FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-12-02 10:33  [Nowość] jest mig-29 z MM
piosza       

właśnie kupiłem fajnie że jest - dla mnie istotne że w polskich barwach ( Haliński miał by Sowiecki ) jakość chyba jak z MM czyli raczej nie I liga ale zobaczymy ostatecznie jak skleimy - ale wiecie co mam już chyba 10 model z założeniem że go zrobię a jeszcze nie skończyłem Kate ... sprzed pół roku - mam dopiero 30 % i tak jest zawsze ...

 
14-12-02 11:15  Re: jest mig-29 z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

mozesz umiescic skan okladki?

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
14-12-02 11:34  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Również kupiłem. cena 8,50,-. N pierwszy rzut oka to jest komputerowe wznowienie poprzedniego Miga w innym malowaniu ale też bez wnęk podwozia.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
14-12-02 11:50  Re: jest mig-29 z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

okladka ladnie sie prezentuje

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
14-12-02 12:04  Re: jest mig-29 z MM
piosza       

Ja niestety nie mam skanera ale Pan Awiator mnie jak widzę wyręczył za co mu dziękuję !!

 
14-12-02 12:25  Re: jest mig-29 z MM
radoslawus       

Cześć. Mam sklejonego Miga (dawniejsze wydanie MM). Muszę powiedzieć, że jest on dosyc ciekawy. Jednak proponuję zwrócić uwagę na model samolotu SU-27. Jest większy od Miga i na lince pod sufitem lepiej się prezentuje. Jeszcze stosując odpowiednie oświetlenie można uzyskać naprawdę świetne efekty. Pozdrawiam.

 
14-12-02 13:43  Re: jest mig-29 z MM
Drewal   

Dla mnie kicha, bo kto jeszcze robi modele bez wnek. Taka wersja powinna byc opcja, a nie podstawa modelu. Niestety nie kupie tego modelu, choc samolot jest jednym z moich ulubionych, czekam na inne wydanie.

 
14-12-02 14:19  Re: jest mig-29 z MM
piosza       

Wiesz co to okropne ale masz rację ... MM się znów cofnął w rozwoju ...
Osobiście czekałem na Halińskiego - pewno miałby i wnęki i działający radar pokładowy choć jak wiem byłby ruski ...

 
14-12-02 14:31  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kupilem przed chwila.
Wyraze to tak "MISTEWICZ, WRÓĆ!!!"

;-)

K.

 
14-12-02 14:44  Re: jest mig-29 z MM
AWOT       

Również miałem dziś w rękach MM z MiG’iem 29. Miałem w rękach i czym prędzej odłożyłem po zapoznaniu się z zawartością.
Łudziłem się, ze będzie to model w opracowaniu Pana Mistewicza lecz zawiodłem się i srodze rozczarowałem.
Odnoszę wrażenie a nawet jestem pewien, że redakcja MM ma nas modelarzy w głębokim poważaniu i uważa nas za idiotów.
W zapowiedzi było, że będzie to nowe, komputerowe opracowanie a tym czasem mamy do czynienia z przerysowanym na komputerze starym opracowaniem. Niby cienka kreska ładniejsze barwy ale co z tego skoro zawiera te same błędy co pierwsza edycja. O braku luków podwozia i prostocie kabiny już nie wspominam. Cena 8.50 to nimby nie dużo ale wolę poczekać teraz już ze spokojnym sumieniem na model od Hala, mimo iż to również będzie stary model w nowych barwach. Wolę dać za model od Hala 3 a nawet 4 razy więcej niż za MM ale będę miał pewność co do jakości.
Teraz jestem już pewien, że MM jest w stanie agonii, lecz ciągle sztucznie podtrzymywany przy życiu przez państwowe dotacje. Moje sądy opieram również na własnych doświadczeniach przy próbie wydania na łamach MM mojego opracowania P-61, który ukazał się ostatecznie w MKF.
Kończąc stwierdzam, że MM to Qpa z loczkiem li zamiast propagować modelarstwo kartonowe dzięki niskim cenom i dobrym modelom, odstrasza ludzi wciskając im knoty zapakowane w kolorowy papierek.
AWOT

 
14-12-02 14:46  Re: jest mig-29 z MM
Kwiatek     

Z autorow MM chyba tylkop. Mistkiewicz robi wneki podwozia.

