KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-07-06 06:55  [dyskusja] Banery w podpisie.
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Od dłuższego czasu zastanawiamy się (moderatorzy) nad pewnym nowym zjawiskiem na forum. Coraz popularniejsze stają się banery w podpisach do postów. W wielu przypadkach to wąski pasek z "Nie dzieciom neostrady" czy "Trolom stop" itp. Jednak coraz częściej pojawiają się wielkie reklamy stron prywatnych czy innych forów.
Przez to część wątków zaczyna wyglądać mniej więcej tak linijka tekstu i pół strony reklam.
Chcieli byśmy wysondować wasze zdanie na ten temat.

Większość moderatorów jest zdania całkowitego zakazu tego typu "upiększeń" i pozostawienia możliwości wykorzystania 160 znaków w podpisie, które by przedstawiały motto uczestnika forum czy linki prowadzonce do prowadzonych relacji.

Co o tym sądzicie?

--
Fanatyk Kartonu

 
31-07-06 07:18  Re: Banery w podpisie. Debata.
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jestem za zakazem. Sam miałem w podpisie dwa dość spore banery(BykomSTOP, Nie Dzieciom Neostrady), ale po dłuższym namyśle postanowiłem je usunąć.
160 Znaków w podpisie powinno wystarczyć

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
31-07-06 09:08  Re: Banery w podpisie. Debata.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeśli to forum ma się wyróżniać wizualnie od innych (nie tylko modelarskich i nie tylko kolorem :)), to banery tego nie ułatwią. Dla mnie to jedynie przeszkadza (pstrokacizna) w czytaniu tego, po co tu zaglądam. Link z czytelnym opisem w zupełności wystarczy.

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (31-07-06 12:36)

 
31-07-06 10:07  Re: Banery w podpisie. Debata.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Coz, juz raz mielismy akcje usuwania "smieci" z sygnaturek. Widac trzeba zrobic to ponownie i moze dodac do Regulaminu jakas adnotacje...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-06 12:49  Re: Banery w podpisie. Debata.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jestem za usunięciem banerów i linków do forów i rozpoczętych relacji.MAX 160 znaków wystarczy.Jeśli chodzi o porzadki na forum to sugerowałem jakiś czas temu Konradowi tworzenie galerii tematycznych gotowych modeli.Takie 2 galerie powstały tzn "Rodzina PanzerI V' i "Koty" ,i znalazly spory odzew.Relacje z budowy pozostawilbym na forum głownym,a po zakonczeniu budowy model trafiałby do działu tematycznego do galerii.Sorry za delikatny off topic.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-07-06 12:49  Re: Banery w podpisie. Debata.
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

sig - tak, baner-nie

--
kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
31-07-06 12:57  Re: Banery w podpisie. Debata.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piterpanzer - tak odbiegajac od glownego tematu - galerie gotowych modeli tez juz kiedys byly na forum, ale bylo to przygotowanie przed publikacja na PWM w czasach jej swietnosci... Ale mysle, ze mozna pomysl reaktywowac :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-06 13:25  Re: Banery w podpisie. Debata.
zmo   

Jestem za wyrzuceniem bannerów. Będzie czytelniej.

Pozdrawiam

 
31-07-06 14:31  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

W sumie racja :-) Banery wyrzuciłem; ale jestem za pozostawieniem linków do własnych relacyj. Jeśli ktoś się odwołuje do tego, co pisał na innej swojej relacji, to ułatwia jej odnalezienie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-07-06 14:39  Re: Banery w podpisie. Debata.
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Popieram !

 
31-07-06 15:40  Re: Banery w podpisie. Debata.
Vic Rattlehead 

 

Zostawić linki do relacji, a resztę usunąć.

--

 
31-07-06 16:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Banery nie - szczególnie smiesznie wygladają przedstawiciele NJM, Dzieci Neostrady i inne trolle licytujące się na ilość bannerów Stop Dzieciom Neostrady itp Trolom Nie :-)

Czy oprócz ograniczenia ilości znaków mozna ograniczyć ilość wierszy?? 5-6 wierszy (powiedzmy przedstawienie się, jakaś linia + 3-4 raporty o 23.74325% postępów wystarczą )

 
31-07-06 16:56  Re: Banery w podpisie. Debata.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sturmovik pisząc o linkach nie mialem na myśli linkowania z tekstu postu do odnośników znajdujących się w relacjach z przeszłosci.Chodzi mi o to by pod tekstem postu nie widnial ukryty baner autoreklamy typu.......

