FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-02-06 20:59  [Relacja] Pociąg pancerny PP-2 Śmiały
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Postanowiłem zbudować kartonowy model pociągu pancernego Śmiały , który został wydany przez wydawnictwo GPM nr.5/98.
Pociąg ten pochodził ze zdobytego w 1918r roku składu Austro- Węgierskiego najprawdopodobniej w Krakowie. Brał czynny udział w wojnie polsko-ukraińskiej i bolszewickiej. Walczył w obronie Przemyśla i Lwowa . Zamieszczam kilka archiwalnych zdjęć zdjęć tego pociągu z w/w okresu. Sam model nie sprawia trudności w sklejaniu. Instrukcja jest tu przedstawiona w postaci zdjęć co ma byc pewnym ułatwieniem choć nie zawsze. Trafiła się też błędna numeracja części. Na razie sklejam wagon artyleryjski. Fotografia ujawniła mi dopiero ,że lepiej powinienem zrobić retusz modelu.Ale postanowiłem wzorem kolegów z klubu trochę się też pochwalić.

Trochę zdjęć archiwalnych.


--
Pt-47

 
11-02-06 21:28  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajne, chyba sam musze spróbować kiedyś sklejić (skleić?) sobie jakiś pociąg, może ktoś mógłby mi doradzić jakiś model dobry na początek?

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
12-02-06 05:11  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
paakub 

 

Wspaniale!!!!!!!!
Tez uwielbiam pociagi pancerne.
Trzymam kciuki!!!!
Piotr

 
12-02-06 13:22  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
belmi   

Cześć.Ja mam zrobiony kartonowy model pociągu pancernego PIŁSUDCZYKA , ŚMIAŁEGO w skałi 1:25 i w skali 1:87 . W tej skali mam zobiony PP PIERWSZY MARSZAŁEK .Oczywiście wszystkie w małej skali są na chodzie.

 
12-02-06 19:58  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Brawo!!
Na dodatek standart.
Jak będziesz robił podwozie: ruchome czy nie?
pozdrawiam
Rafał

 
13-02-06 18:16  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Podwozie będe chciał zrobić ruchome w wagonie artyleryjskim i szturmowym .Co do parowozu to muszę dokładnie przeanalizować rysunki. Na razie jestem w pracy . Coś o podwoziu zamieszczę wieczorem we czwartek.

--
Pt-47

 
21-02-06 21:48  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Witam.
Po krótkiej przerwie zamieszczam dalszą relację z budowy wagonu artyleryjskiego.Skleiłem koła, pług z przodu i praktycznie całe podwozie.
Pozostało mi go tylko uzbroić. Troche kiepsko wyglądają karabiny zaproponowane przez wydawcę ( są uproszczone) dlatego muszę poszukać dokładniejszych zdjęć czy rysunków. Przy tej skali powinne być lepsze.Może Koledzy coś by znależli?




--
Pt-47

 
21-02-06 23:32  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

no i bardzo pieknie Paweł, model juz gotowy na konkurs :)
pozdrawiam

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
22-02-06 07:34  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Poste , dziękuje to dopiero jedna trzecia modelu.Na konkurs w maju powinienem zbudować cały na torowisku w formie małej dioramy. Pomysł juz mam.

--
Pt-47

 
15-05-06 14:48  Re: Pociąg pancerny PP-2 Śmiały -relacja.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Budowa modelu dobiegła końca . Dzisiaj napełniłem zbiorniki wodą i uzupełniłem zapas węgla . Pora ruszać. Na razie jazda próbna. Trzeba przestrzelać karabiny
i wypróbować parowóz.













--
Pt-47

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024