 
14-12-02 14:59  Re: jest mig-29 z MM
kacper       

Ejjjj, przesadzacie trochę... Można na to patrzeć też z tej strony: Jeśli początkujący modelarz kupi coś z MM, to ma szansę ze swoimi umiejętnościami go złożyć chociaż "jako-tako". Gdyby na pierwszy rzut wziął coś z Halińskiego, to po sklejeniu nie musiałoby o wcale przypominać oryginału. Taka jest moim zdaniem rola MM.
Jednak co do podwozia i kabin to się zgadzam - kicha!
Pozdrawiam!

 
14-12-02 15:44  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Radoslawus.
Jak chcesz zobaczyć zdjęcie oświetlenia modelu to wejdź na moją stronkę www.aviator.gower.pl do działu modele kartonowe Kate.
Pozdrawiam

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
14-12-02 18:04  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Redakcja odgrażała sie że wyda Mig'a-29 i w końcu go wydała, a pan p.Wasiak ( jak sądzę z Waszy wypowiedzi On autorem opracowania, bo był też autorem starego ) "popełnił" kolejny model; stało się.Obawiam się czy nie wywałam kolejnej burzy zwolenników i przeciwników tegoż autora, bo tego czynić nie zamierzam. moim celem jest jednak pietnowanie nabierania nas na hasło "nowe opracowanie !!!!! na komputerze !!!!!!! a po zakupie okazuje się otrzymaliśmy stary model na nowo narysowany .Redakcja urządza sobie kpiny nie po raz pierwszy ( A-10 Thunderbolt ).Nie jestem też przeciwnikiem modeli mniej skomplikowanych ,bo na czymś młodziaki muszą się uczyć lecz mpżna modele projktowac tak bo i doświadczony modelarz mógł go zbudować i nie wstydząc się tego później. No cóż MM kupię dla zasady ,bo kupuję wszystkie ,ale kleić go bynajmniej nie mam ochoty.

 
14-12-02 18:15  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W modelu napisano:
"Opracowanie modelu: Roman Staszałek"

Na rysunku zlozeniowym wdnieje podpis:
" Mig-29 WASIAK"

......................
K.

 
14-12-02 18:56  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Obym się mylił ale chyba p.Staszałek przerysował na kompie model p. Wasiaka. Porównam oba modele w poniedziałek jak kupię nowe wydanie. Może zrobi to ktoś za mnie?

 
14-12-02 18:57  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Porownuje teraz oba i to jest to samo. Przerysowane na komputerze, inne malowanie, troche cienia. Rysunki montazowe wszystkie takie same tylko w "nowym" sa zmniejszone, opis skopiowany "toczka w toczke", lacznie z wprowadzeniem i danymi technicznymi.

MM 2-3/95 opracowanie Bohdan Wasiak


MM 7-8/02 opracowanie Roman Staszałek


 
14-12-02 19:12  Re: jest mig-29 z MM
Niezależny       

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co zjeść.
Tylko co złego jest w tym modelu, że jest tak krytykowany. Brak wnęk chyba nie powinien być powodem boć to MAŁY MODELARZ, czyli pismo nie dla modelarzy, którym raczej natura wzrostu poskąpiła, ale dla MŁODYCH, a ci z wnękami tego modelu mogliby mieć problemy (można porównać z modelem p. Jędryki z DESIGN). Sam model jest duży i raczej skomplikowany i po serii znakomitych (sądząc z opinii kolegów) ale skomplikowanych modeli p. Mistewicza może czas na prostsze. Oczywiście byle były dobre i nadawały się do sklejania. I tu powinno paść pytanie czy da się to skleić, czy kolory poprawne (p. Staszałek ma "talent" do kolorowania), czy oznakowanie zgodne z oryginałem itd. A wygłaszanie sądów, że model jest do d...., dlatego, że myślało się, że projektuje go pan M, a okazało, że jest nim pan B. lub S. jest nie na miejsu. Być może redakcja MM, stosuje zasadę publikowania modeli tylko znajomych królika, ale to tylko domysły i należy oceniać ją po efektach. Więc jak jest z tym modelem, da się z tego coś zrobić czy raczej nie. Kolejna wpadka ala Hawker Hurican czy poprawny prosty model, tylko bez polotu. Konkrety poproszę.
Pozdr