Moj czolg 1
moj czolg 2
moja lala w budowie
mój mis w praniu
moje zlote myśli
moje czarne mysli
moje plany na przyszlosc itd
Do tego słuzy funkcja szukaj,ale to tylko moja sugestia i nie będę się przy tym upierał,zresztą 160 znaków ograniczy takie mozliwosci.
Rafael szkoda ,że galerie tematyczne znikneły.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-07-06 17:01  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PiterPz: zrozumiałem Cię zgodnie z Twoimi intencjami. Chodziło mi o to, żeby właśnie nie było konieczne włączanie linków w tekst postu.
...tyle że likwidując również linki, pozostanie sucha sygnaturka. Jeśli wszyscy się zastosują, to OK ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-07-06 17:10  Re: Banery w podpisie. Debata.
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgodnie z netykietą, opis w stopce nie powinien przekraczać 3-4 linijek tekstu.
IMHO niech każdy sobie pisze co chce (opis świadczy o nim) byleby nie przekraczał limitu. Natomiast na banery patrzę spode łba, zwłaszcza te wyjątkowo obfite.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
31-07-06 19:02  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mała Mi: czy limit linijek sygnaturki liczysz z pełnym tekstem linka, czy tylko z "barwnym" odsyłaczem?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
31-07-06 19:44  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

No dobra, ale patologiczne nadużywanie miejsca w opisie dotyczy tylko małej grupy użytkowników - głównie młodzieńców którym sie nudzi na wakacjach i zakładają co tydzień nowe forum.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
31-07-06 20:22  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Nie przepadam za tymi banerami. Jestem za usunięciem ich z postów.

--
pzdr
Kemot

 
31-07-06 21:53  Re: Banery w podpisie. Debata.
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

zdecydowanie uważam, że powinno się je usunąć... nie mają najmniejszego związku z forum ani modelarstwem... tylko przeszkadzają, gdyż odciągają uwagę od faktycznego tematu... a linki i podpisy niech są... w pewnych granicach oczywiście... choc 160 znaków to niewiele... powiedzmy te 3 linijki na przykład... to powinno zadowolić większość bywalców...

pozdrawiam...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
31-07-06 22:37  Re: Banery w podpisie. Debata.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Czytam ten wątek i zastanawiam się czy z powodu wakacji nie ma ważniejszych tematów do dyskusji. I tutaj pozwolę sobie się z wami nie zgodzic w kwestii banerów. Czy jedyną bolączką są owe banery? Według mnie wprowadzają trochę kolorytu do biało-czarnej monotonii przeplatanej pomarańczowymi akcentami. Owszem zgadzam się jeśli ktoś da za duży baner to rzeczywiście to przeszkadza. Ale na to jest metoda. Po prostu ustalić, że można dać jeden baner, który może mieć maksymalnie takie i takie wymiary i już (tak jak awatar). I po kłopocie. Może warto zastanowić się nad tym czy mają być banery czy nie, ale nad tym czy nasze forum jest przyjazne użytkownikowi, a z tym niestety nie jest za dobrze.
1. Prywatne wiadomości.
Sprawa ciągnie sie już od kilku miesięcy i co? I nic... jak było tak jest i chyba będzie. Przyklad: potrzebowałem adresu mailowego jednego z naszych Kolegów. Nie znalazłem go w profilu więc, żeby otrzymać ten adres musiałem zwrócić się do Hooka6 o jego udostępnienie. Czyli ze sprawą, którą można załatwić bezpośrednio między zaiteresowanymi zawracałem głowę moderatorowi. Wyobrażmy sobie co by było gdyby takich spraw było więcej? A przecież jest nas trochę, prawda?
2. Wstawianie linków do postów.
Ileż to razy ktoś kto nie umie wstawiać linki kopiuje je (sam też tak miałem), a potem trzeba po nim pisać posty z cyklu "Dla leniuszkow" i dać działający link. Tylko po co takie zabawy skoro możnaby od razu dać link bez dopisywania znaczków <> i po sprawie, mamy od razu link, który nas przeniesie tam gdzie trzeba.
3. Powiadomienie o odpowiedziach w obserwowanym przez nas wątku.
Teraz akurat jest mały ruch, ale przyjdą długie zimowe wieczory i jak wiecie sami tematów przybędzie. Nieraz trzeba się przekopywać przez wątki i posty, żeby dojść do tego ostatnio przeczytanego.
4. Otwieranie długich watków na kolejnych stronach.
Sami wiecie, że niektóre relacje są bardzo długie. Żeby dojść do momentu gdzie się ostatnio przeczytało trzeba jechać w dół, w dół, w dół....Tylko po co? Przecież może być tak jak na innych forach (nie mam na myśli tylko modelarskie), że są kolejne strony i wiadomo wtedy, na której stronie był ostatni post i nie trzeba przechodzić całego wątku od A do Z.
Ostatni punkt miałem nie pisać znając zdanie Szefa, ale spróbuję. Kto wie może to coś da na zasadzie: kropla drąży kamień.
5. Emotki.
Jak wiecie służą do wyrażania emocji i stosowane z umiarem są przydatne. Wybaczcie, ale pisanie znaczków typu: ;-), :-D, :-))) itd. było dobre kilka lat temu, teraz zaś trąci myszką i nie wygląda zbyt ciekawie.
Na koniec proszę o małe zastanowienie się:
a) czy banery to jest, aż tak wielki problem, żeby się nimi zajmować skoro można uregulować to w prosty sposób.
b) czy prywatne wiadomości, wstawianie działających od razu linków do postów, śledzenie odpowiedzi w obserwowanych wątkach, otwieranie długich wątków na kolejnych stronach nie sprawiłoby, że nasze forum będzie bardziej przyjazne użytkownikowi?
c) czy na innych forach konsekwentnie nie używacie wszystkich tych rzeczy, które przydałoby się wprowadzić u nas? Jeśli tak to przepraszam za zamieszanie i obiecuję, że już więcej nie będę :-D

