FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-06 10:24  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

QN jaki Ty jesteś skromny. Skąd Ci się to bierze?
Następną czynnością po nałożeniu szpachli natryskowej jest delikatne zaprószenie tej szpachli innym kolorem. Ja używam w tym celu czarnego spraju matowego.

Tryska się to po to aby było widać postęp w trakcie szlifowania. Ponieważ szpachla jest kładziona bez rozpuszczalnika i pistoletem o 2mm dyszy powierzchnia to doże krople szpachli a spray wypełnia wszystko. Tam gdzie przejedziemy papierem ściernym i powierzchnia nie jest gotowa zostają reszki spraju. Poprawiamy jeszcze raz papierem aż zniknie spray. Szlifować należny papierem na klocku a nie w palcach ponieważ możemy narobić dziur w szpachli i tym samym powierzchnia będzie pofalowana.

--

Post zmieniony (29-07-14 17:52)

 
20-02-06 11:12  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bracki pianka to obpadki z budowy supermarketow. Jesli masz kolo siebie budowe to przejdz sie na nia i popytaj o pianke ociepleniowa. Jesli nie to mozna dostac taka pianke w churtownich chemicznych. Pianka ta jest sprzedawana w platach najczesciei 1,5m x1,5m. Ja taka kiedys kupilem we Wroclawiu na ul. Szczecinskiej. Ale ta z ktorej wykonalem kadlub jest z budowy.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
20-02-06 11:55  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piter ale moglem niewiedzieć. Dzieki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
20-02-06 19:38  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szpachla z wloknem kostowala 14 zl a zwykla 11zl. Szpachla natryskowa kosztuje 38 zl 1 l. ale aby ja polozyc trzeba miec odpowiedni sprzet. Cena szpachli zalezy od sklepu ale cena jest mniej wiecej taka jak podalem. Mozecie sie obejsc bez natryskowki ale trzeba przestrzegac zasady, ze aby polozyc warstwe szpachli rysy po grubym papierze musza byc rozszlifowane drobnym.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
21-02-06 10:32  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pit Blank niepokusilem sie bo nie mam ani zdiec ani dokumentacji z tych pomieszczen. Jesli ktos ma taka dokumentacje lub zdiecia to czemu nie moge jeszcze sie pobawic bo jak poloze poklad to bedzie koniec z wnekami.
Dzis wstawie nastepne fotki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
22-02-06 18:33  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Batonus wiem na co się porwałem ale kiedyś skończę ten model tak jak Ty Takao i siądziemy sobie przy "soku" i będziemy oglądać swoje modele na jakimś spotkaniu.
Pokład będzie z kartonu nacinany i malowany, wszystkie ryfle na pokładach będą wytłaczane. Jeśli chodzi o uzbrojenie to będę się starał jak najdokładniej odwzorować detale w miarę moich możliwości.
Model powstaje z ksero AH bo szkoda mi ciąć wycinankę. A niektóre części powstają od podstaw na kompie ( większość).
Mechanizacji raczej nie będzie bo nie chcę się aż tak zagłębiać ale uzbrojenie na pewno będzie obracane i lufy podnoszone. Szukam rozrysowanego poszycia burt i dna bo z tym jest najtrudniej.

--

Post zmieniony (12-07-10 14:57)

 
23-04-06 13:52  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam po długiej przerwie. Prace powoli idą do przodu ale tempo nie jest zbyt zadowalające. Kadłub jest oszlifowany ze szpachli natryskowej ( wstępnie papier na sucho 180 i na gotowo 400 na sucho). Jestem zadowolony z jakości wykonanego kadłuba i na tym etapie można było by go pomalować i przystąpić do prac nad innymi elementami.



--

Post zmieniony (29-07-14 17:56)

 
23-04-06 14:39  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Następne czynności to montaż gotowego hangaru i obsadzenie jego drzwi. Nakleiłem tez pokład rufowy wcześniej wytłaczając na nim fakturę ryflowania. Najlepsza do tego celu okazała się kalka techniczna.

Dzięki naszemu koledze Żurowi zakupiłem książkę Yamato 1:100 z Wydawnictwa Gakken ( serdecznie dziękuje) i na podstawie modelu z tej książki rozrysowałem linie poszycia blach na kadłubie. Przystąpiłem do wykonania podstaw szyn na których znajdowały się szalupy. Podstawy szyn są to trapezy o wysokości 0,5 mm i szerokości 1mm wiec będzie trochę zabawy aby je zamontować zwłaszcza ze maja się krzyżować dwa trapezy ze sobą.

--

Post zmieniony (29-07-14 18:05)

 
13-08-06 17:32  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Niestety praca nad modelem została wstrzymana z powodów zawodowych. Od rana do wieczora musze pracować zawodowo i na modelarstwo zabrakło czasu. Ale juz nie długo prace nad Yamato zostaną wznowione i na pewno Wy zostaniecie pierwsi o tym powiadomieni.
Jeśli chodzi o warsztat to jest dosyć dobrze wyposażony ale przydał by mu sie remont ale kalendarza na pewno nie zmienię.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
26-08-06 23:54  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Włodek masz racje. Ale wszyscy wiedzą o co chodzi i nie musisz się tak oburzać nie każdy musi wszystko wiedzieć o okrętach a ja jestem tylko człowiekiem który skleja modele okrętów. Zgadza się jest to jak napisałeś główny burtowy pas przeciwpancerny.
Kształt poprawiłem w modelu gdyż w ostatniej monografii Pana Skulskiego jest to poprawione, a model z poprawionym pasem przeciwpancernym wydało JSC w 1:400.
Przepraszam wszystkich marynistów jeśli ich obraziłem stwierdzeniem że to są bąble przeciw torpedowe. Jestem tylko modelarzem i jeśli kiedykolwiek takie pomyłki będą miały miejsce w tym wątku to jeszcze raz przepraszam.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024