 
14-12-02 19:51  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>>Więc jak jest z tym modelem, da się z tego coś zrobić czy raczej nie.
>>Konkrety poproszę.

To co ja napisalem to sa konkrety. Konkretne fakty. I pierwsze spostrzezenia po obejrzeniu modelu. Nie krytyka. Tylko pierwsze wiadomosci o tym co sie rzuca w oczy, bez oceniania. Czy da sie skleic? Z tego wynika, ze jesli model z 95 roku byl sklejalny, to tak. Bo to ta sama siatka. O malowaniu i oznakowaniu musi sie wypowiedziec ktos kto sie na tym zna.

Konradus

 
14-12-02 21:26  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Stane w obronie MM . Wazne , ze ciagle zyje , a jego "wpadki " i tak sa dalekie od bublarstwa i lecenia w kulki z klientami innych wydawnictw , nie tylko polskich.
MM nalezy szanowac rowniez za to, iz ceny mimo , ze rowniez tam rosna nie osiagaja jednak pulapu innych. A modele takie jak aktualny Mig bez podwozia , sa rowniez potrzebne , dla tych innych , poczatkujacych , co nie chca sie moze zabrac sie za cos ze wszystimi duperelami . Wydaje mi sie , ze nam poprzewracalo sie chyba we lbach i rozwydrzeni modelami HALA czy GPM chcemy nagle wszystkich wrzucic do jednego wora .

 
14-12-02 21:40  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Racja

K.

 
14-12-02 21:40  Re: jest mig-29 z MM
piosza       

Chyba Junior II ma dużo racji kupiłem sobie ostatnio z "konkurecji " IAR-80 bardzo ciekawą maszynę i co ? I nawet jej nie tknę ... Swego czasu skleciłem z elmentów PZL-11 z FLAYA i własnej próby IARA-80 w skali 1/33 pomalowałem i choć nie ma wnęk to wygląda całkiem całkiem
a pamiętajcie o cenie MM za 8,5 a konkurencja !!

 
14-12-02 21:41  Re: jest mig-29 z MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie zgadzam się tylko z jednym : z porównywaniem cen MM z innymi, prywatnymi wydawnictwami. Przecież chyba MM jest dotowane przez państwo nie? Więc takie porównanie nie ma sensu...

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-12-02 21:46  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Zgadzam się z Juniorem. Potrzebne są również modele dla tych którzy zaczynają i być może POZOSTANĄ

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
14-12-02 21:51  Re: jest mig-29 z MM
Puczini       

Jeśli ktoś coś robi to nie krytykujmy.
Ale to wygląda na plagiat! Podpisać się pod czyjąś pracą FEE!

Puczini

 
14-12-02 22:17  Re: jest mig-29 z MM
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wazne jest ,że model wydany....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
14-12-02 22:27  Re: jest mig-29 z MM
piosza       

może Panowie autorzy wiedzieli o wszystkim ...

 
14-12-02 22:48  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

a moze wiedzac, ze konkurencja wydaje wlasnie taki samolocik, latwiej bylo przerysowac stary model i wrzucici do kioskow szybciej niz HAL??

 
14-12-02 22:58  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Na modelach z Małego Modelarza uczyłem sie "rzemiosla kartonowego" i dlatego będę dalej go kupował , jestem też za tym by modele z tej wycinanki mógł budować początkujący modelarz gdyż nie ma na rynku wydawniczym wycinanek które nadają się do nauki ,sorry jest próba GPM'u , ale modele można jak wspomniałem wyżej zaprojektować że i doświadzony modelarz zainteresuje się takim modelem.Czasy są takie że o każdego klienta trzeba walczyć a o tym niestety często zapomina redakcja tego pisma.