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
31-07-06 22:42  Re: Banery w podpisie. Debata.
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Jestem za wyrzuceniem bannerów. Będzie czytelniej.

--

 
31-07-06 22:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

:-)
...Krzychu74 ...żeby na tym forum włączyć funkcję "edycja postów " trzeba było wiele czasu...wieeeele ;)
...a Ty chcesz żeby tyle rzeczy wprowadzić naraz?...fiu fiu...to chyba szybciej zdążysz skleić całą dostępną flotę IJN ;)

--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (31-07-06 22:46)

 
31-07-06 23:23  Re: Banery w podpisie. Debata.
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

"Owszem zgadzam się jeśli ktoś da za duży baner to rzeczywiście to przeszkadza. Ale na to jest metoda. Po prostu ustalić, że można dać jeden baner, który może mieć maksymalnie takie i takie wymiary i już (tak jak awatar)"

Po to założyłem ten wątek

" I nic... jak było tak jest i chyba będzie. Przyklad: potrzebowałem adresu mailowego jednego z naszych Kolegów. "

To jak z nr komórki można sobie zastrzec.

". Powiadomienie o odpowiedziach w obserwowanym przez nas wątku.
Teraz akurat jest mały ruch, ale przyjdą długie zimowe wieczory i jak wiecie sami tematów przybędzie. Nieraz trzeba się przekopywać przez wątki i posty, żeby dojść do tego ostatnio przeczytanego. "

A to co za problem? Nigdy go niemiałem! Chodzi o odznaczeni tego dziubka poniżej pola wpisywani odpowiedzi ?

"Otwieranie długich wątków na kolejnych stronach."

O tym było kilak dyskusji staneło na tym co jest. Osobiście wole przewijać rolką watek niż skakać po stronach.

Emotikony wole te znaczki niż skaczące, mrugające itp. robale ;o)

Sys masz w 100% racje

--
Fanatyk Kartonu

 
31-07-06 23:34  Re: Banery w podpisie. Debata.
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzychu74

otóż.......

Jeżeli masz jakiś ważniejszy temat do dyskusji to śmiało go możesz zapoczątkować.
Skoro nikt inny niczego nie zapoczątkował to drogą dedukcji można wnioskować, że ważniejsyzch tematów nie ma.

Nie ustalilismy jeszcze finalnej opcji tylko dalismy ogólny temat do wypowiedzenia się.... Jak widac na razie większosc woli klasyczny styl bez zbędnych dodatków.

1. Te Forum jest oparte na innym systemi niż pozostałe współczesne. I taka opcja nie jest kwestią tylko włączenia bądz wyłączenia.

