FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-04-05 21:14  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Perfekcja w każdym calu Laszlik. Czy mnie wzrok myli czy też na otworkach w pasach zrobileś obwódki srebrzanką (lub niezamalowane) imitujące nity z otworkami. No chyba że to fekt przebicia tej folii w tym miejscu? Śli...czniutkie :-D.

Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
10-04-05 13:28  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Wzrok Cię nie myli.
Okucia dziurek są koloru aluminium. Pomalowałem je cieniutkim drucikiem. : )

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
11-04-05 00:36  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
McSimus   

Już to ostatnio mówiłem, Laszlik, ***** ...brak słów :-)

"The only thing necessary for the triumph of Evil is for good men to do nothing"
/Edmund Burke/

 
11-04-05 09:17  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
ttron   

Its nofing tu sej, gud dżob

Pozdrawiam i czekamy na dalsze fotki!!!!!

 
11-04-05 13:14  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

hmmm.. dołączam się do osób któe śledzą to relacje... :)) zbędne ochy i achy chyba nie potrzebne.. wystarczy spojrzeć na fotki.. i od razu widać klasę wykonawcy.. :))

w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
12-04-05 22:29  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Miałem uż nie wrzucać fotek prtzed skończeniem kadłuba, ale niech tam... Nie pierwszy raz zmieniam zdanie (w końcu chyba mi wolno nie?)...
Tak więc, zewnętrzne poszycie środkowej części kadłuba oraz szkielet przodu.




To może trochę merytoryki...
Farbki do retuszu powierzchni zewnętrznych to: Pactra FS 34087, Agama A06M Light Grey, Agama B6M Sea Grey Medium. Do retuszu kolektorów uzyję Agama R5M Dark Earth (wypróbowałem na wnękach kolektorów).
Uważam, że te kolory bardzo dobrze pasują do tego modelu, ale oczywiście ktoś inny może mieć odmienne zdanie na ten temat.
Wypróbowałem też lakiery Humbrola (połysk i mat w słoiczkach 28ml)
Nakładałem pędzlem 4 w sekwencji 2 razy połysk i raz na to mat.
Efekt jak dla mnie rewelacyjny. Nie dość, że model przestaje wyglądać kartonowo, to jeszcze się impregnuje i wzmacnia, ale to przecież oczywiste...po co ja to piszę...; )
To tyle na dziś...
Pozdr.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
12-04-05 22:36  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie wiem, czy dobrze widze, ale podobnie jak przy Mustangu, tutaj też delikatnie zaznaczyłeś linie podziału blach pokrycia kadłuba ?
No i czekam na rury wydechowe. W Mk.V są znacznie ciekawsze niż w Mk.IX :)

 
12-04-05 22:52  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
siewie   

witam, wspaniale to wyglada mam pytanko czy poszycie lakierujesz po przyklejeniu do wreg czy jeszcze przed wycieciem, i jezeli po przyklejeniu to czy nie lepiej pomalowac dopiero kiedy okleisz caly kadlub poszyciem ?????? Pytam bo po prostu nigdy nie lakierowalem swoich modeli a chcialbym przy swoim kolejnym modelu :) aha i jeszcze jedno czy malowanie pedzlem nie pozostawia widocznych smug ???



Post zmieniony (12-04-05 22:53)

 
12-04-05 23:05  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Messer!
Linii podziału blach nie nacinałem.
To walorka 3D Hal-a.
Odpuściłem sobie ten temat, gdyż uznałem, że nie ma to większego sensu, ponieważ po lakierowaniu 3-ma warstwami lakieru, niewiele by zostało z tych nacięć, a i tak teraz wygląda dobrze. Z biegiem czasu dochodzę do wniosku, że pewne rzeczy to przesada.
A co do samego lakierowania, to lakieruję poszycie po przyklejeniu do wręg.
Moim zdaniem nie jest lepiej lakierować całego kadłuba od razu. Lepiej jest lakierować segmentami. Dlatego, że masz mniejszą powierzchnię do lakierowania, a ten lakier bardzo szybko wsiąka w papier. Po drugie im szybciej polakierujesz dany segment, tym mniej Ci się on zniszczy podczas dalszych prac montażowych. Mówię tu o wycieraniu się farby podczas częstego brania w łapska danego segmentu, co jest nieuniknione przy próbach pasowania. Co do pędzla to nie zostawia smug, o ile w miarę sprawnie się potrafi nim operować.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

Post zmieniony (12-04-05 23:06)

 
13-04-05 16:44  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

tak sie powinno kleić modele - uczcie sie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024