 
14-12-02 23:13  Re: jest mig-29 z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

wielu z was nie raz wspominalo aby przerysowac jakis model na kompie i wydac ponownie , a jak ktos juz to zrobil to nikomu sie to nie podoba!!

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
15-12-02 00:26  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

co prawda to prawda marku...
a co do modeli dla poczatkujacych, mlodszych modelarzy- przeciez na kazdej okladce widzimy "maly modelarzmiesiecznik ligi obrony kraju dla mlodziezy". a jak wiadomo model dla nastolatkow moze nie zadowolic wymagan "mlodziezy troche starszej" :-P


ygy

 
15-12-02 00:40  Re: jest mig-29 z MM
Witold       

Niestety to już nie pierwsza tego typu wpadka tego wydawnictwa, do którego mam osobisty sentyment, bo na nim uczyłem się modelarstwa. Nie przeszkadza mi , że modele są uroszczone dla nieco mniej ambitnych i zaawansowanych, bo dobrze, że takie są. Cieszę się, że cena jest też do przyjęcia i właśnie dzięki niej wydawnictwo robi dobrą robotę. Sam zwracałem kiedyś uwagę osobiście redaktorowi naczelnemu na oczywiste plagiaty i boleję, że tak niewiele się zmieniło. Autorzy dalej nie dbają o jego dobre imię. Ale wtedy nieuczciwy autor już więcej nie opublikował żadnego modelu. Pozostawiam to jednak właścicielowi praw do modelu. Wydawnictwo ma duże opóźnienia w wydawaniu pisma i jestem zdezorientowany, czy naprawdę trzeba uciekać sie do tego typu chwytów, czy na to miejsce nie powinno się wydać innego modelu? Chyba, że nie ma co wydawać, ale wtedy może lepiej wznowienia. Myślę, że jest wiele modeli, które teraz po latach chętnie bym nabył nawet bez komputerowego opracowania, ale na dobrym kartonie. Młodsi tych modeli nie znają, a ja chętnie do nich wrócę.

 
15-12-02 00:45  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Racja

K.

 
15-12-02 01:05  Re: jest mig-29 z MM
spec model       

Niedawno krytykowaliśmy model Hurricane, teraz Mig 29 .... a jak będzie z następnym? Jakiś czas temu pisaliśmy swoje wypowiedzi - co byśmy widzieli w powtórkach, przecież każdy z nas skleił jakiś model (MM), z którego był zadowolony i nie zgłaszał krytycznych uwag. Czy poza nami samymi ktoś z wydawców czyta nasze Forum, niektórzy tak, lecz redagujący MM i jego autorzy chyba nie. Jak ich do tego przekonać?- ja nie wiem. Był MM 6/2002 -knot, teraz 7-8/2002 - niewiele lepszy, a następne??? Przypomnijmy sobie i westchnijmy np. Halny, T-72, Hawker Typhon (na wodzie, lądzie i w powietrzu) - chyba pamiętałem o wszystkich.

Jeśli tak dalej będzie to oferta dostępnych MM w sprzedaży wysyłkowej będzie się powiększała. Dlaczego jej nie było w latach 70? To boli.

Pozdrawiam - spec model.

 
15-12-02 01:49  Re: jest mig-29 z MM
Kwiatek     

A pisze w nr z Mig-iem co bedzie w nastepnym numerze?

 
15-12-02 10:14  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Następny będzie Grumman F4F "Wildcat"

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
15-12-02 10:56  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

no to sie modlmy, zeby byl robiony przez mistewicza...

 
15-12-02 11:27  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Może będzie Jacka Słowika !!!!!!!!!!