2. Dwa znaczki........... znaczki klucze....... wytrychy internetowe < >
Tylko tyle potrzeba aby wstawic link.

3. Patrz punkt 1

4. Patrz punkt 1

5. Ho ho ho! widzę, że idziesz z duchem czasu!!!
Większosc jednak nie chce robic sobie choinki na ekranie z "emotków" czy z "banerków"

Na koniec...
a) dalismy wybór...... jak narazie większosc jest na nie
b) zapomniałeś o kwestoo technicznej
c) patrz punkt 1 i punkt b

Działanie tego Forum jest oparte na zupełnie innym systemie niż inne nówki szablonowe.

--
Pozdrawiam!
Michał

 
31-07-06 23:52  Re: Banery w podpisie. Debata.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał napisał:
<<Nie ustalilismy jeszcze finalnej opcji tylko dalismy ogólny temat do wypowiedzenia się>>
...no to trzeba było tak odrazu mówić...że to debata kontrolowana i ...w pełni ukierunkowana ;)...

....a mnie najbardziej denerwują właśnie banery "Troll stop" i dzieci Neo... bez sensu na tym forum, bo jak wiadomo trole i dzieci już dawno tu nie zaglądają ponieważ mają swoje forum;)...
...co do innych nawet tych co reklamują inne fora, nie mam przeciwskazań bylebyły to fora modelarskie... bo przecież wszyscy modelarze to jedna rodzina , nie?:)

--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (31-07-06 23:54)

 
01-08-06 00:02  Re: Banery w podpisie. Debata.
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeszcze raz!!!! : )
Nie ustalilismy jeszcze finalnej opcji bo dalismy ogólny temat do wypowiedzenia się,,, aby rozeznac sie w opiniach : )

--
Pozdrawiam!
Michał

 
01-08-06 00:04  Re: Banery w podpisie. Debata.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ta :)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
01-08-06 00:09  Re: Banery w podpisie. Debata.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oj Sysu, Sysu - u nas nie ma takich "dzieci"?:)) Hihi:) Ty nawet nie wiesz ile siwych włosów się przez nie u nas nabawiłem:)
A banerom trzeba powiedzieć mocno i stanowczo NIE:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-08-06 00:15  Re: Banery w podpisie. Debata.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Ok, Panowie, jestem na forum dopiero od roku i z pewnością uznacie, że się wymądrzam, ale zależy mi jak i chyba innym żeby forum sie rozwijało wizualnie i było przyjażniejsze w obsłudze dla forumowiczów.
Skoro większość jest przeciwko banerom (nawet tym o tematyce modelarskiej) to kasuję swój baner.
Wnioskuję rónież o skasowanie możliwości dodawania avatarów. Są kolorowe i mogą co niektórych rozpraszać w trakcie czytania. Niech będzie czarno-biało-pomarańczowo.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
01-08-06 00:37  Re: Banery w podpisie. Debata.
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nieee no Krzychuuu : )
Avatary mają "umocowanie prawne" ( 80 x 120 pixeli )

...i niech one wyrażają namiastkę każdego z nas ; )

--
Pozdrawiam!
Michał

 
01-08-06 08:52  Re: Banery w podpisie. Debata.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Krzychu - teraz to chyba przesadzasz :-)
Baner to zbedny bajer, a nawet przeszkadzający - ostatnio jeden użytkownik "bratniego" - tzn konkurencyjnego ;-)) forum miał baner o wysokości ok 200 pixeli - chyba nie chcemy żeby takie dzieła (porównywalne rozmiarami z Bitwą pod Grunwaldem) wklejali też tutaj.

Gdyby była mozliwość zmiany systemu "przewijkowego" na "stronicowy" to bym był za - od klikania nikt nie umarł, a chyba by to miało pozytywne odbicie w transferze.

 
01-08-06 10:33  Re: Banery w podpisie. Debata.
GrzechuO   

Moje skromne zdanie:
-Sygnaturki: TAK
-Banery w sygnaturkach: NIE
-Linki w sygnaturkach: TAK, ale pod warunkiem że dotyczą treści modelarskich lub związanych w jakiś sposób z modelarstwem
-Linki do innych forów dyskusyjnych: TAK - z zastrzeżeniem jak wyżej
(Spełnianie dwóch ostatnich warunków ktoś zapewne musiałby kontrolować - jeśłi to za dużo pracy, lub wzbudzałoby kontrowersje, wówczas z żalem: nie)

Jeszcze w kwestii stronicowania. Konrad jest tu nieugięty - to jego prawo i wypada je uszanować.
Ale jeśli są techniczne możliwości, to zastanowiłbym się nad umożliwieniem każdemu użytkownikowi wyboru sposobu sortowania wiadomości w wątku - najstarsza 'na górze' lub najnowsza 'na górze'.

