FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
05-05-05 10:09  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dlugi czas mnie tu nie bylo, ale widze, ze nic sie nie zmienilo......

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
05-05-05 14:17  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
Wojtek_L   

Niestety...:-(

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
06-05-05 10:08  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
anomander   

no tak kolejna fajna awantura..pytanie tylko po co? dziwię się Ci tad że dla Ciebie ważniejsze jest sprowokowanie zakończenia relacji laszlika...po co czepiasz się do laszlika??i to jeszcze na forum??taka próba wyrównia modelarzy dobrych i nieco mniej doświadczonych nie ma najmniejszego sensu. relacja laszlo była możliwością nauczenia się czegoś nowego. nalezy docenić kunszt i pomysłowość w wykonaniu, po co zaśmiecać forum taki głupotami i wycieczkami osobistymi?? do czego to ma się sprowadzić??czyżby do tego aby ludzie zajmujący się budową modeli w sposób profesjonalny opuszczali forum?aby pozostali tylko ci co niezbyt potrafią i nie bardzo chcą podnieść swoje umiejętności ale za to wiedzą lepiej /szkoda tylko że teoretycznie/. może warto się nad tym zastanowić???może warto przyjąć że są wśród nas tacy od których można się wielu rzeczy nauczyć a nie tylko krytykować i wiedzieć teoretycznie... pozdrawiam

samoloty i okręty .... czy jest coś piękniejszego???

 
06-05-05 12:06  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Istnieje a przynajmniej istniało kiedyś coś takiego jak pokora...polegało to coś na tym, że jakkolwiek dobrym by się nie było w jakiejść dziedzinie nie powinno się umniejszać kogoś gorszego, słabszego. Każdy w jakiś sposób doszedł do wiedzy czy umiejętności które ma obecnie. Mimo wspaniałych efektów pracy prezentowanych w wątku zaglądałem tu z niechęcią. Dlaczego? Przez ton jakim prowadzący odnosił się do innych forumowiczów niekoniecznie go atakujących. Pytanie o kolory Batonusa nie było chyba ani napastliwe, ani obraźliwe.
anomander: piszesz że "należy docenić pomysłowość i kunszt w wykonaniu", ale IMO szacunek należy się też chyba tym którzy oglądają, prawda? Bo jeśli nie, to po co ta cała relacja, nie lepiej zrobić ją sobie w domu w Wordzie i cieszyć się nią w zaciszu, nie musieć wysłuchiwać (wyczytywać) komentarzy i irytujących pytań...

 
06-05-05 12:42  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
haha   

Kolego tad - GRATULACJE!! Jednego chama mniej na forum!Może i oczy stracą nie ogladając pieknych modeli - bo oddać trzeba klasę, ale kulturalniej bedzie i jakby normalniej.
Pozdrawiam

 
06-05-05 14:17  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
gantz   

model Laszlika jest naprawde swietny,i Laszlik musiał sie liczyc z tym,ze wystawiajac go na widok publiczny,spowoduje,ze ludzie bedą dyskutować,pytać,a nie tylko kadzić,zachwalac i gloryfikować jego umiejętności,ja też chcialem sie czegoś nauczyć podczas tej relacji,ale widząc odpowiedzi autora odpusciłem sobie,i mysle,ze nie tylko ja

 
06-05-05 14:55  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
cinek1964   

Cokolwiek bym nie napisał to itak nie wyrażę uznania..... Planuje natomiast ten model po tym jak uporam sie z Mustangiem MM i pozwolę sobie zadać Ci konkretne pytanie modelarskiego żółtodzioba:
- jak wycinasz te wąskie części stanowiące elementy szkieletu skrzydła (chyba podłuznice na nie wołają :)). Ja dotychczas, po wycięciu nożyczkami otrzymuję piękne spiralki, a z kolei nożykiem nie wiem jak ciąć obłości.
Pozdro..
cinek1964

 
06-05-05 15:34  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
Sicore   

W skrzydle są dźwigary i żebra, wystarczy przy linijce przejechać ostrym nożykiem ze trzy razy nie za mocno i nic sie nie skręci, a łuki itp. najlepiej ciąć dziobiąc raz za razem co jakieś 0.5-1mm. Najlepiej oczywiscie Olfą ak-3 na macie ha ha ha
P.s. Mimo, że Laszlik to mój kumpel to wtyd mi za niego...
Shame on niger!



Post zmieniony (06-05-05 15:37)

 
06-05-05 16:06  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
cinek1964   

Widzę, że spóźniłem sie trochę z moim pytaniem do fachowców (nie tylko od modeli jak widać). Dziekuje za uniemożliwienie mi oglądania dalszego ciągu tej produkcji i rozumiem, że na odpowiedź pewnie sie nie doczekam, bo dotyczy warsztatu a nie charkteru, freuda, wycieczek personalnych i innych takich wazniejszych niż realizacja swoich pasji rzeczy. Cóż jak wymyślę jak wycinać wąskie kawałki tektury, to dam znać.
Nara.
cinek1964

 
06-05-05 17:28  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005)
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do wycinania skomplikowanych krzywizn jest też dobra igła do transfuzji. Jak to Wisa określił "na dzięcoła" dłubie się nią wzdłuż obrysu.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024