FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-10-05 13:00  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Na pokładzie w tym szarym miejscu powinna być pusta przestrzeń. Tutaj również zrobiłem po swojemu - uznałem, że lepiej dla modelu będzie podkleić pokład pełnym kawałkiem (karton 0,5mm).
Główną część dolnego poziomu nadbudówki najlepiej zacząć od rufy w kierunku dziobu. Kilka wręg stanowi wzmocnienie nadbudówki a nawet gragmenty ścian. Klejąc moją metodą po odcięciu należy te kawałki zachować i dokleić bezpośrednio.



--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-10-05 13:04  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mi wogule te wregi jakos niechcialy pasowac i musialem przycinac ale itak jakos nedznie wychodzilo... Ale skleje go jeszcze raz. Za ładny okret zeby sie poddac... Mam tylko nadzieje ze ktos bedzie chcial sie wymienic- jakby co to jest ogloszenie na gieldzie :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-10-05 13:20  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Szpak i kos - dlatego właśnie robię wiele elementów po swojemu, nie wg instrukcji. Bo to od razu widać że pewne rozwiązania sprawdzą się, owszem - ale pod warunkiem, że wszystko będzie spasowane co do ułamka milimetra. Przy sklejaniu zawsze powstają drobne przesunięcia i lepiej kleić bardziej asekuracyjnie. Napisz co Ci nie poszło - może coś doradzę.
Tak wygląda kadłub z nadbudówką:



--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (14-10-05 14:48)

 
14-10-05 13:29  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

W tej chwili to już itak zapóźno- nadbudówki są przyklejone i zmienić sie raczej nic nie da. Zreszta itak go niebede konczył- bedzie stał na półce jako jednostka doświadczalna - żeby testować różne nowe techniki itp. a jak go bede robil znowu- od początku- to Twoja relacja bedzie dla mnie naprawde dużą pomocą. Dzieki i powodzenia :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-10-05 13:36  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Ciekawy temat to artyleria. Wieże można zrobić uproszczone lub obracane z podnoszonymi niezależnie lufami. Lufy można kupić w GPM. Ja kupiłem, ale artylerię główną zrobię jednak z wycinanki. Jest wydrukowana na cienkim papierze, są 2 lufy zapasowe i bardzo fajnie się je zwija. Metalowe musiałbym malować - jak wiadomo trudno jest zachować idealny kolor. Lepiej zrobić te z wycinanki.



Na zdjęciu widać na bocznych ukośnych ścianach nadrukowany mały kwadracik. W tym miejscu powinny być takie charakterystyczne trzpienie (jak na Bismarcku). Przeszkadzały mi te kwadraciki więc postanowiłem to trochę uplastycznić. Dobry jest do tego ten cienki papier do zapasowych luf. Można go spożytkować.



Moim zdaniem poprawiło to odrobinę efekt końcowy:



--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-10-05 13:46  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Artyleria średnia będzie w wersji zmodernizowanej: 14 podwójnych wież 128 i większa ilość mniejszych, między innymi na wieżach B i C.
Tak wygląda początek prac nad wieżą dowodzenia:





Wszystkie okna i bulaje zrobione, ale niestety bez okuć i okapów.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
14-10-05 14:03  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Super niemoge doczekać się fektu końcowego

 
14-10-05 16:31  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Saburo stanowisz klasę samą w sobie. Jestem pod wielkim wrażeniem twoich umiejętności i precyzji wykonania.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
14-10-05 19:50  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Guru. Bardzo podoba mi się twój model. Jest wspaniały.
Widzę, że JSC staje się coraz popularniejsze.

 
14-10-05 20:02  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

najbardziej denerwuje mnie efekt retuszowania w tym modelu. niewiem czemu ale ma on to do siebie że nieda sie go ładnie wyretuszowac:/ u ciebie widac to na pomostach wiezy bojowej. W moim niemoglem wytrzymac z krawedziami nadbudówek które retuszowalem i przy wiezach. Ale u ciebie wieze akurat są śliczne. I jeszcze papier mi sie rozdwajał :/ To byly główne powody zaprzestania budowy- bo nie chcialem sie wkurzac tylko relaksowac. Potem prubowalem cos z tym zrobic i jeszcze gorzej spieprzylem. może dlatego że uzywalem plakatowek... Ale w innych modelach dawaly dobre efekty... A Ty czym retuszujesz?
Chociaz może i w twoim cosniecos jest podejrzzny ten retusz, dopatrzylem sie na dziobie. a powiedz jeszcze- czy nie zabraklo ci kawalka burty na dziobie albo jeszcze gdzies?
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (14-10-05 20:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024