FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-06-05 16:14  Re: [foto] B-24J GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mam chyba takie zdjęcia, muszę pogrzebać - bo kiedyś bardzo chciałem go kleić i z uwagą patrzę na tą relację.
Rzeczywiście chciałoby się trochę porasować wnętrze (i ten papuzi zielony kolorek...) - dobrze, że masz zamiar to zrobić.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-06-05 08:52  Re: [foto] B-24J GPM
stach48 

 

Tak się złożyło że od trzech miesięcy kleje ten model ale robię go jako tzw. plujkę. Jakoś na Twoich zdjęciach nie zuważyłem wieżyczki przedniego strzelca a jest z nią trochę zabawy a może ja mam jakies inne wydanie=mój egz. to seria G nr kat. 048

 
25-06-05 09:29  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ja mam też to samo wydanie nr 048, seria "G". zapewne chodzi Ci o wieżyczkę na dziobie ....nie ma jej na fotkach z prostego powodu ...jeszcze jej nie skleiłem ;-)

p.s. co to znaczy robić model jako plujkę??

Pozdrawiam


Post zmieniony (25-06-05 09:31)

 
25-06-05 10:09  Re: [foto] B-24J GPM
stach48 

 

No to wszystko jasne-dzieki. Plujką nazywamy model robiony nie oryginalnego egz. tylko np drukowany ze skanu. Ja swój robię z podwójnego ksero. Jeżeli nie masz nic przeciwko temu to postaram się zamiescic w tym watku kilka fotek i wszystko będzie jasne. nawiasem mówiąc może to byc bardzo ciekawe porownanie.NAJLEPSZEGO.

 
25-06-05 10:20  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

stach: jak najbardziej jestem ZA! będzie w taki razie ciekawa relacja:)) może by też zmienić temat, np. B-24J vs. B-24J :) a może masz inny pomysł:)))

Pozdro

 
25-06-05 17:01  Re: [foto] B-24J GPM
stach48 

 

MORES-fajno że się zgadzasz, fotki postaram się umiescic jutro jak oddzdzą mi aparat=co do zmiany nazwy zdecyduj sam=Ty ruszyłeś ten temat i uznaję Cię za szefa=
NAJLEPSZEGO

 
26-06-05 23:16  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pracuje teraz nad podwoziem głównym. Ponieważ w modelu jest ono za krótkie prawie o 8mm, zrobiłem rysunek z poprawnymi dla tej skali wymiarami i tego się będę trzymał :)



Pozdrawiam

 
27-06-05 20:19  Re: [foto] B-24J GPM
stach48 

 

USZANOWANIE=kilka fotek mojej plujki=trochę spożnionych bo miałem problemy z foto.=
kończę oklejac kadłub=kilka drobiazgów dla przerwania monotonii sklejania a i tak trzeba je skleic=i metoda pozyskiwania materialu na oklejanie=








 
27-06-05 20:50  Re: [foto] B-24J GPM
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i to jest PRAWDZIWY samolot!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
27-06-05 21:43  Re: [foto] B-24J GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wow, Stach, czegoś takiego się nie spodziewałem:) Kawał niezłej roboty:) Pan Adas ma rację, to jest dopiero prawdziwy samolot:) Z uwagą będę obserwował:)

Mam jedną praktyczną uwagę: centralny dźwigar najlepiej jest zrobić z blachy (ja zrobiłem z aluminiowej gr. 1,5 mm), bo z tego co widze na fotkach jest z tektury, a to jest bardzo słabe, skrzydła Ci oklapną na takim.

No a ja sie powoli zmagam z podwoziem. Gotowe są półfabrykaty na koła i druty na golenie (ale sie narobiłem, aż strach:D )



Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024