FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-02-06 00:20  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
PiotrNik 

 

No ale ten kabelek z tylu to mogłeś już sobie darować...Co my Ci zrobiliśmy że się tak znęcasz? Chcesz zostać jedynym modelarzem w kraju???

 
06-02-06 00:37  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie denerwujcie go bo następnym razem zrobi z ruchomymi żaluzjami :-) dopiero będzie płacz :-)))

--

Teoretyk ostatnio...

 
06-02-06 00:50  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
PiotrNik 

 

Albo faktycznie zamontuje żarówki (i to jakieś energooszczędne)... :)))

 
06-02-06 00:53  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

i licznik prądu ;) taki z numerem seryjnym nabitym na obudowie ...

--

 
06-02-06 01:16  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Panowie! Spokojnie! To jest skala 1:100 i to wcale nie jest takie małe. Gdybym to robił w 1:200 to byłby problem ale tu.... Sam reflektor ma 1 cm średnicy więc te wszystkie elementy można wykonać bez problemu technicznego. W zasadzie potrzebna jest tylko cierpliwość, szczególnie przy braku doświadczenia. Widoczne na zdjęciu pokrętło może zrobić każdy. Jak? Taką metodą jak przy kole sterowym (vide pierwsza część relacji) tzn. wykałaczka oszlifowana na jednym końcu do zakładanej grubości osi (i tak za dużej w tej skali) potem wiertełko 0,3 mm (do kupienia na allegro) i przewiercam na wylot (na krzyż) do jednego wsadzam na wylot drucik i mam już dwie szprychy, pozostałe dwie wsadzam w otworki i po przyklejeniu docinam. Na macie kładę zrobione z drutu kółeczko a następnie w środek wsadzam koniec wykałaczki z wystającymi szprychami. Jak szprychy są za długie to je troszkę oszlifowuję, aż wszystkie zmieszą się w kółko. Jak jest ok. to trzymając tą wykałaczkę jedną ręką, drugą od góry nakładam igłą gluta na szprychę i leżące kółko w miejscu styku. Nie próbuję smarować końca szprych i wcelowywać w kółko bo jak źle się trafi, to kółko do wyloty i leci jeszce parę słów uważanych powszechnie za obelżywe. Glut i tak je połączy. Jak kółko sie ładnie przykleiło to dopiero wtedy odcinam go ze szprychami od reszty wykałaczki. W taki sposób można ciachać takie kółeczka w 10 minut (poważnie! sam sprawdziłem jak mi jedno w czasie odcinania odskoczyło i poleciało pod meble).

Faktem jest, że żona patrząc na te detale puka się znacząco w czoło, ale co tam warto się pobawić. Ten reflektor wygląda szczególnie fajnie jak stawiam go na kadłubie z poustawianymi nadbudówkami i kominami. Niestety takie dłubanie ma jedną wadę, większość Was zrobi w tym samym czasie więcej modeli niż ja. Cóż to kwestia podejścia do modelu (albo dokładniej albo szybciej), na szczęście jest tu na forum parę takich długodystansowców i to klejących okręty w 1:200 więc mi raźniej.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (06-02-06 01:45)

 
06-02-06 01:31  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

" na szczęście jest tu na forum parę takich długodystansowców"

;-)

--

 
11-02-06 23:13  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Reflektor w swoim właściwym otoczeniu, choć otoczenie jeszcze niewykończone.

 
26-02-06 20:38  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Cdn nadbudówki reflektora a konkretnie świetliki. Koncepcja wykonania bulaji zmieniła się w trakcie budowy (miały być rurki z kryzami-stąd otwory). Na razie są druty na krążkach bo łatwiej mi tak osadzić szybkę.



 
26-02-06 20:42  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

YEAH! Lubię popatrzeć na taką robotę.

Jak rozumiem, pierścień z drutu jest naklejony na nieco większy krążek z folii co daje ten niższy szerszy brzeg, a potem wspólnie malowałeś obramowanie na mosiądz, dobrze kombinuję?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-02-06 20:51  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Batonus! Jesteś fachura. Tak właśnie jest. Drucik chyba spiłuję od góry a w środek wsadzę szybkę bo przypadkowo mój wybijak ma identyczną średnicę, tyle że jest tępy więc muszę go jakość naostrzyć. Nawet jeden wsadziłem na próbę i będzie chyba jeszcze lepiej tyle tylko że poszczępiona folia nie chciała mi z drucika wyjść(tak idealnie pasuje) i przy próbie wyciągania zepsułem bulaj.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (26-02-06 21:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024