FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-06-05 22:38  [relacja] O dwóch takich B-24
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam:)

Bombowce to jedne z moich ulubionych samolotów, zwłaszcza te z II WŚ:) Jestem w trakcie budowy Liberatora ale ostatnio zakłady Consolidated coś strajkują i prace utknęły na takim etapie jak widać :))) ..a w kolejce czekają B-17, Lancaster, Halifax , He-111 .... Tu-22 :))
Poniżej kilka fotek:)





Mile widziane uwagi krytyczne:)

Pozdrawiam


Post zmieniony (03-12-05 23:39)

 
23-06-05 22:45  Re: [foto] B-24J GPM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wynająłeś halę sportową na ekspozycję ? ;-)

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-06-05 22:49  Re: [foto] B-24J GPM
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jak ja Ci zazdroszczę że masz gdzie trzymać takie olbrzymy. Piękny model.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
23-06-05 23:02  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Marcinek: mam pokój 3x3m. Pod sufitem rozciągnąłem pajeczynę ze sznurka i całkiem sporo całkiem sporych modeli można tam zmieścić, wbrew pozorom :)

Pozdrawiam


Post zmieniony (23-06-05 23:03)

 
23-06-05 23:20  Re: [foto] B-24J GPM
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

całkiem fajnie wyglądający model - moje gratulacje !!!

jedyne co mi się nasuwa to, że przy takich rozmiarach może lepiej oklejać skrzydła podwójną warstwą kartonu, żyby nie poszycie nie "falowało"...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
23-06-05 23:42  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

wojtas: nie próbowałem jeszcze podklejać poszycia skrzydeł, wypróbuje to kiedyś:) ...hmm, taki jest urok papieru kredowego że lubi pofalować na dużych powierzchniach, wydaje mi się że owo pofalowanie wynika z tego, że konstrukcja skrzydła przy nasadzie była dość rozbudowana, a i sam ją trochę pokomplikowałem żeby była mocniejsza, a co za tym wszystkim idzie : powierzchnia nie była idealnie "wylicowana" czyli jedno żebro mogło minimalnie wystawać lub być za nisko itp. Ale z drugiej strony takie pofalowanie ma też swój urok, prawdziwe samoloty też miały pofalowane poszycie (oczywiście te pofalowania są proporcjonalne do wielkości samolotu), w modelu mogą wyglądać nieco groteskowo i nienaturalnie, ale nie jest to aż tak rażące, przynajmniej dla mnie :) choć przyznam wojtasowi że owszem, mogły by być te skrzydła gładkie:)

 
24-06-05 07:56  Re: [foto] B-24J GPM
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zawsze podziwiałem ludzi klejących srebrne modele drukowane na kredowym papierze. Tp znacznie trudniejsza sztuka niż np biały model.
mores, aż prosi sie aby przy takim modelu dozbroić troszkę wnętrze kabiny. Chyba że obstajesz przy 100% standardzie.

pzdr
Kemot

 
24-06-05 10:56  Re: [foto] B-24J GPM
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miejmy cichą nadzieję, że wydawca posłucha głosów kartoniarzy i wyda poprawione wznowienie w kwestii wyposażenia kabiny, ruchomych sterów, lotek itp. czyli standardu XXI wieku, bo wersja ,,J,, i ten specyficzny kamuflaż robią jednak wrażenie.


Pozdrawiam !

 
24-06-05 11:16  Re: [foto] B-24J GPM
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Szacunek ! Fajnie wychodzi :-) Potwierdzam srebrne modele na kredowym papierze wymagają mega czystości bo jak nie to mamy model w malowaniu naszych linii papilarnych.
Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
24-06-05 15:46  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Kemot: kabina bedzie "dopieszczona" , narazie tak wygląda chwilowo:)

Mam pytanie: czy ktoś nie ma przypadkiem fotek drzwi komory bombowej? W Liberatorze były to w zasadzie takie elastyczne żaluzje. W modelu są odwzorowane bardzo schematycznie.

Dzięki i pozdro.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024