FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
16-12-02 15:16  Re: jest mig-29 z MM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No nie.......... 7-8..... 2002AAAAAA!!!!!! cholera...... dlugo bedzie trzeba czekac na kolejny model mm...........

NIECH ONI KIEDYS WRESZCIE ZROBIA COS PORZĄDNEGO! LOTNISKOWIEC! JAKAS NIEMIECKA HAUBICA! WSPOLCZESNY CZOLG! cos oryginalnego!

nie lubei modeli typu mig-29 - moglby byc np eurofighter........ nie mesershmit a henkel......... ahhhhhhhh........ dzuo o tym pisać........

 
16-12-02 15:29  Re: jest mig-29 z MM
Drewal   

Jak ktos to kiedys (raczej niedawnow) napisal cytuje:
"Wpadki kolorystyczne to zawsze zasługa drukarzy (to nie są modelarze i nie mają wyczucia (...) a moja wina polega głównie na tym, że nie mogłem wówczas siedzieć w drukarni przez cały czas i pilnować druku na bieżąco."
Jakos nie wyobrazam sobie panow z LOK'u pilnujacych drukarzy, bo jezeli prywaciarz olewa takie cos to komus na panstwowej posadzie by sie chcialo, nie wierze.

PS Zero sentymentow, to co, ze kiedys ja tez bieglem do kiosku, z ciezko uskladana gotowa po nowego MM, to bylo kiedys. Jezeli mamy glaskac panow z LOK za takia polityke wobec klienta to nie dziwcie sie ze jest coraz mniej "mlodych".

 
16-12-02 15:36  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Zgadza sie , niezgodnosc kolorow to nie jest wina drukarzy.

 
16-12-02 18:43  Re: jest mig-29 z MM
kacper       

Hmm....
Junior II - a jest Pan tego pewien?
Ja pracuję w firmie poligraficznej (choć nie bezpośrednio przy produkcji) i podkreślam z całą mocą: przesunięcia kolorów to WINA TYLKO I WYŁĄCZNIE drukarzy!!!
A już w przypadku, kiedy z tego samego szablonu wychodzą raz dobrze, a raz źle, to wina jest ewidentna. Wiem, bo rozmawiałem z ludźmi w firmie, którzy się na tym bardzo dobrze znają - w końcu sami to robią.

Pozdrawiam,
Kacper

 
16-12-02 19:53  Re: jest mig-29 z MM
Drewal   

Gratuluje Panskim kolega, bezrobocie w Polsce siega 18%, sa wyjatkowymi szczesciazami, ze dotad sa na liscie plac. A na powaznie to niech Pan, Panie Kacper zacznie czytac miedzy wierszami.

 
16-12-02 20:50  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Na moje nieszczescie nie pracuje w poligrafii . Jezeli wydawca z jakichkolwiek wzgledow dopuszcza czy jest zmuszony do dopuszczenia zeszytow z wadami to jest to w moim pojeciu jego " wina " . A czy taki zeszyt z "usterkami " ktos kupi , to jego sprawa.
Wydawca ma mozliwosc calkowitej kontroli nad zeszytem w drukarni , jest to oczywiscie zwiazane z pewnymi dodatkowymi kosztami i oczywiscie umowa z drukarnia.
A drukarnia drukujaca po "dziadowsku " ? Jezeli znajduja kogos , kto im jest gotow placic za buble , to znaczy , ze umieja robic interesy.

 
16-12-02 21:08  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Junior....... czy ktokolwiek kiedys dziwil sie ze polska filazanka ma ucho w srodku? ;-)))

K.

 
16-12-02 21:22  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Przeciez wszystkie filizanki maja ucho w srodku , to co w tym dziwnego ? ;)

 
17-12-02 14:00  Re: jest mig-29 z MM
kacper       

Chyba kogoś obraziłem, czy co? Niech się Pan, Panie Drewal, nie denerwuje. Ja również proszę o czytanie między wierszami... Chodzi mi o to, że ostateczny wygląd druku, to jest tylko i wyłącznie "zasługa" drukarzy. Przy kilku tysiącach sztuk, jeśli się jeden trafi "walnięty" to MM chyba nie do końca ponosi za to winę...
Inna sprawa jest taka, że modele innych wydawnictw prawie nigdy nie mają przeunięć, niedociągnięć itp w przeciwieństwie do MM. I to jest właśnie dla mnie zastanawiające...
Pozdrawiam
Kacper

 
17-12-02 14:34  Re: jest mig-29 z MM
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

>>>Ja ciagle czekam az odezwie sie ktos kto skleil "ten" model z wydania z 95 roku. I bedzie wtedy wiadomo czy jest sklejalny czy nie. Zrobilem male rozeznanie co do owiewek
witam wszystkich!
zdarzyło mi się popełnić ten model w wersji oryginalnej ( tj B.Wasiaka) i szczerze mówiąc nie pamiętam żeby coś sprawiało kłopoty.. co prawda nie pamiętam też żeby był idealny ;-), ale na sklerozę nie ma lekarstwa..
faktem jest że skończyłem ten model, zrobiłem mu swoje malowanie bo tamto wydanie miało dla mnie fatalne kolorki, poza tym polskie migi miału swego czasu zajeb... malowanie okazyjne związane z wizytą francuskiej eskadry Bocianów ( dla nie znających tematu - wielkie godło francuskiej eskadry namalowane na górze samolotu - zainteresowanych odsyłam do wczesnych nr Lotnictwa, tam zdaje się były zdjęcia) - szkoda tylko że to obecne wydanie nie jest jakoś w ten sposób uatrakcyjnione..
co do kabiny to użyłem owiewki od GPM - owskiego miga 29 ub, troszkę zabawy żyletką i pasowała, w końcu ub ma większą owiewkę..
pozdrawiam

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024