FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-03-07 13:35  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Własnie o tym pisałem, że teraz papierek do reki i szlifowanie. Wszystkie tego typu gluty muszę usunac.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
08-03-07 14:13  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szlifowane będą tylko miejsca gdzie jest klej tym samym nity będą widoczne tak jak teraz. Wymiary i kształty blach brałem z opracowania Gakkena o modelu 1:100. Innych dokumentacji na ten temat jeszcze nie ma. Wielkość nitów jest trochę za duża, bo powinna być średnica 0,2 mm a jest 0,35~0,4 mm .

--

Post zmieniony (27-12-14 01:33)

 
08-03-07 22:32  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Sienia niestety nie mogę Ci wysłać bo to jest cała monografia ze samymi zdjęciami modelu. Skanował jej też nie będę, bo musiałbym ją porozrywać. Ale dla zobrazowania wstawiam fotkę w/w monografii


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
09-03-07 22:14  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Krzyśku kolory są takie jak powinny być, ale połysk jest tylko po to aby było lepiej widać błędy które popełniłem robiąc poszycie. Co do nadbudówek to były miejsca spawane jak i nitowane. Tak, więc moje narzędzia do nitowanie jeszcze się przydadzą.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-03-07 11:37  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jestem Witek i tak już zostanie a jeśli chodzi o Yamato to robię tak jak najlepiej potrafię. Wydaje mi się, że większość modelarzy na Konradusie stara się jak tylko może aby modele wychodziły jak najlepiej, ale nikt nie jest Bogiem i każdy błędy popełnia.
Ja dałem ciała z cyjanoakrylem i teraz musze go szlifować ale dwa pasy przy pokładzie robiłem inną techniką i tam kleju nie widać.
Dzięki za dobre słowa. I czekam na fotki Twojego Yamato. A najlepiej na relacje z jego budowy.
--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (10-03-07 11:41)

 
10-03-07 21:43  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Prace powoli idą do przodu. Między szlifowaniem kadłuba wykonuje ryfle na pokładzie dziobowym i lotniczym. Mam już odciski przez te ryfle ale jakoś zakończe pokład dziobowy. :-)


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
10-03-07 23:50  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Najpierw obrysowuje pokład na kompie dodając wszystko to co w wycinance i to co zostało pominięte. W tym przypadku brakuje tylko zaznaczenia siatki blach ryflowanych. Następnie drukuje to na kalce technicznej ( najlepszy kształt wyciskanych ryfli) i kładąc wydrukiem na białym kartonie wytłaczam za pomocą odpowiednio podszlifowanego śrubokręta ryfle. Jest to żmudne, ale efekt jest zadowalający.
Jeśli Alf masz konkretne pytanie to postaram się na nie odpowiedzieć, ale chyba nic więcej tu tłumaczyć nie trzeba.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
11-03-07 10:59  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widziałem już tą technikę ale niestety nie znam niemieckiego i nie wiem co używa jako matrycy do wyciskania. Najgorsze w technice, która ja stosuje jest wyciskanie pojedynczych ryfli śrubokrętem. Następnym razem musze zrobić jakiś wyciskacz, który to ułatwi i przyśpieszy. Ryfle po wyciśnięciu zalewam cyjanoakrylem, aby się nie zrobiły płaskie i przyklejam na karton o gradacji 120.
W trakcie wyciskania dobrze jest przykleić element ryflowany do kartonu na którym wyciskamy ryfle aby się nam nie przesuwał. Jesli się przesunie to ryfle wyciśnięte nie wchodzą w rowki w kartonie i mogą mieć tendencje do płaszczenia się.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
11-03-07 20:39  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za tłumaczenie. To ja wole powalczyć z tymi ryflami a za zaoszczędzoną kasę kupie lufy z AH do Yamato.
Nie mogłem wytrzymać i zacząłem układać deski na pokładzie. Model zaczyna nabierać kolorów.


--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
11-03-07 21:18  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Takie kiepskie? 97 w buty tego nie wsadze bo kadłub za wielki :-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024