FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-02-06 20:59  [Relacja] Pociąg pancerny PP-2 Śmiały
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Postanowiłem zbudować kartonowy model pociągu pancernego Śmiały , który został wydany przez wydawnictwo GPM nr.5/98.
Pociąg ten pochodził ze zdobytego w 1918r roku składu Austro- Węgierskiego najprawdopodobniej w Krakowie. Brał czynny udział w wojnie polsko-ukraińskiej i bolszewickiej. Walczył w obronie Przemyśla i Lwowa . Zamieszczam kilka archiwalnych zdjęć zdjęć tego pociągu z w/w okresu. Sam model nie sprawia trudności w sklejaniu. Instrukcja jest tu przedstawiona w postaci zdjęć co ma byc pewnym ułatwieniem choć nie zawsze. Trafiła się też błędna numeracja części. Na razie sklejam wagon artyleryjski. Fotografia ujawniła mi dopiero ,że lepiej powinienem zrobić retusz modelu.Ale postanowiłem wzorem kolegów z klubu trochę się też pochwalić.

Trochę zdjęć archiwalnych.


--
Pt-47

 
11-02-06 21:28  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajne, chyba sam musze spróbować kiedyś sklejić (skleić?) sobie jakiś pociąg, może ktoś mógłby mi doradzić jakiś model dobry na początek?

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
12-02-06 05:11  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
paakub 

 

Wspaniale!!!!!!!!
Tez uwielbiam pociagi pancerne.
Trzymam kciuki!!!!
Piotr

 
12-02-06 13:22  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
belmi   

Cześć.Ja mam zrobiony kartonowy model pociągu pancernego PIŁSUDCZYKA , ŚMIAŁEGO w skałi 1:25 i w skali 1:87 . W tej skali mam zobiony PP PIERWSZY MARSZAŁEK .Oczywiście wszystkie w małej skali są na chodzie.

 
12-02-06 19:58  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Brawo!!
Na dodatek standart.
Jak będziesz robił podwozie: ruchome czy nie?
pozdrawiam
Rafał

 
13-02-06 18:16  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Podwozie będe chciał zrobić ruchome w wagonie artyleryjskim i szturmowym .Co do parowozu to muszę dokładnie przeanalizować rysunki. Na razie jestem w pracy . Coś o podwoziu zamieszczę wieczorem we czwartek.

--
Pt-47

 
21-02-06 21:48  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Witam.
Po krótkiej przerwie zamieszczam dalszą relację z budowy wagonu artyleryjskiego.Skleiłem koła, pług z przodu i praktycznie całe podwozie.
Pozostało mi go tylko uzbroić. Troche kiepsko wyglądają karabiny zaproponowane przez wydawcę ( są uproszczone) dlatego muszę poszukać dokładniejszych zdjęć czy rysunków. Przy tej skali powinne być lepsze.Może Koledzy coś by znależli?




--
Pt-47

 
21-02-06 23:32  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

no i bardzo pieknie Paweł, model juz gotowy na konkurs :)
pozdrawiam

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
22-02-06 07:34  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Poste , dziękuje to dopiero jedna trzecia modelu.Na konkurs w maju powinienem zbudować cały na torowisku w formie małej dioramy. Pomysł juz mam.

--
Pt-47

 
15-05-06 14:48  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Budowa modelu dobiegła końca . Dzisiaj napełniłem zbiorniki wodą i uzupełniłem zapas węgla . Pora ruszać. Na razie jazda próbna. Trzeba przestrzelać karabiny
i wypróbować parowóz.













--
Pt-47

 
15-05-06 15:22  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak dla mnie, to bomba!! Chętnie sam bym skleił ten model :)
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
15-05-06 15:26  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

zazwyczaj stosunkuje sie z dystansem do modeli waloryzowanych fabrycznie. ale w tym przypadku nie potrafie sobie wyobrazic tego pociągu "czystego";)
Wykonanie modelu bardzo mi sie podoba.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-05-06 17:09  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Coś chyba przesadziłeś ze skalą węgla :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-05-06 17:14  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a ja mam takie pytanko techniczne- do czego słuzyła ta rura na lokomotywie? ta przy kominie... czy ona miala odprowadzac dym z komina troche nizej? ...bo tylko taka teoria mi sie nasuwa

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-05-06 17:22  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

KoRsarz napisał:

> a ja mam takie pytanko techniczne- do czego słuzyła ta rura na
> lokomotywie? ta przy kominie... czy ona miala odprowadzac dym z
> komina troche nizej? ...bo tylko taka teoria mi sie nasuwa

Dokładnie, odsysało toto dym z komina na dół.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
15-05-06 21:19  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kopajt, wegiel mierzyłem suwmiarką.

--
Pt-47

 
15-05-06 21:25  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Qrchak ma rację. Rura zbierała dym z komina i rozprowadzała go tuż przy ziemi . Miało to też znaczenie ,,maskujące '' i chyba to przede wszystkim . Chodziło o to by nieprzyjaciel nie zobaczył z daleka dymu z nadjeżdżającego pociągu.( tak mi się wydaje) .