 
15-12-02 21:01  Re: jest mig-29 z MM
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Dorzucę i ja swoje "trzy grosze". Jak większośc modelarzy po trzydziestce także odczuwam wielki sentyment do MM. Pamiętam czasy, kiedy pani w kiosku odkładała mi każdy nr, a ja biegłem do mamy po kasę na model. Wielu młodszych kolegów nie pamięta czasów, kiedy MM był towarem deficytowym itrzeba było znajomości, żeby mieć kolejny nr. Obecnie jest kilkanaście wydawnictw w Polsce, ale większość robi modele dla modelarzy zaawansowanych. Są oczywiście wydawane modele proste, ale zwykle są one w małej podziałce. Pamiętam, jak zaczynałem kleić, ważne było dla mnie to, jak szybko mogłem skleić model (traktowałem je często jako zabawki), dopiero po długim czasie zaczęły mnie interesować modele bardziej skomplikowane i oczywiście bardziej się przykładałem do nich. Jednak wracając do tematu jakim jest być, albo nie być MM. Uważam, że to wydawnictwo jest bardzo potrzebne. Modele p. Wasiaka, których ja osobiście nie kupuję, są dla początkujących idealne - mało cząści, małe skomplikowanie, a że czasem nie bardzo pasuje, to trudno. Podejrzewam, że początkujący modelarz zrobi większe błędy przy wycinaniu niż są w wycinance, a jaka jest satysfakcja z pierwszego modelu. Mam paru takich początkujących chłopaków i zauważyłem u nich to , co ja miałem - "częściowstręt", wybierają modele proste, a ja pozbywam się takich z mojego archiwum, dlatego też jestem ZA MM i popieram to co robią. A jak zauważyliście to zasadniczo poprawiłą się jakość papieru, a także jakość druku. Więc za te parę zł warto czasem kupić fajny model, szczególnie, że ostatnio trafiają się ładne i dokładnie opracowane modele. Pozdrowienia. MBig

P.S. Odnośnie Miga, to go kupię moim chłopakom, będzie dla nich idealny, a ja postawię koło nich na półce swojego z AH.

 
15-12-02 21:09  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

A ja go chyba zrobie, zeby udowodnić, że da sie zrobić. Szkoda tylko że nie ma do niego owiewki.
Pozdrowienia

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
15-12-02 21:23  Re: jest mig-29 z MM
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Może uda ci się dopasować jakąś z Gomixu.

 
15-12-02 21:39  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

D1
Zestaw oszklenia do modelu MIG 29 produkcji DESIGN
Cena 2,40zł
ZSRR/Rosja, Współczesność
Kabina do kartonowego modelu samolotu wykonana z folii PCV
Skala: 1:33


taki cus znalazlem na stronce gomixu- myslicie, ze bedzie pasowac??

 
15-12-02 21:43  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aviator napisał:
> A ja go chyba zrobie, zeby udowodnić,......

Mnie sie wydaje, ze tu nie ma co udowadniac sklejajac go - nikt w tym watku nie powiedzial ze jego sie nie da skleic!.... Ja ciagle czekam az odezwie sie ktos kto skleil "ten" model z wydania z 95 roku. I bedzie wtedy wiadomo czy jest sklejalny czy nie. Zrobilem male rozeznanie co do owiewek. Jest w ofercie Gomixu owiewka do wyd. Designu. Sa takze kola do Miga29. Mam watpliwosci czy akurat ten model moze byc (dlatego, ze nie ma wnek kol i ma uproszczenia) modelem dobrym dla poczatkujacych..... W ogole istnieje jakas teoria, ze jak nie ma wnek, to model jest dla poczatkujacych - nie dostrzega sie juz wtedy innych potencjalnych trudnosci wynikjacych np. ze specyficznej konstrukcji kadluba czy skrzydel itp... Ten Mig wcale nie jest az tak prosty i ma troche zasadzka's.... ;-)

K.

 
15-12-02 22:00  Re: jest mig-29 z MM
Szpejarz 

 

Panowie ! czy pamietacie czasy jak był tylko MM ? , więc jak w kilku postach powyżej :
.....ZOSTAWCIE TITANICA !
życzę osobiście MM wielu lat etc , etc , i bedę go kupował dla zasady , bo zasady trzeba mieć i basta !