Pozdrówka

GrzechuO

 
01-08-06 11:19  Re: Banery w podpisie. Debata.
stach48 

 

Moje zdanie jest identyczne jak Łosia i Grzecha O-NAJLEPSZEGO=

 
01-08-06 13:08  Re: Banery w podpisie. Debata.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

po cichutku usunalem baner bo twierdze ze nie jest mi on do funkcjonowania niezbednie potrzebny. moglo by ich nie byc ale jakis bardzo przeciwny nie jestem.
linki? jak najbardziej tak.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-08-06 13:28  Re: Banery w podpisie. Debata.
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Sturmovik napisał:
czy limit linijek sygnaturki liczysz z pełnym tekstem linka, czy tylko z "barwnym" odsyłaczem?

Liczę wszystko poniżej delimitera ("-- ")

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
01-08-06 19:51  Re: Banery w podpisie. Debata.
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kat widzę, że dostosowałeś swój baner do kolorystyki forum :)

--

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (01-08-06 19:52)

 
01-08-06 20:04  Re: Banery w podpisie. Debata.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Hehe, mi się udało utrzymać awatar prawie w kolorystyce ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-08-06 21:12  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Tak, dostosowałem, może już nie będzie rozpraszać użytkowników i odrywać ich od głównego tematu forum. A jak to nie pomorze to trzeba będzie chyba jeszcze i awatar dostosować.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
01-08-06 21:14  Re: Banery w podpisie. Debata.
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kat rozmawiamy o banerach a nie o awatarach.

--
Pozdrawiam!
Michał

 
01-08-06 21:34  Re: Banery w podpisie. Debata.
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Krzychu74 napisał: "Sami wiecie, że niektóre relacje są bardzo długie. Żeby dojść do momentu gdzie się ostatnio przeczytało trzeba jechać w dół, w dół, w dół....Tylko po co? Przecież może być tak jak na innych forach (nie mam na myśli tylko modelarskie), że są kolejne strony i wiadomo wtedy, na której stronie był ostatni post i nie trzeba przechodzić całego wątku od A do Z."

Myślę, że warto czasem przestudiować wszystkie możliwości jakie daje Forum.
Nad tytułami wątków w każdym dziale jest funkcja ROZWIŃ. Daje ona możliwość otwierania poszególnych tytułów od razu na ostatnim wpisie.


Działy | Tematy/Start | Nowy temat | Oznacz jako przeczytane | Szukaj | Rozwiń


Co do banerów - jeśli już ktoś musi mieć coś takiego to może niech nim zastąpi swój awatar?

--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (01-08-06 21:36)

 
01-08-06 23:56  Re: Banery w podpisie. Debata.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Michał wiem o czym mowa, ale argumenty że baner w podpisie utrudnia czytanie forum jakoś mnie nie przekonuje. Równie dobrze może sie trafić ktoś kogo rozpraszają awatary albo krój czcionki, albo jeszcze nie wiem co.

Na tym forum naprawdę nie ma żadnych patologi związanych z banerami, a jeśli już się zdarzą to moderatorzy skutecznie sobie z takimi przypadkami radzą. Są fora na których użytkownicy ładują w podpis obrazki o wysokości 300 pikseli albo i jeszcze większe i nie jest to tam nic nadzwyczajnego.

Naprawdę nie widzą związku miedzy banerem a czytelnością forum.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
02-08-06 00:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Kat, pokażę Tobie to w ten sposób.

Sys: przepraszam, że uzyję Twojej wypowiedzi, ale do przykładu będzie idealna.

"
ta :)

--
Strażnik Pieczęci
____
A Ty?! co zrobiłeś dla SWOJEGO FORUM?!
_______________________________

"

Jak widzisz Kat, treść powyższej wiadomości to około 5 % całości tekstu. Dodając do tego jeszcze banner, znalezienie "treści" jest bardzo uciążliwe dla oczu. A przecież czasami takie krótkie wypowiedzi się w wątkach pojawiają - jak na przykład powyższa. Wyraz, dwa ...w zestawieniu z kolorowym , czasem mrugającym ustrojstwem przegrywa. A przecież nam zależy wszystkim na treści.

