FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-12-02 21:23  Re: jest mig-29 z MM
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Może uda ci się dopasować jakąś z Gomixu.

 
15-12-02 21:39  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

D1
Zestaw oszklenia do modelu MIG 29 produkcji DESIGN
Cena 2,40zł
ZSRR/Rosja, Współczesność
Kabina do kartonowego modelu samolotu wykonana z folii PCV
Skala: 1:33


taki cus znalazlem na stronce gomixu- myslicie, ze bedzie pasowac??

 
15-12-02 21:43  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aviator napisał:
> A ja go chyba zrobie, zeby udowodnić,......

Mnie sie wydaje, ze tu nie ma co udowadniac sklejajac go - nikt w tym watku nie powiedzial ze jego sie nie da skleic!.... Ja ciagle czekam az odezwie sie ktos kto skleil "ten" model z wydania z 95 roku. I bedzie wtedy wiadomo czy jest sklejalny czy nie. Zrobilem male rozeznanie co do owiewek. Jest w ofercie Gomixu owiewka do wyd. Designu. Sa takze kola do Miga29. Mam watpliwosci czy akurat ten model moze byc (dlatego, ze nie ma wnek kol i ma uproszczenia) modelem dobrym dla poczatkujacych..... W ogole istnieje jakas teoria, ze jak nie ma wnek, to model jest dla poczatkujacych - nie dostrzega sie juz wtedy innych potencjalnych trudnosci wynikjacych np. ze specyficznej konstrukcji kadluba czy skrzydel itp... Ten Mig wcale nie jest az tak prosty i ma troche zasadzka's.... ;-)

K.

 
15-12-02 22:00  Re: jest mig-29 z MM
Szpejarz 

 

Panowie ! czy pamietacie czasy jak był tylko MM ? , więc jak w kilku postach powyżej :
.....ZOSTAWCIE TITANICA !
życzę osobiście MM wielu lat etc , etc , i bedę go kupował dla zasady , bo zasady trzeba mieć i basta !

Szpejarz
--------www.kartonwork.pl.........

 
15-12-02 22:14  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

To, że są owiewki pasujące do innych wydawnictw to jeszcze nie dowód, że będą pasowały do tego. Robiąc Miga-17 z MM w opr. M. Grabowskiego nabyłem owiewkę do Miga ale z Hobby Model tez M. Grabowskiego i co? Myslicie, że pasowała. Ni w ząb, a skala ta sama (podobno).

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
15-12-02 22:16  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Racja Szpejarz zasady trzeba mieć dlatego kupuję MM od 1985 po dziś dzień nawet jak są tam modele pokroju nowego Smoka z różowymi pokładami , zawsze to jakaś "odmiana" od drewmianych.

 
15-12-02 22:57  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nigdy mnie nie interesowaly rury bez smigiel zwane nieslusznie samolotami ;-) .....ale powiem szczerze, ze dzieki temu zamieszaniu z tym Migiem zaczal mnie temat pociagac.... Moze bardziej od strony modelu jako takiego, niz samolotu... ale jednak. Poczatek kadluba niby taki klasyczny..... a potem dzieja sie cuda i jakies przejscia w rozdptana suszarke do wlosow... ;-) Moze bym sprobowal tez go posklejac? ...
Z owiewkami (jak pisze Aviator) to niestety jest prawda. Ostatnio o tym pisal Mariusz przy okazji Me262 GPMu i owiewki z Modelika. A co do zasad (kupowania MM)... - dzieki cenie mozna te zasady miec. Zona co miesiac jakies kobiece pisama, a ja MM - tez bez wzgledu na zawartosc. I tez bym chcial aby tak bylo zawsze.

BTW: Ciekawe jaki bedzie ten Wildcat z nastepnego numeru.... W 92 roku (MM 10/92) byl wydany Jacka Slowika. Ten sam model wydal AH w 98 roku. Roznily sie tylko tym , ze AH byl rysowany komputerowo i byla to maszyna Thacha, a MM to maszyna O'Hare. Trzecim, znanym mi Wildcatem, jest uzanawany za pierwszy numer GPMu - model T.Grzelaczaka. W folii, 3 arkusze + charakterystyczna "trojkatna" instrukacja z pieczatka "..Zabawkarstwo - Grzegorz Pomorski" :-) I teraz..... jak obstawiacie? Co zobaczymy w MM? Tu bedzie trudno o jakas "powtorke z rozrywki"..... Nic juz przeciez wymyslec "nowego" nie mozna oprocz...... rzeczywiscie nowego projektu ;-) .... Z Wildcatem trudno bedzie zrobic miszmasz..... ;-)

K.

 
15-12-02 23:05  Re: jest mig-29 z MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Konradus, ale o tym, jaki bedzie ten Wildcat to przekonamy sie pewnie gdzies kolo Wielkanocy :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-12-02 23:44  Re: jest mig-29 z MM
Ygy 

 

a co do terminu to ja przestalem byc tak sceptyczny jak tylko... zobaczylem ten watek.
fakt- opoznienie jest spore (mm nr 7-8 w grudniu), ale koledzy pomyslcie jak malo (jak na mm) czasu minelo miedzy opublikowaniem miga a hawkera. ktos moze powiedziec, ze dwa w/w modele to "tylko komputerowo poprawione wznowienia", ale ja juz sie nawet nie ludze, ze z wildcatem bedzie inaczej...

 
16-12-02 00:03  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Wildcat będzie wznowieniem komputerowym modele J. Slowika przerysowanym komputerowo przez p. R. Staszalka w malowaniu europejskim czyli Martel . Oto mój typ . Całe szczęście że redakcja MM nie czyta tych postów bo by się na nas obraziła i następnie "komputerowo wykreślony" model dostalibyśmy na świeta za rok. A tak przy okazji ciekawe jak teraz tłumaczą opóżnienia ? bo przedtem tłumaczyli je brakim na rynku wydawniczym papieru, a teraz?!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024