FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
17-05-06 06:22  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
Luki 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Są to zdjęcia z pierwszej relacji:



--
Wzór 28 [WAK] ... zastuj :(
Sd.Kfz. 250/3 GREIF [GPM]

 
17-05-06 20:47  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ramzes! Luki wstawionymi zdjęciami z pierwszej części relacji w zasadzie odpowiedział, (Luki dzięki!). Dodatkowo wyjaśniam, że wobec pogrubienia ścian pomostu w miejscach bez oszklenia wsunięcie pasków folii do bindowania nie było oczywiście trudne. Problemem jednak okazało się ich przylepienie w taki sposób aby szybka ściśle przylegała do ramek a jednoczęśnie aby klej nie matowił szybki lub nie wylazł poza ramkę co popsułoby efekt. Kilka razy musiałem powtarzać szklenie pomostu, bo zawsze coś było nie tak, a to klej wyłaził, a to szybki przypadkowo porysowałem itp. A Farbka Pactry to A38.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (17-05-06 23:00)

 
21-05-06 20:52  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Prace w stoczni ruszyły. Na oko niezbyt dużo ale i tak zajeło mo to kilka godzin. Trzeba było trochę obniżyć wysokość kompasu, dopasować wzmocnienia do ściany pomostu z oknami.



Telegraf w stanie surowym. Będzie po prawej stronie steru. Po lewej stronie kompasu też będzie jakieś urządzenie widoczne na zdjęciach archiwalnych.

 
22-05-06 07:54  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
kari   

Witaj jhradca!
Świetny pomysł z tym wnętrzem sterówki ! Kopuła kompasu magnetycznego jak "żywa"!
Czy możesz zamieścić oryginalną fotkę sterówki (ZSD) (lub planów), na podstawie której/ych tworzysz wyposażenie?
Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-05-06 11:06  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Bajka po prostu !!!! Nie mam pytań .........

--

 
22-05-06 14:53  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sporo mi jeszcze brakuje do takiego wykonania niszczyciela......
Ale przynajmniej wiadomo, w którą stronę należy iść :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-05-06 19:07  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kari! Niestety ale AJ-Press zastrzegł sobie wszystkie prawa do wydrukowanych w monografii zdjęć i planów więc nie mogę ich skanować i wstawiać na forum. Inna sprawa, że plany stoczniowe (bardzo schematyczne i małe)opublikowane w Monografii nie bardzo mi się zgadzają z zamieszczonym w monografii zdjęciem pomostu. Z planów wynika, że urządzeń na mostku jest pięć w tym prawdopodobnie dwa telegrafy, tymczasem ze zdjęć wynika, że urządzeń jest mniej a konkretnie chyba nie ma jednego telegrafu i że w związku z tym są trochę inaczej rozmieszczone. Poza tym mam wątpliwości czy ster wyglądał tak jak mój wykonany w oparciu o PM, bo tam pokazano ster zapasowy a nie ten z mostka a nie ma pewności, że były identyczne. Widoczna na zdjęciach obwódka ze spiłowanego drutu, w planach stoczniowych ma inny kształt różniący się o mojej prostokątną wypustką w miejscu kompasu i telegrafu. Ponieważ zdjęcie sugeruje mniejszą ilość urządzeń i inne ustawienie, kształ ramki ( pewnie wyznaczający zdejmowany panel) z planów wydawał mi się niedostosowany do tego co widziałem na zdjęciu. Tak więc mój pomost trudno uznać za dokładne odzwierciedlenie pomostu Wichra to raczej pewna wariacja z elementami podobnymi i prawdopodobnymi.

Randar, QN! Dzięki za pochwały, niestety na zdjęciach wygląda ten pomost jednak nieco lepiej niż w rzeczywistości.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (22-05-06 21:32)

 
28-05-06 11:19  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wnętrza mostka skończone.





 
28-05-06 11:44  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
kari   

jhradca!
Moim zdaniem Jesteś "Coperfield'em" albo "Harry Potter'em" wśród modelarzy, po prostu "Czarodziej" ! ! !
Uwagę zwraca też cierpliwość, wytrwałość, brak pośpiechu oraz konsekwencja w działaniu.
I pytania :-)
1) czy będziesz wykonywał tzw. "szprech rury", które służyły m in. do komunikacji GSD-ZSD-MASZYNOWNIA ?
2) czy wykonasz "gretingi" w ZSD (sterówce)?
Pozdrawiam?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
28-05-06 12:13  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kari! Właściwie to "szprech rura już jest zrobiona. Wygląda jak wylot trąbki tylko, że nie wiem jak ją umieścić bo mam dwa konkurencyjne zdjęcia. Na jednym jest z lewej a na drugiej z prawej strony tego czegoś wystającego z sufitu i oplecionego kablami. Co gorsza nie mam pojęcia dlaczego ona jest umieszczona w pobliżu dachu co wraz z pochyleniem w dół sugeruje, że jej przewód głosowy idzie w kierunku dachu a nie podłogi(!?).

Co do gretingu to mnie zaskoczyłeś, domyślam się, że pisząc o "sterówce" masz na myśli otwarty pomost nad obecnie zrobionym mostkiem nawigacyjnym, który faktycznie jest sterówką. Na planach ani na zdjęciach nie widać żadnego gretingu, chociaż już pobieżna znajomość innych okrętów wskazywałaby, że tam właśnie też powinien być. Jednak jest pewna okoliczność, która wskazuje na to, że na Wichrze nie było gretingu, chodzi o fakt braku takiego gretingu na zapasowym stanowisku sterowania okrętem na rufowej nadbudówce. Plany Wichra są w skali 1:75 i opracowano je na podstawie planów stoczniowych, które w części są wydrukowane w Monografii i na nich też nie ma nawet schematycznie wskazanego gretingu.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (28-05-06 12:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 11Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024