KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-07-06 15:40  Re: Banery w podpisie. Debata.
Vic Rattlehead 

 

Zostawić linki do relacji, a resztę usunąć.

--

 
31-07-06 16:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Banery nie - szczególnie smiesznie wygladają przedstawiciele NJM, Dzieci Neostrady i inne trolle licytujące się na ilość bannerów Stop Dzieciom Neostrady itp Trolom Nie :-)

Czy oprócz ograniczenia ilości znaków mozna ograniczyć ilość wierszy?? 5-6 wierszy (powiedzmy przedstawienie się, jakaś linia + 3-4 raporty o 23.74325% postępów wystarczą )

 
31-07-06 16:56  Re: Banery w podpisie. Debata.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sturmovik pisząc o linkach nie mialem na myśli linkowania z tekstu postu do odnośników znajdujących się w relacjach z przeszłosci.Chodzi mi o to by pod tekstem postu nie widnial ukryty baner autoreklamy typu.......

Moj czolg 1
moj czolg 2
moja lala w budowie
mój mis w praniu
moje zlote myśli
moje czarne mysli
moje plany na przyszlosc itd
Do tego słuzy funkcja szukaj,ale to tylko moja sugestia i nie będę się przy tym upierał,zresztą 160 znaków ograniczy takie mozliwosci.
Rafael szkoda ,że galerie tematyczne znikneły.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-07-06 17:01  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PiterPz: zrozumiałem Cię zgodnie z Twoimi intencjami. Chodziło mi o to, żeby właśnie nie było konieczne włączanie linków w tekst postu.
...tyle że likwidując również linki, pozostanie sucha sygnaturka. Jeśli wszyscy się zastosują, to OK ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-07-06 17:10  Re: Banery w podpisie. Debata.
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgodnie z netykietą, opis w stopce nie powinien przekraczać 3-4 linijek tekstu.
IMHO niech każdy sobie pisze co chce (opis świadczy o nim) byleby nie przekraczał limitu. Natomiast na banery patrzę spode łba, zwłaszcza te wyjątkowo obfite.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
31-07-06 19:02  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mała Mi: czy limit linijek sygnaturki liczysz z pełnym tekstem linka, czy tylko z "barwnym" odsyłaczem?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-07-06 19:44  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

No dobra, ale patologiczne nadużywanie miejsca w opisie dotyczy tylko małej grupy użytkowników - głównie młodzieńców którym sie nudzi na wakacjach i zakładają co tydzień nowe forum.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
31-07-06 20:22  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Nie przepadam za tymi banerami. Jestem za usunięciem ich z postów.

--
pzdr
Kemot

 
31-07-06 21:53  Re: Banery w podpisie. Debata.
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

zdecydowanie uważam, że powinno się je usunąć... nie mają najmniejszego związku z forum ani modelarstwem... tylko przeszkadzają, gdyż odciągają uwagę od faktycznego tematu... a linki i podpisy niech są... w pewnych granicach oczywiście... choc 160 znaków to niewiele... powiedzmy te 3 linijki na przykład... to powinno zadowolić większość bywalców...

pozdrawiam...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
31-07-06 22:37  Re: Banery w podpisie. Debata.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Czytam ten wątek i zastanawiam się czy z powodu wakacji nie ma ważniejszych tematów do dyskusji. I tutaj pozwolę sobie się z wami nie zgodzic w kwestii banerów. Czy jedyną bolączką są owe banery? Według mnie wprowadzają trochę kolorytu do biało-czarnej monotonii przeplatanej pomarańczowymi akcentami. Owszem zgadzam się jeśli ktoś da za duży baner to rzeczywiście to przeszkadza. Ale na to jest metoda. Po prostu ustalić, że można dać jeden baner, który może mieć maksymalnie takie i takie wymiary i już (tak jak awatar). I po kłopocie. Może warto zastanowić się nad tym czy mają być banery czy nie, ale nad tym czy nasze forum jest przyjazne użytkownikowi, a z tym niestety nie jest za dobrze.
1. Prywatne wiadomości.
Sprawa ciągnie sie już od kilku miesięcy i co? I nic... jak było tak jest i chyba będzie. Przyklad: potrzebowałem adresu mailowego jednego z naszych Kolegów. Nie znalazłem go w profilu więc, żeby otrzymać ten adres musiałem zwrócić się do Hooka6 o jego udostępnienie. Czyli ze sprawą, którą można załatwić bezpośrednio między zaiteresowanymi zawracałem głowę moderatorowi. Wyobrażmy sobie co by było gdyby takich spraw było więcej? A przecież jest nas trochę, prawda?
2. Wstawianie linków do postów.
Ileż to razy ktoś kto nie umie wstawiać linki kopiuje je (sam też tak miałem), a potem trzeba po nim pisać posty z cyklu "Dla leniuszkow" i dać działający link. Tylko po co takie zabawy skoro możnaby od razu dać link bez dopisywania znaczków <> i po sprawie, mamy od razu link, który nas przeniesie tam gdzie trzeba.
3. Powiadomienie o odpowiedziach w obserwowanym przez nas wątku.
Teraz akurat jest mały ruch, ale przyjdą długie zimowe wieczory i jak wiecie sami tematów przybędzie. Nieraz trzeba się przekopywać przez wątki i posty, żeby dojść do tego ostatnio przeczytanego.
4. Otwieranie długich watków na kolejnych stronach.
Sami wiecie, że niektóre relacje są bardzo długie. Żeby dojść do momentu gdzie się ostatnio przeczytało trzeba jechać w dół, w dół, w dół....Tylko po co? Przecież może być tak jak na innych forach (nie mam na myśli tylko modelarskie), że są kolejne strony i wiadomo wtedy, na której stronie był ostatni post i nie trzeba przechodzić całego wątku od A do Z.
Ostatni punkt miałem nie pisać znając zdanie Szefa, ale spróbuję. Kto wie może to coś da na zasadzie: kropla drąży kamień.
5. Emotki.
Jak wiecie służą do wyrażania emocji i stosowane z umiarem są przydatne. Wybaczcie, ale pisanie znaczków typu: ;-), :-D, :-))) itd. było dobre kilka lat temu, teraz zaś trąci myszką i nie wygląda zbyt ciekawie.
Na koniec proszę o małe zastanowienie się:
a) czy banery to jest, aż tak wielki problem, żeby się nimi zajmować skoro można uregulować to w prosty sposób.
b) czy prywatne wiadomości, wstawianie działających od razu linków do postów, śledzenie odpowiedzi w obserwowanych wątkach, otwieranie długich wątków na kolejnych stronach nie sprawiłoby, że nasze forum będzie bardziej przyjazne użytkownikowi?
c) czy na innych forach konsekwentnie nie używacie wszystkich tych rzeczy, które przydałoby się wprowadzić u nas? Jeśli tak to przepraszam za zamieszanie i obiecuję, że już więcej nie będę :-D

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024