FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-09-05 09:21  Re: Okręt
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Dzięki Grzegorzu. Nadal myślę :-;
W przypadku jednej ze skrzyń mam co nieco na sumieniu.
Skrzynia niby solidna i cała, natomiast po postawieniu z tyłu lusterka cała goła prawda wychodzi na wierzch. Co za plama :D .

Tą otwartą skrzynię postawiłem na pokładzie nr 2 (licząc od rufy). Wyładowaną muszkietami rzecz jasna. Po drugiej stronie ustawiłem beczki, bo jest to chyba jedyne miejsce, gdzie takie kolosy można postawić.

W międzyczasie lekka zmiana kursu, bo nadal ten jasny pokład trochę mąci mi spokój.
Rzeczywiście pokłady są za jasne. Spróbuję zrobić je od nowa i przykleić.
Prawdopodobnie wykorzystam brystol pomalowany szelakiem i albo wydrukuję od nowa albo będę wycinał poszczególne deski i naklejał. Krawędzie desek trzeba będzie zaczernić. To dużo roboty, ale pokład jest jednym z kilku najbardziej rzucających się w oczy elementów tego modelu. Na zdjęciu są 3 próbki brystolu o różnym stopniu nasączenia szelakiem. Która najlepsza?




Post zmieniony (19-09-05 09:33)

 
19-09-05 09:54  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Najładniej by wyglądał numer 2 ;)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
19-09-05 20:03  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Dzięki Kopajt. Mi też się wydaje, że ten najciemniejszy wygląda najlepiej.
Zrobiłem pierwsze próbki nowego pokładu. Brystol został pomalowany jasnobrązową farbką, to znaczy takie lekkie smugi. Potem warstwa szelaku. Potem pociąłem brystol na paski, brzegi pomalowałem na czarno i przykleiłem. Wymaga to jeszcze trochę prób, ale zamieszczam kilka zdjęć z próbkami. Chyba idzie ku lepszemu.

 
20-09-05 15:47  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
Michał 

 

Ojeju jeju jeju... Cały drżę. Kiedy pare miesiecy temu to wszystko się zaczęło, wiedziałem że przyjdzie taki dzień kiedy Syzyf napisze... "Kurcze te pokłady sa za jasne... Chłopaki "zrywamy" i kłądziemy nowe" i wiedziałem ze to nastapi wtedy kiedy wszystko bedzie gotowe... :) Ja jeszcze musze poczekać chwilek z budową czegoś "zaglowego"... Ale jesli wezmę sie za Wodnika i jesli odwaze sie na relacje, to bedziemy mieli "Kabareton Konradus 2005"... Czekamy na dalsze czesci relacji Syzyf.

 
21-09-05 12:54  Re: Okręt
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Michal_22 - nie bój nic. Wystarczy, że ja w strachu :-))).
Skoro masz takie prorocze wizje i przewidziałeś nowy pokład, to co mnie jeszcze czeka?
Tylko przekaż to jakoś delikatnie, żeby mnie szlag jasny nie trafił. Myślałem, że niebawem skończę ;-))).

Nadal przeprowadzam próby zrobienia pokładu z papierowych desek. Dostałem wspomaganie od Rutka63 w postaci zdjęć pokazujących wykonanie deskowania pokładu z wykorzystaniem szelaku i przyrządu do wycinania pasków o jednakowej szerokości. Ponieważ autor zdjęć zgodził się, żeby je udostępnić więc zamieszczam je (z moim komentarzem).
Oto zdjęcia od niego:


Prawda, że miodzio pokład? Mi wychodzi trochę gorzej, ale też lepiej niż się spodziewałem (co za skromość :-)) ).
Ja wycinam swoje deseczki na dwa sposoby. Pierwszy jest identyczny jak Piotra, z tym, że nie zaangażowałem się tak mocno w sprawę i nie pociąłem swojej maty na mniejsze kawałki ;-) . Zrobiłem przyrządzik kładziony na matę do cięcia.

Przypomniałem sobie też, że mam w piwnicy taką małą gilotynkę, którą kiedyś fotografowie-amatorzy przycinali wywołane przez siebie zdjęcia. Spróbowałem wycinać paski przy jej pomocy. Trzeba tylko wyciąć szablon z kawałka tektury, aby paski były takie same.

Aktualny stan mojego poziomu wykonania prezentuję na zdjęciu. Na zdjęciu obok ten sam fragment jest położony na modelu (ten na samej górze). Leżą tam też fragmenty innych próbek, aby zakryć większą część pokładu. Te inne próbki nie są najlepsze, ale tak trochę lepiej można sobie wyobrazić jaki będzie efekt końcowy.

Chciałbym zaznaczyć, że to jest raczej wszystko, co z tego sposobu wykonania desek uda mi się wycisnąć. W sensie kolorystyki. I pokład będzie chyba właśnie taki. Jeszcze zrobię trochę prób a w sobotę zacznę deskowanie. Dlatego bardzo proszę o opinie jak ten pokład odbieracie. Z założenia jest to pokład nowego okrętu, który jeszcze nie zdążył zrobić się szary (jak to jest w relacji Krzysia).
Takie opinie z zewnątrz są dla mnie ważne, bo mi samemu jakoś trudno ocenić czy to wygląda naturalnie. Może jest do kitu?



