FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
31-03-05 21:03  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zgodnie z obietnicą czas na skrzydło. Oczywiście gwoździem programu były wloty powietrza. Aby mieć jakieś pojęcie o formowaniu tego elementu zrobiłem sobie wydruk jednego płata w odcieniach szarości i dzięki temu mogłem ograniczyć "schrzanienie" czegoś przy montażu właściwych elementów (ostatnie zdjęcie). Sama budowa zespołu skrzydła przebiegała następująco:
1. szkielet
2. po wycieciu samych skrzydeł, retusz, potem formowanie i wklejanie elementów stanowiących górną część danego wlotu powietrza, zaznaczam jednak, że same wloty w tym momencie zostawiam jeszcze nie sklejone.
3. następnie łącze oba płaty w ich dolnej części sklejką i dopiero wklejam w nie szkielet
4. sklejenie samych skrzydeł
5. zabawa przy formowaniu i klejeniu samych wlotów powietrza, przy udziale wykałaczki, supergluta i kleju polimerowego. Potem to, co mi wszyło zapaćkałem trochę farbą dla lepszego rezultatu koncowego.
6. montaż skrzydeł do kałuba
7.przyklejenie oprofilowania przejscia kadłub-skrzydło

Rezultat poniżej, niestety skaner jest troche ułomnym urządzeniem, stąd ten pokręcony kadłub. Mam nadzieje że na spotkaniu QWKAK-u uda mi sie kogoś poprosić o porządną sesje zdjęciową:)

 
31-03-05 21:06  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A to próba wykonania zbliżenia na wloty powietrza. Osobiście średnio jestem zadowolony z tego co mi wyszło, a jak zauważył Łosiu, z odległości pół metra jakoś już to wygląda :)

 
31-03-05 21:16  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
banan   

wow niezłe cacko

 
31-03-05 21:45  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
RAV 

 

Marek P. napisał:
>
> Dlaczego z "okazji" klejenia modeli mojego projektu zawsze (!) pojawiąją się wątki...

Masz na myśli wątki różnych obwodów wręg lub segmentów, albo kiepskiej instrukcji? To na pewno spisek! ;-)

 
31-03-05 21:54  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
grim 

 

...Messerku, powiem krótko CACZUSZKO

...sam będę się musiał wziąć za siebie, dawno nic nie sklejałem :(

 
01-04-05 01:49  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Czas na rury wydechowe. Dobrze, że rury będą jeszcze osłonięte oprofilowaniem, dzięki czemu pewne niedostatki zostaną ukryte :)

 
02-04-05 14:46  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No i po sprawie. Jaczek skończony. Troche to podle wygląda, ale taki urok skanera.

 
02-04-05 14:59  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeszcze kilka słów o budowie.
Po pierwsze podwozie. Nie wiem czy szerokość kół jest odpowiednia, brak jakichkolwiek o tym w instrukcji. Poza tym osłony podwozia. W opracowaniu osłony są w wersji dla podwozia w pozycji zamkniętej. Cechą charakterystyczną podwozi Jakowlewów była dzielona osłona, z lekko zachodzącymi na siebie częściami. Niestety z braku infromacji w modelu jak to podzielić, operacje cięcia wykonałem troche na oko, bazując na zdjeciach oryginału
Po drugie śmigło. Jak już zostało powiedziane, lopaty śmigła powinny się obracać w lewą stronę, patrząc od strony kabiny pilota. W modelu jest odwrotnie. Kierunek obrotu został poprawiony. Druga kwestia to kolor łopat i żółte końcówki. Pogrzebałem troche w internecie i na wszystkich zdjęciach, prezentujących samoloty z francuskiego pułku mamy jednolite malowanie łopat, w kolorze według mnie jaśniejszym niż czarny. To, co mi wyszło widać w poscie powyżej, a tutaj kilka zdjęć oryginalnych, francuskich Jak-ów, jako dowód moich rozważań:

 
12-04-05 22:05  Re: [relacja] Jak-3 1:48 Quest
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dorzucam fotki wykonane przez Laszlika na spotkaniu QWKAK-u.



Linka anteny ulotniła się z modelu podczas przygotowywania "opakowania transportowego"...Może kiedyś dorobie ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024