Szpejarz
--------www.kartonwork.pl.........

 
15-12-02 22:14  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

To, że są owiewki pasujące do innych wydawnictw to jeszcze nie dowód, że będą pasowały do tego. Robiąc Miga-17 z MM w opr. M. Grabowskiego nabyłem owiewkę do Miga ale z Hobby Model tez M. Grabowskiego i co? Myslicie, że pasowała. Ni w ząb, a skala ta sama (podobno).

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
15-12-02 22:16  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Racja Szpejarz zasady trzeba mieć dlatego kupuję MM od 1985 po dziś dzień nawet jak są tam modele pokroju nowego Smoka z różowymi pokładami , zawsze to jakaś "odmiana" od drewmianych.

 
15-12-02 22:57  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nigdy mnie nie interesowaly rury bez smigiel zwane nieslusznie samolotami ;-) .....ale powiem szczerze, ze dzieki temu zamieszaniu z tym Migiem zaczal mnie temat pociagac.... Moze bardziej od strony modelu jako takiego, niz samolotu... ale jednak. Poczatek kadluba niby taki klasyczny..... a potem dzieja sie cuda i jakies przejscia w rozdptana suszarke do wlosow... ;-) Moze bym sprobowal tez go posklejac? ...
Z owiewkami (jak pisze Aviator) to niestety jest prawda. Ostatnio o tym pisal Mariusz przy okazji Me262 GPMu i owiewki z Modelika. A co do zasad (kupowania MM)... - dzieki cenie mozna te zasady miec. Zona co miesiac jakies kobiece pisama, a ja MM - tez bez wzgledu na zawartosc. I tez bym chcial aby tak bylo zawsze.

BTW: Ciekawe jaki bedzie ten Wildcat z nastepnego numeru.... W 92 roku (MM 10/92) byl wydany Jacka Slowika. Ten sam model wydal AH w 98 roku. Roznily sie tylko tym , ze AH byl rysowany komputerowo i byla to maszyna Thacha, a MM to maszyna O'Hare. Trzecim, znanym mi Wildcatem, jest uzanawany za pierwszy numer GPMu - model T.Grzelaczaka. W folii, 3 arkusze + charakterystyczna "trojkatna" instrukacja z pieczatka "..Zabawkarstwo - Grzegorz Pomorski" :-) I teraz..... jak obstawiacie? Co zobaczymy w MM? Tu bedzie trudno o jakas "powtorke z rozrywki"..... Nic juz przeciez wymyslec "nowego" nie mozna oprocz...... rzeczywiscie nowego projektu ;-) .... Z Wildcatem trudno bedzie zrobic miszmasz..... ;-)

K.

 
15-12-02 23:05  Re: jest mig-29 z MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Konradus, ale o tym, jaki bedzie ten Wildcat to przekonamy sie pewnie gdzies kolo Wielkanocy :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-12-02 23:44  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

a co do terminu to ja przestalem byc tak sceptyczny jak tylko... zobaczylem ten watek.
fakt- opoznienie jest spore (mm nr 7-8 w grudniu), ale koledzy pomyslcie jak malo (jak na mm) czasu minelo miedzy opublikowaniem miga a hawkera. ktos moze powiedziec, ze dwa w/w modele to "tylko komputerowo poprawione wznowienia", ale ja juz sie nawet nie ludze, ze z wildcatem bedzie inaczej...

 
16-12-02 00:03  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Wildcat będzie wznowieniem komputerowym modele J. Slowika przerysowanym komputerowo przez p. R. Staszalka w malowaniu europejskim czyli Martel . Oto mój typ . Całe szczęście że redakcja MM nie czyta tych postów bo by się na nas obraziła i następnie "komputerowo wykreślony" model dostalibyśmy na świeta za rok. A tak przy okazji ciekawe jak teraz tłumaczą opóżnienia ? bo przedtem tłumaczyli je brakim na rynku wydawniczym papieru, a teraz?!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024