--




Post zmieniony (02-08-06 00:46)

 
02-08-06 02:13  Re: Banery w podpisie. Debata.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jestem za zachowaniem unikalności tego forum , bez względu na wszystko , ten stary soft który nie pozwala na stronicowanie i kilka innych udogodnień jest integralną częścią forum i jestem za tym żeby tak zostało , mimo że czasem to drażni :-)

Jeszcze odnośnie poprawiania jakości , dlaczego Login w profilu jest ukryty a w innych miejscach forum jest dostępny ?

--

Teoretyk ostatnio...

 
02-08-06 08:03  Re: Banery w podpisie. Debata.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Awatary wg mnie nie przeszkadzają, choćby z tego względu, że są "na marginesie", a nie "w treści", czyli w kolumnie z tekstem wiadomości, który trzeba własnoocznie filtrować :]
Poza tym awatar jest unikalnym identyfikatorem użytkownika, a baner nie, co w filtrowaniu "ocznym" tego drugiego też nie pomaga.
Dziś sztuka ergonomicznego układu strony jest znana nielicznym, niestety.
PS. ...ale banner Kata mi się podoba. To się nazywa dostosowanie do otoczenia.. :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
02-08-06 14:05  Re: Banery w podpisie. Debata.
GrzechuO   

Woy-tek napisał:
"(...)Myślę, że warto czasem przestudiować wszystkie możliwości jakie daje Forum.
Nad tytułami wątków w każdym dziale jest funkcja ROZWIŃ. Daje ona możliwość otwierania poszególnych tytułów od razu na ostatnim wpisie.(...)"
To prawda.
Tylko że (przynajmniej w moim przypadku!) rozwijanie wątków lub ich wczytanie w postaci rozwiniętej do przeglądarki zajmuje więcej czasu, niż kliknięcie w temat, poczekanie aż się otworzy i skoczenie na sam dół wątku...

Ale to generalnie OT - w sumie przez te kilka lat już przywykłem i na dobrą sprawę nie wiem, czy spodobałyby mi się jakieś rewolucyjne zmiany :)

Pozdrówka

GrzechuO

 
02-08-06 15:31  Re: Banery w podpisie. Debata.
Aston 

 

No to i ja wtrącę swoje 3gr.
Banerom - NIE! Z jednym małym wyjątkiem. Chętnie widziałbym banery pod wpisami przedstawicieli wydawnictw (banery właśnie tychże wydawnictw) - żeby bez dodatkowych ceregieli przejść "do źródła".
Odnośniki do relacji bądź fotogalerii zrobionych przez wypowiadającego się - jak najbardziej TAK! Może z jakimś ograniczeniem ilościowym. Przy okazji taki pomysł - by pełna lista "autorska" takich relacji pokazywała się w wizytówce widocznej po kliknięciu w nick. Może dałoby się to jakoś zautomatyzować?
pozdrawiam
Aston

--

 
05-08-06 15:45  Re: Banery w podpisie. Debata.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czyżby nikt więcej nie chciał wypowiedzieć się w tym temacie?:> A potem stara śpiewka będzie, że wyniki głosowania nie są wolą całego forum:> Więcej aktywności ludzie:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-08-06 20:11  Re: Banery w podpisie. Debata.
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...a może więcej aktywnych już ....nie ma?

...róbmy więcej tematow które nas łączą a nie dzielą ;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
05-08-06 20:43  Re: Banery w podpisie. Debata.
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Sys: to właśnie takie tematy łączą, wbrew pozorom. Gdyby nagle bannery czy inne rzeczy zniknęły z forum byłoby wielkie larum, że dyktatura, że zmowa moderatorów czy zielonych ludzików. Jak widać opinia uczestników forum jest dla moderatorów ważna - stąd ten wątek.

--

 
05-08-06 22:00  Re: Banery w podpisie. Debata.
wichura3 

 

Sys- są, są . Jedni w gadaniu, drudzy w pokazywaniu konkretów. Trudno cos powiedzieć jak się nic nie pokazalo. Awatarki- TAK. Banery -niekoniecznie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024