FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-05 15:14  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
stach48 

 

USZANOWANIE=podejrzewam że chyba trochę żartujecie nazywając ten=twór=prawdziwym samolotem (bo takie które naprawdę latały to robiłem bardzo dawno temu ostatni byl chyba w 1972 r).=ale jak już w to wdepnąłem to będę ciągnął dalej końca (tyko nie wiem czy ta plujka znajdzie się gdzieś pod sufitem czy w kominku.)
Napewno się dziwicie dlaczego stary osioł wziąl się taką technologię wyjasniam więc że to właśnie przez WAS. Na forum co jakiś czas wybuchały dyskusje na temat piractwa i praw autorskich i.t.d. i i.t.p. i przypomniałem sobie jak to na poczatku lat 60-tych, kiedy dostepne były tylko dwa wydawnictwa tj. MM i MON i jak którys z kolegów miał szczeście dostac jakis egz. to nim go zaczął kleic to najpierw pożyczał innemu. Nie było wtedy nawet ksero i przerysowywalismy model miekkim ołówkiem na tzw. pergaminie (kalka techniczna była trudna do kupienia a dla niektorych poprostu za droga). Potem znowu przeciągalo się ołowkiem że zgadzała sie z wycinanka i odbijalo na brystolu. No i na koniec klejenie i malowanie (oczywiscie tych co akurat było,jak ktoś miał plakatowki i klej który nazywał się supert-cement to był krezusem). Dlatego właśnie postanowiłem tak to sklejac. Nie miałem zamiaru prowadzic relacji tylko jak sie uda przedstawic foto. gotowego modelui koszty jego wyprodukowania ale pojawił się MORES i podłączyłem na zasadzie odruchu Pawłowa (dziękuję że się zgodził).NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM ŻE WAS ZANUDZAM=kończę wiec a jutro postaram się napisac coś o samym modelu i.t.d.
P.S=uslyszałem dzisiaj fajną maksymę=lepiej miec PARKINSONA i trochę wylac niż ALZHAIMERA i zapomniec wypic.
NAJLPSZEGO=

 
01-07-05 10:13  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam!
Wreszcie mogę na FORUM opisać swoje achyyyy i ochyyyy! Podoba mi się bardzo pomysł porównywania modeli. Szkoda tylko że nie mogę dotknąć Twojego modelu MORES, STACHA trzymałem - dotyk chłodnego poszycia alluminium to jest to. A swoją drogą bardzo zdrowa jest budowa modeli z plujki, trzeba pić dużo mleka (ew. dużo soków do wódki - co też wychodzi na zdrowie ;-)))
Pozdrowienia

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-07-05 18:24  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
stach48 

 

USZANOWANIE !!!!
Milczałem bo jakiś czas nie było mnie w domu. Dzisiaj wziałem sie za model i kończe powoli oklejac kadłub. Jest to robota troche monotonna i jej trakcie wymyśliłem maszynke do formowania kartonu spróbuje ją jutro zrobic.
PANIE ADASIU=dziekuje za miłe slowa pocieszam sie tylko ze w realu ta plujka wyglada dużo korzystniej bo foto.wyolbrzymia wszystkie nierownosci, które sa prawie niewidoczne a cieniutki czarny pasek wygląda jakby tam była szpara.
MORES.=waloryzowanie kabiny w tym modelu ma sens jedynie wtedy kiedy zrobisz ruchome oszklenie bo inaczej niewiele bedzie widac (ja tych dylematów nie mam bo bedę raczej jak tylko się da upraszczał swoje "cacko"=dzieki za uwage dotyczacą dzwigaru {muszę to przemyslec i troche wzmocnic}. ciekawi mnie rownież czy będziesz bieżnikował koła ( ja dodałem taki smieszny bieżnik ale nie wiem czy go widac na foto)
Jak skoncze oklejac kadłub to wstawie kilka zdjęc bo narazie postpy są niewielkie.
NAJLEPSZEGO

 
03-07-05 19:45  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Stach: kółka mam gotowe wytoczone z płyty MDF, ale chyba nie bede bieżnikował. Właśnie jestem na etapie walki z podwoziem głównym.

Pozdrawiam

 
04-07-05 13:53  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
stach48 

 

USZANOWANIE=
Pozwolę sobie zamiescic kilka fotek bo ostatnio naprawdę nie próznowałem.
MORES= ja nawet nie wiem co to jest =płyta MDF= moje wyglądają tak:


Kończe oklejac kadłub i kombinuję jak podkreslic linie podziału blach=wymysliłem że wstawię zwykłą czarną nitke i zrobiłem to w okolicach kabiny=



Skrzydła są duże i żeby sobie pomóc w formowaniu wymyśliłem taka machinę ktora powinna pomoc w prawidłowym formowanie i wytoczyłem kopytko bo wydaje się że nie uniknę tłoczenia wieżyczki przedniego strzelca.





NAJLEPSZEGO



Post zmieniony (04-07-05 14:04)

 
04-07-05 16:31  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witam, Witam!!!
Panie Stach, rzucam robotę i jadę obejrzeć to cacko z bliska, za 5 minut będę, wspaniała robota, mam nadzieję że będę się mógł od czasu do czasu podłączyć. Kółka super - może trochę błotka na nie ;-)
Lecę i uważam na kominy
Pozdrawiam
Leszek

 
13-07-05 14:28  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
stach48 

 

USZANOWANIE=zauwazylem że B-24 zanika na forum=MORES= pewno już pojechał na wakacje a ALABAMA swój egz. schował do pawlacza i wychodzi na to że przez jakiś czas
zostaje moja plujka.
Skończyłem oklejac kadłub=skleiłem i zacząłem oklejac ogon.
NAJLEPSZEGO=


 
14-07-05 00:47  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam

Stach: fajnie wychodzi, kadłub jako jedna całość, bez widocznych miejsc łączenia segmentów a tylko łączenie blach poszycia, super.

Ja w swoim niewiele zwojowałem ze względu na prawie całkowity brak czasu:( Podwozie zdecydowałem się zrobić od podstaw i naturalną koleją rzeczy stała się waloryzacja wnęk podwozia ...no i nawarzyłem sobie piwa, utknąłem w tych wnękach z podłużnicami, poprzeczkami, żebrami i innymi .... komorę bombową też bedę "tuningował" , ..ale to za czas jakiś...

Wszystkich zaineresowanych uprzejmie inrormuję, że do mojej części relacji wrócę we wrześniu (dopiero ...niestety).

STACH - pozostajesz sam na gospodarce:)

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów:)

Pozdrawiam

 
14-07-05 07:36  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
stach48 

 

USZANOWANIE !!!
MORES= ja nie mam kłopotów z waloryzacją bo swojego upraszczam gdzie się tylko da=
sposob naklejania "blach" to jedna z nielicznych zalet tej metody (powoduje dodatkowo to że model jest dużo sztywniejszy)
ŻYCZĘ WSPANIAŁYCH WAKACJI

 
24-08-05 11:42  Re: [relacja] O dwóch takich B-24
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No chłopaki, wakacje się już kończą ;-) a Wasz wątek ciężko już znaleźć, jakieś moralne dno????? Kielicha na pochybel przeciwnościom losu i czekam (na pewno nie tylko ja) na dalszą relację.
Pozdrawiam
Leszek

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024