FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
16-02-06 10:58  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

He he..., Widlcat nie miałby z nią szans :] Nie dogodniłby nawet. Ma nad nią tylko taką przewagę, że potrafi wylądować na lotniskowcu ;) Prędzej zginęła by od skrytobójczych ciosów Korsarza lub stała się paszą dla Mustangów.
Zresztą, akurat dzięki maszynie o tym numerze taktycznym, załogi co najmniej 2szt. B-29 obejrzały sobie z bardzo bliska Fuji Jamę, a to już jest coś i pewnie nie byle kadet za sterami siedział. Niestety (dla Nipponu) mało już takich było pod koniec wojny, a kłopoty techniczne sprawiały, że HIEN'y zazwyczaj dekorowały lotniska, a sama nazwa była nieco na wyrost :/ Za to Ki-100, to co innego :)
Kurcze, zaczyna mi wracać sentyment z czasów podstawówki, do japońskich sprzętów z tego okresu... są takie, hmm, specyficzne :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
16-02-06 13:44  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
stach48 

 

USZANOWANIE !!!!
ciekawy model-fajny opis=dziekuję i pozdrawiam.
NAJLEPSZEGO=

 
16-02-06 13:55  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

..od czyich skrytobójczych ciosów? :D Model ładny tylko retusz w paru miejscach moglby byc lepszy. Ale itak mi sie podoba :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-02-06 14:45  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ekhm..., pardon, la'Corsaire ;P Inni znają go jeszcze jako F4U-1,4,7.. A samuraje nazwali go "gwiżdżąca śmierć", nie bez powodu zapewne.
Retusz? To tylko popaćkane farbą i do poprawki pójdzie! :] Dopiero wczoraj udało się w paru miejscach jako tako poprawić partactwo sprzed tygodnia, ale wiele jeszcze zostało i nadal "daje po oczach".

Stach48: myślałem, że skoro "ciekawy model-fajny opis=...", to sam "ciekawy model" bez "fajnego opisu" będzie jeszcze lepszy. A tak się starałem ciekawie to opisać ;)) No bo co tu w MM można pokazać, jak wszyscy wiedzą jak to wygląda ;)
Dzięki i wzajemnie :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
16-02-06 14:48  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

jesli to plakatowka to mozna zmyc slina. ale zanim dobrze zaschnie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-02-06 19:57  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Oczywiście chciałem napisać, że wyślesz je pod działka Mustangów, ale jakoś tak one chyba bardziej na kontynencie, a Wildcat'y nad wyspami więc dlatego tak. A po za tym jak by tak przez przypadek wlazł taki Hien przed tego nieruchomego Wildcata, to by sie tylko wióry posypały:) A szkoda takiej maszyny...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
16-02-06 21:01  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W końcowym okresie wojny, gdy lotnictwo armii miało więcej pola do popisu(czyt. lotnisk), niż tylko Guadalcanal i kilka wysepek, oraz w Europie już było wiadomo, że jest po zawodach, to i Mustangi z Lightning'ami się pojawiły i nawet Thunderboldt'y. Wcześniej rządziły głównie Hellcat'y i Corsair'y marynarki i piechoty morskiej, bo tylko to potrafiło operować nad wielkimi połaciami Pacyfiku (czyt.:na lotniskowcach). A pierwsze wyprawy B-29 ktoś musiał jeszcze osłaniać...Natomiast Wildcat, to kotek wielce zasłużony w pierwszych latach wojny :) Później rozwijany w FM-2 jako wyposażenie lotniskowców eskortowych, a te w rejon wysp macierzystych raczej się nie zapuszczały, bo jak wiadomo desant nie doszedł do skutku. To tyle gdybania historycznego w skrócie ;)
Co do samego starcia, to bardziej bałbym się Lightninga, 4x12,7 + 1x20mm w skondensowanej wiązce ognia robi niemiłe kuku w każdej konstrukcji. Jankeski ogier to "tylko" 4x12,7 (wersja D: 6x12,7) i wiązka zogniskowana ileśset jardów przed dziobem, więc większa szansa się wywinąć. Tym bardziej, że Jaskółka, to już nie jest papierowy latawiec marki A6M, a solidna metalowa konstrukcja. Niestety tylko 2x12,7 i 2x7,7.
Poza tym nie mam zamiaru jej samej puszczać, bo już ją polubłem :)) Czekam na Dorniera-335 ze stajni Lecha :) Gustaw z MM też czeka w kolejce, no i mam jeszcze ZERO z MM. Generalne nie jest źle :D

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
16-02-06 21:44  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Dziekuję za lekcję historii:) Jeśli chodzi o walki na Pacyfiku to nie jestem jak widać ekspertem w ich dziedzinie. A czy mam rozumieć, że następny w kolejce to Do-335??? od Lecha...? nie wiem kto to ten Lech. Ja mam Pfeila z Fly Modelu i chciałem go zacząć zaraz po Stuce. Niestety na symultaniczną budowę chyba niestety nie będzie można liczyć. Ty zaczynałeś Hiene jak ja już miałem gotową bryłę Stuki, i już ją skończyłeś, a ja jestem dopiero na etapie śmigła, a jeszcze zostały te wszystkie inne drobiazgi.

Będziesz konserwować tą Hienę jakimś lakierem?

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
16-02-06 23:01  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Do 335, tak bardze fajny samolot, może kiedyś go skleję ale na razie mam na warsztacie FW 189 i ME 410.:)
Co do twoich planów Dixie to gustaw z mm jest "taki sobie" za to Zero jest bardzo fajne (oba sklejałem, ale żaden nie przetrwał do dnia dzisiejszego:)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
17-02-06 08:39  Re: [Relacja] Ki-61 Hien (MM '93)
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Chaton: kiedyś uprzedzałem, że w dzieciństwie dużo czytałem i tak mi zostało ;) Nie odbierz, proszę, tego jako pouczanie. Po prostu "poczułem się" do sprecyzowania ;) Na przyszłość będę jednak uważać, bo robi się nieco "offtopicznie", ale wątek się i tak kończy, więc moderatorzy, mam nadzieję, wybaczą :)
Lech to "ten od Żubra i spółki" ;) W jego stajni jest też RWD-25, zapowiadany RWD-22 i kilka innych rodzynków. Polecam http://www.modele-kartonowe.com/
Pfeil mi się po prostu podoba, bo jest jedną z niewielu maszyn z okresu degrengolady 1k letniej Rzeszy, która robiona "pod górkę" zostawiała w tyle konkurencję w swojej klasie, na dodatek była ładna i wogóle została zbudowana.

poohateqpl: zaintrygowałeś mnie, możesz coś więcej o Gustawie? Niesklejalny? Bo w 2D wygląda przyzwoicie wg mnie. A Zero już kleiłem, kserówkę, tak dla rozrywki i trochę zmniejszoną (muszę dokładniej obliczyć skalę, bo to było "na oko"). Może pokuszę się o oryginał, bo kleiło się to naprawdę bardzo przyjemnie, wręcz samo (mimo zmniejszenia i wszystko pasowało!), ja tylko wikolu dolewałem ;)

Natomiast "co teraz", to na 100% jeszcze nie wiem. Chciałem bardzo P-50, ale jak go obejrzałem(śliczny jest!), to zastanawiam się na jeszcze jakimś treningowym modelem, bo chcę go zrobić w wersji wypaśniej. Co jak co, ale do polskich konstrukcji przedwojennych mam stosunek wręcz nabożny :P Może tego RWD-25... temat pasuje.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024