trudno cos powiedzieć jak się nic nie pokazalo. Awatarki- TAK. Banery -niekoniecznie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024