FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-12-02 14:46  Re: jest mig-29 z MM
Kwiatek     

Z autorow MM chyba tylkop. Mistkiewicz robi wneki podwozia.

 
14-12-02 14:59  Re: jest mig-29 z MM
kacper       

Ejjjj, przesadzacie trochę... Można na to patrzeć też z tej strony: Jeśli początkujący modelarz kupi coś z MM, to ma szansę ze swoimi umiejętnościami go złożyć chociaż "jako-tako". Gdyby na pierwszy rzut wziął coś z Halińskiego, to po sklejeniu nie musiałoby o wcale przypominać oryginału. Taka jest moim zdaniem rola MM.
Jednak co do podwozia i kabin to się zgadzam - kicha!
Pozdrawiam!

 
14-12-02 15:44  Re: jest mig-29 z MM
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Radoslawus.
Jak chcesz zobaczyć zdjęcie oświetlenia modelu to wejdź na moją stronkę www.aviator.gower.pl do działu modele kartonowe Kate.
Pozdrawiam

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
14-12-02 18:04  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Redakcja odgrażała sie że wyda Mig'a-29 i w końcu go wydała, a pan p.Wasiak ( jak sądzę z Waszy wypowiedzi On autorem opracowania, bo był też autorem starego ) "popełnił" kolejny model; stało się.Obawiam się czy nie wywałam kolejnej burzy zwolenników i przeciwników tegoż autora, bo tego czynić nie zamierzam. moim celem jest jednak pietnowanie nabierania nas na hasło "nowe opracowanie !!!!! na komputerze !!!!!!! a po zakupie okazuje się otrzymaliśmy stary model na nowo narysowany .Redakcja urządza sobie kpiny nie po raz pierwszy ( A-10 Thunderbolt ).Nie jestem też przeciwnikiem modeli mniej skomplikowanych ,bo na czymś młodziaki muszą się uczyć lecz mpżna modele projktowac tak bo i doświadczony modelarz mógł go zbudować i nie wstydząc się tego później. No cóż MM kupię dla zasady ,bo kupuję wszystkie ,ale kleić go bynajmniej nie mam ochoty.

 
14-12-02 18:15  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W modelu napisano:
"Opracowanie modelu: Roman Staszałek"

Na rysunku zlozeniowym wdnieje podpis:
" Mig-29 WASIAK"

......................
K.

 
14-12-02 18:56  Re: jest mig-29 z MM
Mirek       

Obym się mylił ale chyba p.Staszałek przerysował na kompie model p. Wasiaka. Porównam oba modele w poniedziałek jak kupię nowe wydanie. Może zrobi to ktoś za mnie?

 
14-12-02 18:57  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Porownuje teraz oba i to jest to samo. Przerysowane na komputerze, inne malowanie, troche cienia. Rysunki montazowe wszystkie takie same tylko w "nowym" sa zmniejszone, opis skopiowany "toczka w toczke", lacznie z wprowadzeniem i danymi technicznymi.

MM 2-3/95 opracowanie Bohdan Wasiak


MM 7-8/02 opracowanie Roman Staszałek


 
14-12-02 19:12  Re: jest mig-29 z MM
Niezależny       

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co zjeść.
Tylko co złego jest w tym modelu, że jest tak krytykowany. Brak wnęk chyba nie powinien być powodem boć to MAŁY MODELARZ, czyli pismo nie dla modelarzy, którym raczej natura wzrostu poskąpiła, ale dla MŁODYCH, a ci z wnękami tego modelu mogliby mieć problemy (można porównać z modelem p. Jędryki z DESIGN). Sam model jest duży i raczej skomplikowany i po serii znakomitych (sądząc z opinii kolegów) ale skomplikowanych modeli p. Mistewicza może czas na prostsze. Oczywiście byle były dobre i nadawały się do sklejania. I tu powinno paść pytanie czy da się to skleić, czy kolory poprawne (p. Staszałek ma "talent" do kolorowania), czy oznakowanie zgodne z oryginałem itd. A wygłaszanie sądów, że model jest do d...., dlatego, że myślało się, że projektuje go pan M, a okazało, że jest nim pan B. lub S. jest nie na miejsu. Być może redakcja MM, stosuje zasadę publikowania modeli tylko znajomych królika, ale to tylko domysły i należy oceniać ją po efektach. Więc jak jest z tym modelem, da się z tego coś zrobić czy raczej nie. Kolejna wpadka ala Hawker Hurican czy poprawny prosty model, tylko bez polotu. Konkrety poproszę.
Pozdr

 
14-12-02 19:51  Re: jest mig-29 z MM
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>>Więc jak jest z tym modelem, da się z tego coś zrobić czy raczej nie.
>>Konkrety poproszę.

To co ja napisalem to sa konkrety. Konkretne fakty. I pierwsze spostrzezenia po obejrzeniu modelu. Nie krytyka. Tylko pierwsze wiadomosci o tym co sie rzuca w oczy, bez oceniania. Czy da sie skleic? Z tego wynika, ze jesli model z 95 roku byl sklejalny, to tak. Bo to ta sama siatka. O malowaniu i oznakowaniu musi sie wypowiedziec ktos kto sie na tym zna.

Konradus

 
14-12-02 21:26  Re: jest mig-29 z MM
Junior II       

Stane w obronie MM . Wazne , ze ciagle zyje , a jego "wpadki " i tak sa dalekie od bublarstwa i lecenia w kulki z klientami innych wydawnictw , nie tylko polskich.
MM nalezy szanowac rowniez za to, iz ceny mimo , ze rowniez tam rosna nie osiagaja jednak pulapu innych. A modele takie jak aktualny Mig bez podwozia , sa rowniez potrzebne , dla tych innych , poczatkujacych , co nie chca sie moze zabrac sie za cos ze wszystimi duperelami . Wydaje mi sie , ze nam poprzewracalo sie chyba we lbach i rozwydrzeni modelami HALA czy GPM chcemy nagle wszystkich wrzucic do jednego wora .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024