--
Pt-47

 
15-05-06 22:26  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Pawle - ale ja nadal będę się upierał że te kawały węgla są monstrualnie wielkie - przecież one są ponad 3 razy szersze niż podkład kolejowy w twojej dioramie - toż to było by ponad pół metra !
Znajdź mi takiego osiłka który by ładował takie cuś do paleniska ... ba - znajdź mi takie palenisko w parowozie które by pomieściło TAKIE kawały węgla... :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-05-06 22:47  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Twój jamnik też ma ogon nie proporcjonalny.

--
Pt-47

 
16-05-06 10:31  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Pawle - tekst o ogonie jamnika w tym wątku nie powinien się pojawić bo to nie jest relacja o ogonie jamnika tylko o pociągu pancernym... jeśli masz jakieś zarzuty do ogona - wyślij je do autora tego modelu - do japonii ;)

Na zwróconą uwagę o nieodwzorowanej skali w modelu odpowiadasz zaczepką jak dziecko - nie poczułem się urażony, bo znam Ciebie i jesteśmy w tym samym klubie modelarskim - chciałem Ci zwrócić uwagę na element który naprawdę psuje całość modelu - przykro trochę że nie starasz się nawet zrozumieć że kolega wcale nie chce Cię atakować tylko wskazać błędy których naprawdę da się uniknąć.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
16-05-06 12:54  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

to ja mam pomysł- wyładować wegiel i rozdac potrzebującym... napewno sie uciesza jaki by on nie był. [ech...]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-05-06 15:32  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
stach48 

 

Panowie=czy Was już całkiem pokręciło=model jest dobrze zrobiony i zasługuje na duże uznanie. Tak na oko to te bryły węgla zmiesciłyby się w palenisku a jak nie to przecież zawsze palacz może je pokruszyc. Do takiego pojazdu nie ładowano raczej miału ani brykietów.
p.s.=Pawle moje uznanie i dziekuje za fajna relację.

 
16-05-06 20:33  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Paweł ,weż ten węgiel zawiń w papierowy ręcznik i pokrusz delikatnie mlotkiem.Problem forumowy zniknie. Jak dla mnie cacy,ale nie wyoblileś nitów,szkoda./ chyba że zdjecia przekłamują /.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-05-06 20:56  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Andrzej Px48 ,właśnie tak dzisiaj zrobiłem za namową kol. Blachy i Snipera. Pokruszyłem cęgami oczywiście w ich asyście. Nitów nie wyobliłem ,no szkoda. Jest to mój pierwszy model z serii pociągów pancernych. Następne dwa z GPM-u tzn. Piłsudczyk i Panzerbetriebwagen zrobię lepiej i nity pozaznaczam. Przy tak dużej skali trzeba to dopracować.W planach mam też w przyszłości zrobić resztę wydanych przez GPM tych wojennych szynowych straszydeł. Na razie zbieram dokumentację i oczywiście modele. Z Kolegom Kopajtem to zawsze się droczymy , ale On wie że ma tu rację. Za słowa uznania i uwagi dziekuję na pewno się przydadzą.

--
Pt-47

 
16-05-06 21:32  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jeżeli zaczniesz Pz.16 ,to slużę dokumentacją foto.Sam chcę go skleić,ale kończę T 34 z MM-a /wreszcie /. A Kopajt to chodząca przekora (bez urazy ,na wesolo).

--


Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Post zmieniony (16-05-06 21:48)

 
16-05-06 23:34  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model wyszedł widze świetnie.
Paweł a kiedy można go zobaczyz na żywo??Sprawdzimy jak tam nowy węgiel wygląda i przekaże Kopajtowi relacje;-)
A kiedy zaczynasz "Piłsudczyka"??

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
17-05-06 13:12  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Brawo Pawle - o to chodziło :)
Teraz poproszę nowe zdjęcia nowego węgla :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
17-05-06 13:22  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kari   

Kopajt , to jest rel. PP anie bryłek węgla. :-)

-----------------------------------------------------------------
Paweł, jak kopajt tak domaga się tych bryłek karbonu to "kropnij" kilka bryłek cyferką i wyślij na priv (oczywiście bez PP). :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale odjazd z tym węglem !!! :-)

 
17-05-06 16:54  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Ale pamiętaj o jednogroszówce dla skali !!!

Przepraszam wszystkich - ale nie mogłem się powstrzymać :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
17-05-06 21:09  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Koledzy . Nie o to chodzi by złapać króliczka , ale by gonić go. Model wystawię na konkursie w Radomiu i wtedy będziecie się nad nim ,,pastwić".Lukano Piłsudczyka zaczynam zaraz po konkursie. Nie ukrywam , że Wasze wypowiedzi mnie mobilizują do sklejenia tego modelu. Zacznę od parowozu.
Na razie póżno wracam z pracy i chodziaż przez godzinę staram się dokończyć drezynę Tatra z GPM-u oraz model plastikowy ( ale to nie na tym forum). Nawet czasu brak na zrobienie zdjęć poprawionego węgla , a i światło nie to. Kurde Kopajt , ale się z tym węglem porobiło.

--
Pt-47

 
17-05-06 22:33  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A z węglem to ja bym uważał....klik! :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024