FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-05-05 14:40  [technika] Kompresor samochodowy do aerografu?
Daro   

Zastanawiam sie czy do malowania za pomoca aerografu można uzyc komprosor samochodowy jako nosnik powietrza , który stosowany jest do pompowania opon itp? I czy taki komprosor ma odpowiednie cisnienie ( max 18 kg / cm 2)?Czytałem w postach
że cisnieniene powinno być stałe ! Pewnie taki kompresor takiego nie ma ? Mogę sie mylić ale można zastosować zbiornik wyrównawczy który sprawe powinien załatwic? Czy ktoś stosował taki kompresor z furomowiczów ? I co jest plusem , jest dosyć tani około 30 zł :)

D,F,

Post zmieniony (07-05-05 14:55)

 
07-05-05 14:45  Re: Kompresor samochodowy ?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Tani jest ale nie popracuje zbyt długo, strasznie się toto grzeje. Lepszym wyjściem jest sprężarka od lodówki. A zbiornik wyrównawczy jest oczywiście potrzebny.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
07-05-05 16:17  Re: [technika] Kompresor samochodowy do aerografu?
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Qrchaku, ja pracuję sprężarką z lodówki bez zbiornika wyrównawczego.
Prawdę mówiąc nie wiem po co miałbym go używać.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
07-05-05 17:35  Re: [technika] Kompresor samochodowy do aerografu?
wawek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś na PWM były dwa różne opisy jak zbudować kompresor z wykorzystaniem sprężarki lodówkowej, nie mam pojęcia czy jeszcze tam są.\

pozdr.

 
07-05-05 17:38  Re: [technika] Kompresor samochodowy do aerografu?
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A ja proponuję zbiornik powietrza (np butla propan butan; zbiornik po hydroforze; butla po gazach technicznych) z zamontowanym reduktorem i filtrem (na allegro filtr + reduktor = ok 70 pln). po odpowiednim zmontowaniu układu (mam na myśli zamontowanie króćca do pompowania kół) udajemy się na najbliższą stację paliw (lub uzywamy wspomnianego kompresorka) ładujemy powietrze i już mozna pracować.

Osobiście pracuję nad takim ukladem z wykorzystaniem zbiornika od hydroforu (taki z obi o poj 5l). Zaletą tego zbiornika jest to że z jednej strony ma wyjście z wentylem a z drugiej ma wyjście na reduktory i tym podobne elementy.

CinekZ
PS Generalnie wg mnie sam kompresor bez zbiornika i filtra z osuszaczem powietrza nie ma sensu (jak ktoś nie widział to nawet nie zdaje sobie sprawy ile syfu jest w powietrzu)

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
08-05-05 13:03  Re: [technika] Kompresor samochodowy do aerografu?
tyg   

Ja malowałem kiedyś z użyciem kompresora do kół samochodowych. Zamiast zbiornika wyrównawczego miałem odpowiednio długi (ok 2m) wąż łączący sprężarkę z aerografem. Niestety taki kompresorek do kół rzeczywiście bardzo się grzeje. Jeżeli masz to wykorzystywać częściej, to jednak proponuję gotowy kompresor z któregoś ze sklepów dla plastikowców. Pożna je kupić już za ok 250-300 zł.
Jeszcze co do wyników mojego malowania. Malowałem plastiki. Jakość jest rzeczywiście fajna, nie da się takich efektów osiągnąć pędzlem (ja w każdym razie nie potrafię). Pamiętam, że miałem jeden problem, mianowicie po pomalowaniu np. spodu skrzydeł i późniejszym doklejeniu duperelek następowała konieczność miejscowych poprawek. Niestety farba nałożona w tych miejscach pędzlem miała inny odcień niż ta, którą nakładałem aerografem. Wiąże się to pewnie z tym, że farbę do aerografu trzeba rozcieńczyć (malowałem olejnymi humbrolami), a pędzlem malowałem farbą bez rozcieńczenia.
Pozdrawiam
tyg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024