FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-01-07 14:18  Samoloty w skali 1:25
Kozi_bk   

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum. Od jakiegoś czasu śledzę to co dzieje się na forum i postanowiłem rekatywować swoją dawną pasję. Od młodości czyli od ok 13 roku życia rozpocząłem klejenie samolotów. Wcześniej tylko obserwowałem jak ojciec to robi. Razem mamy w kolekcji juz ok 40 samolotów sklejonych. Jak będe dysponował zdjęciem to zamieszczę. Ale do rzeczy. Rozpoczynam prace nad P51D z JSC w skali 1:24. Kupiłem też Spitfire mk V i P11C. Mam zamiar skupic się właśnie na na tej skali. Stąd moja prośba. Potrzebuję spis samolotów w skali 1:24 lub 1:25 które ukazały się na łamach Małego Modelarza. Mam w swoich zbiorach RWD-13, RWD-17, Po-2, i Zlina-42. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Kozi



Post zmieniony (08-01-07 14:19)

 
08-01-07 14:25  Re: Samoloty w skali 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Na poczatek polecam przejrzenie WSMK:

KLIK

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-01-07 14:27  Re: Samoloty w skali 1:25
Hook6   

 

Tu masz wyniki wg podanych przez Ciebie parametrów. Korzystając w WSMK możesz uzyskać również inne informacje.

KLIK

--

 
08-01-07 14:48  Re: Samoloty w skali 1:25
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Na pierwszy rzut oka widzę, że na liście WSMK brakuje RWD-10, więc przypuszczam, że może też innych modeli.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
08-01-07 14:50  Re: Samoloty w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jeśli RWD-10, to i szybowca, który był z nim w komplecie - o ile dobrze pamiętam, była to Czajka...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-01-07 18:40  Re: Samoloty w skali 1:25
jarecki720   

JSC wydał jeszcze w 1-24 ,P-47 Thunderbold i ME-109 ,a GPM wydał Ju-87

 
08-01-07 19:02  Re: Samoloty w skali 1:25
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


a ORLIK patyczaki

 
08-01-07 19:06  Re: Samoloty w skali 1:25
Hook6   

 

To oznacza, że trzeba by się skrzyknąć i trochę WSMK pouzupełniać...

--

 
09-01-07 07:35  Re: Samoloty w skali 1:25
Kozi_bk   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Otrzymałem pocztą wczoraj zakupiongo Spitfire'a i Jedenastkę. Chyba najpierw zabiore się za Spite'a :). Mustang poczeka. Postaram się dokumentować postęp prac i oczywiście sukcesywnie prezentowac na łamach forum. Zapoluje też na allegro i postaram sie skompletować skalę.

Pozdrawiam
Kozi

PS. Wydaje mi się, że RWD 10 w zestawie z szybowcem jest w skali 1:33. RWD leży w szafie niesklejony a szybowiec wisi na ścianie :)



Post zmieniony (09-01-07 07:40)

 
09-01-07 12:47  Re: Samoloty w skali 1:25
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Właśnie sprawdziłem - RWD-10 jest w skali 1:25, a w WSMK skala jest podana nieprawidłowo.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024