Post zmieniony (21-09-05 13:06)

 
21-09-05 12:56  Re: Okręt
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Pokład oczyszczony z beczek, „słoneczek” z lin i drabinki. Do podcinania zrobiłem „przyrząd” z wykałaczki i blaszki z aluminiowej puszki.
Musiałem też wyciąć barierkę galerii na rufie, bo jest ona przyklejona od góry do pokładu i ciężko byłoby dociąć do niej deski. Ot, lekka demolka :-) .
Sam jestem ciekaw, co z tego wszystkiego wyjdzie.




Post zmieniony (23-09-05 10:03)

 
26-09-05 14:05  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Zacząłem robić nowy pokład i nie ma już odwrotu :D .
Prace rozpocząłem od wycięcia kilkudziesięciu pasków z pomalowanego brystolu i poczernieniu ich boków. Potem kilka godzin kontemplacji, jak się za to zabrać. Czy nakleić na cienkim papierze paski desek, a potem ten fragment przykleić? Czy też oklejać pokład wprost deska po desce? Po kilku próbach zadecydowałem, że robię metodą kombinowaną. Trochę tak, trochę tak. Niestety jest to koszmarnie czasochłonne. Każdą deskę trzeba docinać, przymierzać po kilka razy lawirując wśród nitek.

Poprzedni wzór pokładu też lekko zmieniam – deski będą dłuższe, nie będzie tylu „szpar”. Po 3 dniach zrobiłem tyle, ile widać na zdjęciach. Mały pokładzik na dziobie i połowę przy fokmaszcie. Rzeczywiście ten pokład jest dużo ładniejszy niż poprzedni. Mógłby być jeszcze lepszy, gdyby bardziej uzdolniona ręka malowała brystol przeznaczony na deski. Ale i tak jestem w głębokim szoku, że mi to jakoś wychodzi.
Odezwę się, gdy zrobię 75% :-)))))).

 
26-09-05 17:22  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
Michał 

 

"Uzytkownik Michał_22, dnia 26 września 2005 roku o godzinie 17:22 CET, wyskoczył z okna swojego mieszkania. Policja nie potrafiła wyjaśnić przyczyny skoku młodego człowieka. Zabezpiczeony teren, naoczne relacje świadków wskazywałyby na próbę samobójczą.Jednak w pokoju z okna którego wyskoczył, funkcjonariusze na swojej drodze napotkali włączony komputer. Po przesunięciu myszki ze stanu "wygaszacz ekranu" na monitorze wyświetlana była: -Relacja WODNIK, autorstwa Syzyf-. Na szczęście Michał_22 mieszkał na parterze. Funkcjonariusze, po zapoznaniu sie z treścią relacji- na forum osobnika ukrywającego się pod pseudonimem Konradus, zostali w ciężkim stanie odwiezieni do szpitala psychiatrycznego. Lekarze informują iż ich stan jest stabilny, aczkolwiek może zagrażać życiu. Jednak do dnia dzisiejszego nie potrafią się wypowiedzieć na temat "relacji która szokuje". Z Krakowa, królewskiego grodu, mówił dla państwa(...) "

Syzyf, oto przyszłość... Miej to na uwadze. ;-) Dla dobra nas wszystkich...:)

Niedlugo naprawde z wrazenia przestane mówić. Fantastycznie wygląda pokład. Nic nie zmieniaj... Powiem więcej (powaznie) -nie wiem czy dalszą część relacji wytrzymam psychicznie... ;-)

 
28-09-05 12:07  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

I tak oto zostałem bohaterem opowiadania sensacyjnego :-))). Dzięki Michał.
Choć to nie fikcja i podobnych zachowań ostatnio było sporo. Niektórzy tak reagowali po obejrzeniu w telewizji spotów wyborczych niektórych kandydatów...

Zapomniałem ostatnio wstawić skany brystolu przed pocięciem na „deski”. Technika jest bardzo prosta: maluję sztywnym, trochę „suchym” pędzlem brązową farbką smugi na brystolu. Potem maluję go szelakiem, który nadaje mu kolor drewna. Przed pomalowaniem szelakiem odciąłem z każdego kawałka cienki pasek, aby było widać zmianę barwy.

Jak widać rozrzut deseni jest dość spory. Dlatego poukładałem je sobie w klaserze na znaczki, żeby było łatwo wybierać paski w odpowiednim kolorze. Radość trwała krótko – klaser spadł na ziemię, deski się pomieszały i będą dobierane jednak losowo :-))).

Nie poczyniłem wielkich postępów, ale dokończyłem pokład przy fokmaszcie. Oto stan obecny:

 
28-09-05 13:22  Re: Okręt "Wodnik' - relacja cz.3
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA to jest piękne !!!

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024