FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
13-03-06 08:49  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Wreszcie nastąpił moment, w którym znalazło się coś na szkielecie Tomcata :-) udało się nakleić pas spodniego poszycia i poszycie, które znajduję się przy gondolach silnikowych. Niby dwa proste elementy a naklejałem je jakieś dwie godziny przyczyna prosta będą dla mnie bazą wyjściową do pozostałych elementów, czyli źle naklejone powodują automatycznie błąd w pozostałych elementach. Myślę, że w tym tygodniu nastąpi przełom i większość wykonanych elementów znajdzie miejsce na szkielecie wreszcie będzie, co oglądać :-)

P.S. Leszek proszę się nie wykręcać od klejenia :-) jestem ciekawy jak tam postępy w szesnastce. Kurr wiesz jak bardzo jestem zachwycony zawartością twoich półek.
P.S1. Jancio praca mag. powstaje, oczywiście zajmuje nr.2 numerem 1 jest ....F-14 :-) taki już jestem :-)



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-03-06 13:26  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Jeżeli praca mgr. jest tak dobra ( choćby w połowie jak F - 14 ) to widzę ze nie będziesz miał z nią problemu .Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam .

JAŃCIO

 
20-03-06 09:45  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Czas się troszkę przypomnieć :-) tak jak pisałem większość czasu w tym tygodniu musiałem poświęcić pisaniu pracy mag. powstało 50 stron jest oki. Brak czasu spowolnił Wam troszkę oglądanie moich wypocin i zaowocował tym, że wszystkie dzisiejsze elementy na zdjęciach są przed ostatecznym retuszem, za co sorrki. Wczoraj nie dałem już rady brat chciał spać :-).

Sklejone w „powietrzu” gondole wylądowały na szkielecie, czyli da się to zrobić tak jak to sobie wymyśliłem :-). Zmieniłem względem wskazówek autora mocowanie poziomych stateczników ze względu na to, że mają być ruchome.. Proponowano wklejenie drutu w szkielet statecznika ja postanowiłem zrobić odwrotnie wkleiłem na stałe w gondolę papierowy wałek a w szkielet statecznika papierową tulejkę ma to zapewnić płynny obrót i nie wyrabianie się elementu obrotu przy ruszaniu. Przeglądałem inne relację z F-14 zauważyłem, że wszyscy maja spore kłopoty w łączeniu trzech ostatnich elementów dysz z poszyciem w okolicach hamulca postanowiłem się ustrzec tych kłopotów. Po paru godzinach walki stwierdzam, że można te elementy skleić poprawnie bez widocznych błędów, ale trzeba troszkę ponaciągać papier tu i ówdzie. Nie jestem w stanie powiedzieć czy jest tam jakiś błąd z racji tego, że całość kleiłem swoją metodą a nie tak jak zalecił autor element po elemencie. Udało się to w dużej mierze za sprawą rezygnacji z wklejenia ostatniej wręgi szkieletu i chwilowym braku środków dysz. Pokonałem również moment, którego obawiałem się najbardziej, czyli uformowanie i połączenie elementów tworzących spływ w okolicach skrzydła( napis USS ENTERPRISE ) długo się zastanawiałem, dlaczego zostało to tak zaprojektowane osobiście łączenie tych elementów zaprojektowałbym pod spodem gdzie nie będzie tego widać. W przerwach od większych elementów zaczęła się budowa uzbrojenia. CDN :-)









P.S. Jancio dzieki za kciukasy :-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-03-06 20:39  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj BERP !
Chyba wszystkich "przytkało" po tym co przedstawiłeś :-).
Dla mnie rewelka !!!
Nawet nie ma o co pytać. Czekam na Twoje dalsze przekazy i foty.
Pozdrowienia.
-------------------------------------------------------------

 
23-03-06 11:54  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

...na koniec Berp naleje paliwa, odpali dopalacze i poleeeeciiiiii :)
Mam sie dolaczac do achow i ochow? Czekam niecierpliwie na jakis pokaz na zywo na nastepnej Sjescie :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-03-06 08:52  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Konieczność napisania pracy magisterskiej skutecznie pozbawiła mnie możliwości klejenia jeszcze dwa tygodnie i będę wolny :-) jak wszystko dobrze pójdzie.
Prace nad F-14 powoli posuwają się na przód udało się w międzyczasie wykonać stateczniki poziome w wersji ruchomej, drobnicę dotyczącą uzbrojenia i dwie klapy w skrzydłach. To polecam zrobić przed sklejeniem skrzydeł nie zrobiłem tego i teraz musze się ostro nakombinować żeby to wkleić.








Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-03-06 20:47  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj BERP !
Brak słów, brak pytań, po prostu poezja !!!
Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------

 
31-03-06 12:49  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piszesz pracę magisterską?
Chyba zacząłeś od końca...;-)
To co pokazujesz jest na etapie doktoratu...! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-04-06 09:14  Re: [Relacja]
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dzięki panowie za pozytywy :-) zawsze się jakoś lepiej klei jak kogoś to interesuję :)

W przerwie między stukaniem w klawiaturę, które dobiega do końca jjjjjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeee :-) wykonałem komplet klap podwozia, które bardzo miło się kleiło.
Powstaję też jeden z elementów, którego ja osobiście nie cierpię budować !!!! a większość osób poświęca mu ogrom pracy, ale o tym niebawem. Co to za element ?






P.S. Leszek blisko, ale to nie to :-)
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (03-04-06 10:39)

 
03-04-06 10:37  Re: [Relacja]
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Blisko, coraz bliżej, kółka masz opanowane do perfekcji, więc to nie to (na pewno uwielbiasz je robić), a może masz na myśli pizze w skali 1:1 ;-D

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (03-04-06 18:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024